Pasilikimo priežastis Kaune įvardijęs Š. Jasikevičius žalgiriečių Lietuvos rinktinėje nemato

 (52)
Ispanijoje šiuo metu esantis Kauno „Žalgirio“ treneris nesiilsi ir oficialių atostogų metu – savo patirtimi treniruočių stovykloje dalijasi su vietos jaunimu. Radęs laisvą minutę 42-ejų krepšinio specialistas davė išskirtinį interviu „El Mundo“ žurnalistui Jose Ignacio Huguetui – atsakė į daugybę klausimų, visą pavasarį ir vasaros pradžioje nedavusių ramybės trenerį ir toliau Kaune norėjusiems matyti „Žalgirio“ gerbėjams.
© Vida Press

Š. Jasikevičius atskleidė, kad „Žalgirio“ pasiūlymas buvo geresnis už tą, kuriuo jį viliojo „Barcelona“, papasakojo apie nelengvą kovą dėl žaidėjų su Europos krepšinio grandais ir iki liepos 20 d. išliksiantį nerimą dėl kai kurių krepšininkų, pasidalijo mintimis apie kito sezono planus ir atvirai išdėstė savo asmeninį požiūrį į FIBA ir Eurolygos konfliktą bei pasaulio čempionato atrankos varžybų langus, kuriuose žalgiriečių jis kol kas nemato.

Visas pokalbis su žurnalistu sukosi apie dvi Š. Jasikevičiaus mylimas komandas – „Barceloną“ ir „Žalgirį“.

– Kaip, būdamas varžovo pozicijoje, vertinate nesėkmingą praėjusį „Barcelonos“ sezoną?

– Praėjęs Barselonos komandos sezonas buvo staigmena. Maniau, kad kažkuriuo metu, kai žmonės išsigydys traumas, komanda pradės žaisti geriau, kad pateks į Eurolygos atkrintamąsias kaip 7–8 komanda ir pridarys problemų favoritams... Tačiau nebuvo nieko panašaus. Iš šalies sunku vertinti, tačiau matyti Barselonos ekipą tokioje situacijoje buvo labai keista. Nors Eurolygoje būna visko, tai sudėtingas turnyras... Jeigu pasirašai blogas sutartis, jeigu nusisuka sėkmė arba užklumpa traumos, taip gali nutikti...

– Tačiau „Barcelonos“ komandai taip nutiko ir Eurolygoje, ir Ispanijos taurės varžybose, ir Ispanijos čempionate...

– Buvo labai blogi metai, be jokios abejonės, kitaip to nepavadinsi.

– Kodėl su jumis nesikalbu kaip su „Barcelonos“ treneriu?

– Viskas labai paprasta: mes nesusitarėme. „Žalgirio“ pasiūlymas buvo geresnis: galbūt skamba keistai, tačiau buvo daug geresnis.

– Kalbant tik apie ekonominį lygmenį?

– Taip, kalbant apie ekonominį lygmenį. Žinau, kad tai skamba keistai, tačiau „Žalgirio“ finansinis pasiūlymas buvo daug geresnis. Aš tai jau sakiau viso sezono metu – kauniečiai labai norėjo, kad aš likčiau, man leido dirbti, ten mano ryšiai su klubo darbuotojais, su klubo prezidentu, generaliniu vadybininku, apskritai visais Kauno žmonėmis yra labai geri. Visada sakiau, kad norėčiau likti Kaune tol, kol sulauksiu tikrai daug daug geresnio pasiūlymo. Čia esu labai patenkintas, dirbu su savo krepšininkais, kurie stengiasi ir dėl klubo, ir dėl manęs. Situacija yra puiki. Eidamas į kitą klubą turiu puikiai žinoti, kad situacija bus ne prastesnė.

– Kalbama apie Barselonos pasiūlymą, bet klubo sporto direktorius Nacho Rodriguezas ne viename interviu sakė, kad pirmasis pasirinkimas į trenerio poziciją visą laiką buvo Sito Alonso...

– Gerai, Barselona turi tai sakyti, aš nematau jokių problemų, klubas turi laikytis savo linijos. Aš niekada nesakysiu nieko blogo apie klubą, nes ir pats esu, ir du mano vaikai seniai yra „Barcelonos“ gerbėjų klubo nariai. Yra keistų ir stebinančių dalykų, tačiau negali visuomet laimėti, negali visuomet būti aukščiausiame lygmenyje. Esu įsitikinęs, kad itin darbštus N. Rodriguezas komandą sugrąžins į buvusias aukštumas.

– Grįžkime prie katalonų pasiūlymo. Iš įvairių šaltinių teko girdėti, kad kiekvieną kartą jūs prašydavote vis naujų sąlygų...

– Tai visiškas melas. Neturėjome tiek susitikimų, kiek rašė kai kurie žurnalistai. Kaina buvo pasakyta labai greitai, aš turėjau kitų, daug geresnių pasiūlymų. „Barcelonos“ pasiūlymas buvo pats blogiausias iš visų.

– Turėjote geresnių nei „Žalgirio“ pasiūlymų?

– Taip, daug geresnių.

– Iš kurių komandų?

– Nenorėčiau apie tai kalbėti, tai buvo Eurolygos komandos. Jų pasiūlymai buvo geresni nei Kauno, tačiau manęs neįtikino. Visų pirma, todėl, kad „Žalgiryje“ dirbame labai rimtai. Didieji klubai kasmet iš mūsų nugvelbia žaidėjų, bet šiuo metu mes pasirašome sutartis su tais, kurių norime, ir esame patenkinti. Žiūrėsime, kaip seksis kitą sezoną, tačiau pakartosiu, kad pastaroji Eurolyga yra labai rimtas turnyras. Jei laimi rungtynes, niekada nežinai, ar laimėsi kitas. Matysime, ar vėl sugebėsime laimėti daugiau nei 10 mačų ir įsitraukti į kovą dėl atkrintamųjų. Tačiau reikia žengti žingsnelį po žingsnelio.

– Ar buvo kitų kliūčių susitariant su Barselona – prašėte klubo atsivežti savo asistentų, pasirašyti sutartis su naujais krepšininkais, o gal norėjote kitų atsisakyti? Buvo problemų?

– Ne, šiemet tai nebuvo problema. Tai nutiko praėjusiais metais, kai Barselonos komanda nenorėjo, kad atsivežčiau daugiau nei vieną asistentą. O aš visuomet noriu atvykti su asistentu ir fizinio rengimo treneriu, tai man yra labai svarbu. Jei keliauju į naują vietą, noriu greta turėti patikimų žmonių. Šiais metais apskritai iki to nepriėjome. Mano keliamos sąlygos nėra iš kito pasaulio, klubai jas turi aiškiai priimti. Daugybė pagrindinių trenerių į kitas komandas keliauja su visa savo asistentų grupe. Aš nenoriu viso asistento štabo, manau, kad svarbu turėti ką nors iš anksčiau, kas pažįsta klubą, lygą.

– Ar tiesa, kad praėjusiais metais dėl patirties stokos nebūtumėte galėjęs treniruoti klubo Ispanijoje?

– Tai nėra tiesa. Aš jau galėjau dirbti Barselonoje ir praėjusį sezoną. Yra keletas sąlygų, kurios leidžia dirbti ir neturint dvejų metų treniravimo Eurolygoje patirties. Tai nebuvo problema.

– Manote, kad Barselonos durys jau užsitrenkė, ar įvairių dalykų gali nutikti ir ateityje?

– Niekada nežinai. Viskas yra paprasta – vyksta derybos tarp klubo ir trenerio, o dabar susitarti nepavyko. Visas pasaulis žino apie mano sentimentus Barselonai. Ar tai nutiks ateityje? Nežinau, tačiau kaip treneris turiu labai aiškias idėjas, kaip norėčiau dirbti. Reikia būti apsuptam gerų žmonių, tikrų profesionalų, kurti šeimyninę aplinką, tai labai svarbu kiekvienoje krepšinio komandoje, ar tai būtų Kaunas, ar Barselona. Turiu savo darbo idėjų ir tikiuosi rasti klubą, kuris padės jas įgyvendinti. Dabar tai turiu Kaune.

Iki liepos 20 dienos laukiame, ar du mūsų žaidėjai nepasinaudos galimybe nutraukti sutarties. „Žalgiris“ nėra nei CSKA, nei „Fenerbahče“, kurie tiesiog privalo nužygiuoti iki finalo ketverto. Mums jau vienos laimėtos rungtynės Eurolygoje yra didelė šventė. O toliau einame prie kitų.
Šarūnas Jasikevičius

– Kas turi nutikti, kad Barselona taptų konkurencingesnė?

– Kadangi nebūsiu jos treneris, nenoriu dalyti patarimų, o tai apskritai daryti nėra lengva. Aš manau, kad kiekviena komanda turi turėti charakterį ir vieningos šeimos pojūtį, jausti, kad eina vienu keliu. Ir tai svarbu kiekviename kolektyve, ne tik Barselonoje.

– „Žalgiris“ vasarą prarado labai daug svarbių žaidėjų, tačiau reagavo itin greitai.

– Kartais tai priklauso nuo sėkmės. Matydami mūsų praėjusį sezoną – krepšinį, kurį demonstravome, kai kurie žaidėjai patys norėjo atvykti į Kauną, netgi gaudami mažesnį atlyginimą, nei siūlo kiti klubai. Tai suteikia man pasitikėjimo, kad darbą atliekame gerai. Tačiau tai yra tema, su kuria susidūriau šią vasarą. Mes praradome penkis ar šešis žaidėjus; esu labai patenkintas, kad jie pakilo į aukštesnį ar daug aukštesnį lygį, tačiau taip mes praradome savo pagrindinį 9–10 žaidėjų smogiamąjį bloką. Turėjome pradėti nuo nulio, kad jį vėl sulipdytume. Labai svarbu, kad naujokai gerai įsilietų į komandos aurą rūbinėje. O atmosfera mūsų rūbinėje yra nuostabi.

Leo Westermannas
Leo Westermannas
© DELFI / Rafael Achmedov

– Kokie „Žalgirio“ tikslai artėjantį sezoną?

– Kalbėti dar anksti, nes yra dalykų, kurie gali pasikeisti iš esmės. Iki liepos 20 dienos laukiame, ar du mūsų žaidėjai nepasinaudos galimybe nutraukti sutarties. „Žalgiris“ nėra nei CSKA, nei „Fenerbahče“, kurie tiesiog privalo nužygiuoti iki finalo ketverto. Mums jau vienos laimėtos rungtynės Eurolygoje yra didelė šventė. O toliau einame prie kitų. Ateinantį sezoną mano idėjos bus tokios pačios. Noriu, kad komanda neleistų traukiniui nuvažiuoti į priekį ir išliktų konkurencinga iki sezono finišo.

– Visi jus pažįsta kaip žaidėją. Esate panašus treneris?

– Manau, kad taip. Man labai svarbios asmeninės temos. Krepšinis yra antraeilis dalykas. Aš bandau gauti žaidėjus, kurie gali išgyventi rūbinėje 10 mėnesių. Jau geriau įsigyti mažiau talentingą žaidėją, tačiau puikų žmogų, kuris treniruosis, padės savo kolegoms. Tai yra svarbiausi man dalykai, o jau vėliau kalbame apie krepšinį. Norime žaidėjų, kurie savo partneriams padėtų tapti geresniems. Asmeninės temos man labai labai svarbios.

Žaidėjui labai sunku pasakyti „ne“ rinktinei. Galbūt jie galės vykti, galbūt ne. Tačiau tiesa yra tokia, kad žaidėjas sutartyje pasirašo klubui atstovausiantis per visas oficialias jo rungtynes. Ir jeigu klubas žaidžia, jis turi būti jo sudėtyje.
Šarūnas Jasikevičius

– Prieš kurį laiką visą pasaulį apskriejo jūsų interviu apie vaikus. Ar tai bent kažkiek atspindi jūsų ryšį su žaidėjais?

– Aš esu labai reiklus, manau kad to galiu reikalauti ir iš žaidėjų. O kai žaidėjas yra profesionalas, jis man taip pat atiduoda visą save. Turiu omenyje, kad tu bendraudamas gali suvokti, jog šis žaidėjas turi šeimą, vaikų, žmoną. Tai yra svarbiausia gyvenime, krepšinis yra antraeilis dalykas. Krepšinis žaidžiamas tik tris ar keturias valandas per dieną, o visas kitas laikas skiriamas kitiems dalykams. Matyti savo vaiko gimimą yra pats didžiausias dalykas, kuris gali nutikti.

– Netyla kalbos apie FIBA organizuojamus pasaulio čempionato atrankos varžybų langus Eurolygos sezono metu. Ar galės žalgiriečiai atstovauti Lietuvai?

– Nemanau – jie yra pasirašę sutartis su „Žalgiriu“, niekas neįrėmė jiems ginklo į galvą ir nevertė to daryti. Tai reiškia, kad jie yra susieti su klubu. O Eurolygos ekipos jau seniau nusprendė, kad mūsų žaidėjai tuo metu rungtyniaus klubuose – šios idėjos mes ir laikomės.

– Eurolyga leido suprasti, kad nors tuo metu ir yra suplanuotos rungtynės, žaidėjai turės pasirinkimą...

– Pamatysime, kas nutiks. Šiais sunkiais Europos krepšiniui laikais jie turės nuspręsti. Žaidėjui labai sunku pasakyti „ne“ rinktinei. Galbūt jie galės vykti, galbūt ne. Tačiau tiesa yra tokia, kad žaidėjas sutartyje pasirašo klubui atstovausiantis per visas oficialias jo rungtynes. Ir jeigu klubas žaidžia, jis turi būti jo sudėtyje.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Herojai

A. Milaknis įsitikinęs, kad ši vasara su rinktine jam bus kitokia (23)

A. Milaknis įsitikinęs, kad ši vasara su rinktine jam bus kitokia
Po sunkaus sezono Rusijoje Artūras Milaknis praėjusią vasarą į Lietuvos rinktinės stovyklą atvyko persisotinęs krepšiniu. Ir visi puikiai prisimena, kuo tai baigėsi. Tačiau šiemet 31-erių metų kaunietis į Palangą jau atvyko pailsėjęs ir išsiilgęs treniruočių, o tai suteikia vilčių vėl išvysti snaiperį į varžovų krepšius siunčiantį vieną tritaškį po kito. „Tikiu, kad viskas sugrįš“, – kalbėdamas su Krepšinis.lt atviravo A. Milaknis.

Š. Jasikevičiaus vestuvėse – garsūs treneriai ir puikiai žinomi Europos krepšinyje veidai (9)

Š. Jasikevičiaus vestuvėse – garsūs treneriai ir puikiai žinomi Europos krepšinyje veidai
Po aštuonerių bendro gyvenimo metų aukso žiedus Graikijos sostinėje Atėnuose sumainė Šarūnas Jasikevičius ir Anna Douka. Penktadienį sutuoktiniais tapusi pora įžadus davė dviejų savo vaikų, artimųjų ir bičiulių akivaizdoje. Jų gretose netrūko ir garsių Europos krepšinio asmenybių.

NBA klubo akibrokštas sujaukė D. Adomaičio planus, bet iš vėžių neišmušė (23)

NBA klubo akibrokštas sujaukė D. Adomaičio planus, bet iš vėžių neišmušė
Ilgus mėnesius planus dėliojęsis Dainius Adomaitis galiausiai turėjo progą savo akimis išvysti darbo vaisius. Nors naujasis Lietuvos rinktinės treneris toli gražu nesurinko visų pajėgiausių krepšininkų, tačiau nuoširdžiai džiaugėsi matydamas visus atvykusius. Tiesa, pirmosios stovyklos išvakarėse 43-ejų specialistas sulaukė nemalonios žinios – Europos čempionate jam teks verstis be Domanto Sabonio. Visgi nacionalinės komandos vairininkas prisipažino, kad net ir tokiam scenarijui jis buvo pasiruošęs.

Panevėžį be diskusijų pasirinkęs D. Lavrinovičius: aš dar noriu žaisti (4)

Panevėžį be diskusijų pasirinkęs D. Lavrinovičius: aš dar noriu žaisti
Krepšinio gerbėjai turės galimybę dar sezoną aikštelėje išvysti legendinių brolių duetą. Darjušas ir Kšištofas Lavrinovičiai su Panevėžio „Lietkabeliu“ klubu susiejo ateitį dar vienam sezonui. 37-erių metų 212 cm ūgio Darjušas ant parketo žengs jau 22-ąjį profesionalo karjeros sezoną. Nors aukštaūgį per karjerą persekiojo ne viena sudėtinga trauma, tačiau jis abejonių neturi – alkis žaisti krepšinį vis dar egzistuoja.

Lietuvos rinktinę į iššūkį Kinijoje iškeitęs treneris: tokiomis galimybėmis negali nepasinaudoti (13)

Lietuvos rinktinę į iššūkį Kinijoje iškeitęs treneris: tokiomis galimybėmis negali nepasinaudoti
Jau penktadienį į Palangą susirinksiantiems geriausiems Lietuvos krepšininkams pirmąją treniruotę miesto stadione turėjo vesti Sigitas Kavaliauskas. Visgi prieš porą mėnesių 33-ejų metų fizinio rengimo treneris sulaukė pasiūlymo, kurio negalėjo atsisakyti, todėl Dainius Adomaitis buvo priverstas ieškoti jam pamainos. „Tokiomis galimybėmis negali nepasinaudoti“, – Krepšinis.lt savo sprendimą paaiškino Jono Kazlausko kvietimu dirbti į Kiniją išvykęs specialistas.

M. Kuzminskas šią vasarą turėjo ilgiausias atostogas per 10 metų (7)

M. Kuzminskas šią vasarą turėjo ilgiausias atostogas per 10 metų
Po treniruotę kasdien, žygiai baidarėmis, kelionės automobiliu po Lietuvą, krepšinio stovykla vaikams, na ir didžiausia šventė – vestuvės, - tokia buvo NBA lygos Niujorko klubo „Knicks“ krepšininko Mindaugo Kuzminsko vasara.

R. Kaukėno pėdomis: 38-erių metų R. Milieškienė „Sūduvoje“ žais paskutinį savo karjeros sezoną (1)

R. Kaukėno pėdomis: 38-erių metų R. Milieškienė „Sūduvoje“ žais paskutinį savo karjeros sezoną
Lapkritį savo 39-ą gimtadienį švęsianti krepšininkė Rita Milieškienė apsisprendė, kad ateinantis sezonas bus paskutinis jos ilgoje karjeroje. 175 cm ūgio gynėja su Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) čempione Marijampolės „Sūduva“ sudarė vienerių metų sutartį, po kurios ilgametė LMKL krepšininkė baigs karjerą.

Krepšinio bastūno gyvenimas ir mirtis: gražuolės, svaigalai ir Vilniuje aplenkta giltinė (53)

Krepšinio bastūno gyvenimas ir mirtis: gražuolės, svaigalai ir Vilniuje aplenkta giltinė
Charizmatiškas, energingas ir talentingas aukštaūgis Jacksonas Vromanas keliavo po pasaulį, siautė vakarėliuose, džiaugėsi vadinamas kompanijos siela, o Vilniuje išgyveno vieną šiurpesnių savo karjeros epizodų. Tragišku incidentu baigėsi ir 34-erių metų sportininko gyvenimas.

Pasilikimo priežastis Kaune įvardijęs Š. Jasikevičius žalgiriečių Lietuvos rinktinėje nemato (52)

Pasilikimo priežastis Kaune įvardijęs Š. Jasikevičius žalgiriečių Lietuvos rinktinėje nemato
Ispanijoje šiuo metu esantis Kauno „Žalgirio“ treneris nesiilsi ir oficialių atostogų metu – savo patirtimi treniruočių stovykloje dalijasi su vietos jaunimu. Radęs laisvą minutę 42-ejų krepšinio specialistas davė išskirtinį interviu „El Mundo“ žurnalistui Jose Ignacio Huguetui – atsakė į daugybę klausimų, visą pavasarį ir vasaros pradžioje nedavusių ramybės trenerį ir toliau Kaune norėjusiems matyti „Žalgirio“ gerbėjams.

R. Kurtinaičio į dienos šviesą ištrauktas M. Normantas: ilgą laiką save nuvertinau (7)

R. Kurtinaičio į dienos šviesą ištrauktas M. Normantas: ilgą laiką save nuvertinau
Vilnietis Margiris Normantas nuo mažens laiką leido krepšinio aikštelėse. Tačiau šiuo metu dvidešimtmetis gynėjas niekada negalvojo, kad žais stipriausiose savo miesto komandoje – „Lietuvos ryte“. Tai buvo jo svajonė nuo vaikystės, tačiau 194 cm ūgio žaidėjas teigė, kad galvojo jog tai ir liks svajone.

Į „Lietuvos rytą“ sugrįžta masažuotojas J. Petkevičius (8)

Į „Lietuvos rytą“ sugrįžta masažuotojas J. Petkevičius
Daugelio Lietuvos krepšinio gerbėjų „Juozuku“ vadinamas masažuotojas Juozas Petkevičius sugrįžta dirbti į sostinę. Joje naujasis komandos fizioterapeutas bei masažuotojas ir vėl nori matyti dėl pergalių besikaunančią ekipą, o tokio viliojančio sprendimo iš „Lietuvos ryto“ atsisakyti tiesiog negalėjo.

D. Adomaičiui – papildomi rūpesčiai: situacija, kokioje rinktinė dar nebuvo (49)

D. Adomaičiui – papildomi rūpesčiai: situacija, kokioje rinktinė dar nebuvo
Konfliktą tarp Tarptautinės krepšinio federacijos (FIBA) ir Eurolygos iš šalies stebintis Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Dainius Adomaitis pripažįsta, kad Eurolygos sprendimas nesudaryti sąlygų žaidėjams atvykti į pasaulio čempionato atrankos varžybų langus kelia papildomą galvos skausmą. Tačiau net ir susidariusioje situacijoje 43-ejų krepšinio specialistas bando įžvelgti pozityvių dalykų.

J. Valančiūnas įvertino D. Sabonio išmainymą ir pripažino, kad „Lietuvos ryto“ vilionėmis nesusigundė (24)

J. Valančiūnas įvertino D. Sabonio išmainymą ir pripažino, kad „Lietuvos ryto“ vilionėmis nesusigundė
„NBA yra verslas ir niekada nežinai, kas gali atsitikti“, – konstatuoja Jonas Valančiūnas. 25-erių Toronto „Raptors“ vidurio puolėjas pripažįsta, kad ir pats negali būti visiškai ramus dėl savo ateities Kanados klube, tačiau į situaciją žvelgia ramiai – pamažu pradeda ruoštis rinktinės stovyklai ir vykdyti „Raptors“ trenerių sudarytą treniruočių planą. Netikėtą Domanto Sabonio persikėlimą į Indianos „Pacers“ JV vertina pozityviai.

„Lietuvos ryto“ direktorius: pagalba nerimaujančiam R. Kurtinaičiui – L. Kleiza ir asistentas ispanas (86)

„Lietuvos ryto“ direktorius: pagalba nerimaujančiam R. Kurtinaičiui – L. Kleiza ir asistentas ispanas
Radikalias permainas šią vasarą išgyvenančio Vilniaus „Lietuvos ryto“ klubo strategas Rimas Kurtinaitis turi du naujus pagalbininkus. Klubo dalininkas ir direktorius Darius Gudelis interviu Krepšinis.lt atskleidė, kad prie klubo veiklos sutinka prisidėti praeityje vienas garsiausių Lietuvos krepšininkų Linas Kleiza, o į komandą sugrįžęs ispanas Alberto Blanco jau oficialiai tapo R. Kurtinaičio asistentu ir šiuo metu stebi žaidėjus NBA „Vasaros lygoje“ Orlande.

Žinių laukiančiam R. Kurtinaičiui tas pats, kaip vadinsis Vilniaus komanda – pavadinimas darbų nepadarys (92)

Žinių laukiančiam R. Kurtinaičiui tas pats, kaip vadinsis Vilniaus komanda – pavadinimas darbų nepadarys
Vilniaus „Lietuvos ryto“ vyriausiasis treneris Rimas Kurtinaitis dar neįsivaizduoja, nei koks bus į Antano Guogos rankas perėjusios komandos biudžetas, nei kokius krepšininkus jis turės savo dispozicijoje. Tačiau 57-erių krepšinio specialistas nemano, kad po Gedvydo Vainausko sukelto rasistinio skandalo juodaodžiai krepšininkai nebevažiuos į Vilniaus komandą. „Viską galima padengti pinigais“, – dalyvaudamas „LaisvėsTV“ interviu su Andriumi Tapinu sakė puikiu humoro jausmu pasižymintis Kurtis.