Turistus viliojusios įspūdingos arkos neliko nė ženklo: kaip sala atrodo dabar?

 (5)
Praėjusią savaitę siautėjusi jūra pasiglemžė vieną iš gamtos stebulų – Azure Window (liet. – Žydrasis langas), esantį Maltai priklausančioje saloje Gozo.
Nebeliko Azure Window Gozo saloje
© DELFI / Lina Mustafinaitė

Didžiulė gamtos jėgų suformuota arka traukė turistus iš viso pasaulio. Net buvo svarstymų ją įtraukti į pasaulio gamtos stebuklų sąrašą.

Azure Window būkle jau buvo susirūpinta prieš kurį laiką, nes iš trapaus kalkakmenio sudarytą arką veikė erozija. Buvo uždrausta ant jos vaikščioti, o nepaklususių laukė baudos. Vis dėlto buvo manoma, kad Žydrasis langas turistus ir vietinius gyventojus džiugins dar mažiausiai dešimtmetį.

Kovo 8 dieną po visą naktį siautėjusios audros Azure Window netikėtai sugriuvo. Liudininkai pasakojo, kad pirmiausia sugriuvo arkos tiltas, o paskui ir likusi masyvi dalis.

Maltos ir Gozo salų gyventojus sukrėtė ši netektis. Savaitgalį pasižiūrėti, kaip dabar atrodo viena populiariausių ir labiausiai turistų lankomų vietų plūdo tūkstančiai smalsuolių.

Nebeliko Azure Window Gozo saloje
Nebeliko Azure Window Gozo saloje
© DELFI / Lina Mustafinaitė

Vietiniai gyventojai ir verslininkai tikisi, kad turistai vis tiek važiuos į Gozo salą. Čia jų laukia senoji sostinė Victoria su ant kalvos įsikūrusia tvirtove, smėlėti paplūdimiai, žalios kalvos, įspūdingi skardžiai į jūrą, jaukūs miesteliai ir daugybė kitų lankytinų objektų. Be to, visi mėgstantys povandeninį pasaulį, čia ras puikių vietų panardyti.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Savaitės naujienų prenumerata

Naujienos

Havanoje duris atvėrė pirmasis prabangus viešbutis

Kubos sostinėje Havanoje pirmadienį duris atvėrė itin prabangus penkių žvaigždučių viešbutis, kur naktis gali kainuoti iki beveik pustrečio tūkstančio JAV dolerių.

Kelionės į pajūrį traukiniu – jau nuo šio savaitgalio (74)

Jau šį penktadienį, gegužės 26 d., startuoja pirmasis „Pajūrio ekspresas“ – vasaros sezono naujovė, kuria „Lietuvos geležinkeliai“ siūlo keleiviams pajūrio kurortus pasiekti šiuolaikišku ir patogiu traukiniu, rašoma pranešime spaudai.

Savaitgalį poilsiautojus vilios į kaimus: 70 vietų – išskirtiniai pasiūlymai (1)

Pavasarinė akcija „Atviros dienos kaime“ miestiečiams yra ženklas, kad sezonas kaime prasidėjo. Kiekvienas svečių laukiantis šeimininkas akcijos dienoms paruošė įvairių pažintinių programų, ekskursijų, degustacijų, paskaitų ir kitokių pasiūlymų. Gegužės 27-28 d. duris lankytojams atvers daugiau nei 70 sodybų ir ūkių visoje Lietuvoje.

Pradedamas žiemos sezono kelionių pardavimas - naujos kryptys laukia!

„Ko norėsime Naujųjų metų rytą? Pasitikti jį pirmieji Japonijoje, pasimėgauti štrudeliu Vienoje, pasivaikščioti Romeo ir Džiuljetos keliais Veronoje ar panirti į Arabijos jūros bangas Idijoje?“, - tai klausimas kurį jau drąsiai galite užduoti sau ar savo antrajai pusei, nes gegužės 23-ąją kelionių organizatorius „Novaturas“ pradėjo pardavinėti išankstinius žiemos sezono kelionių kelialapius, rašoma pranešime spaudai.

Nuo Everesto atskilo didžiausias alpinistų iššūkis – „Hilario laiptai“

Nuo aukščiausios pasaulio viršukalnės atskilo „Hilario laiptu“ vadinama uolos dalis, kuri buvo paskutinis didesnis iššūkis alpinistams prieš užkopiant į viršūnę. Manoma, kad dabar Everestas alpinistams tapo dar pavojingesnis.