Po garsiojo „Real Is Beautiful“ skandalo Lietuvos vardą garsins neįprastu būdu

 (14)
Lietuva neturi savo gausios, viešos ir visiems atviros nuotraukų bazės. Bet Lietuva turi gražių vaizdų ir daug fotoaparatų. Akcijos „Padovanok nuotrauką Lietuvai“ sumanytojai sukūrė nemokamų šalies nuotraukų svetainę, kuri būtų atvira visiems. Ją pavadino „Real Is Beautiful Stock“.
© Organizatorių nuotr.

Pernai sukurtą Lietuvos turizmo koncepciją „Real is beautiful“ lydėjo neramumai. Paaiškėjus, kad projektui naudojamos ir ne Lietuvoje darytos, bet tiesiog iš fotobankų įgytos nuotraukos, turinčios reprezentuoti šalį, buvo sulaukta didelio pasipiktinimo.

Po šių įvykių kūrybos agentūra „New!“ nusprendė sukurti nemokamą Lietuvos nuotraukų bazę. „Idėja gimė, kai žvelgėme į problematiką - Lietuva neturi laisvai prieinamos, nemokamos nuotraukų bazės. Žodis „nemokamos” yra svarbus. Ją sukurti - vėl visas biurokratizmas, konkursai, biudžetai, tvirtinimai. Todėl taip gimė pilietinė iniciatyva – imkime ir neatlygintinai padovanokime nuotrauką Lietuvai. Kad ir vieną. Ir kalbame čia ne apie fotografus-profesionalus, o kasdienius gražių akimirkų gaudytojus. “ – apie idėją pasakojo kūrybos agentūros „New!“ įkūrėjas ir kūrybos vadovas Tomas Ramanauskas.

Po garsiojo „Real Is Beautiful“ skandalo Lietuvos vardą garsins neįprastu būdu
© Organizatorių nuotr.

Nuotraukos bus prieinamos visiems, bet norint jas naudoti komerciniais tikslais reikės gauti nuotraukos autoriaus leidimą. „Nuotraukas galėsite naudoti kur tik norite, tame šios bazės žavesys. Tačiau, aš tikiuosi, kad tai labiausiai pasitarnaus skleidžiant informaciją apie Lietuvą ir socialiniuose tinkluose. Fotobankas patogus tuo, kad visos nuotraukos suženklintos, todėl paieškos sistemoje galima įvesti pvz., Vilnius, Rytas, Miestas, Architektūra ir rasti būtent ieškomų vietų nuotraukas. Jei kažkas užsimanys naudoti jas komerciškai - turėtų klausti autoriaus leidimo. O šiaip naudojimas neribojamas.“

Fotografijų duombazė starto dieną pradės ne tuščia – čia jau yra 200 nuotraukų iš įvairių Lietuvos vietų. Nuo šiandien projekto svetainėje www.realisbeautiful.lt galite ne tik peržiūrėti nuotraukas, bet ir įkelti savo fotografijas.

Po garsiojo „Real Is Beautiful“ skandalo Lietuvos vardą garsins neįprastu būdu
© Organizatorių nuotr.
Po garsiojo „Real Is Beautiful“ skandalo Lietuvos vardą garsins neįprastu būdu
© Organizatorių nuotr.
Po garsiojo „Real Is Beautiful“ skandalo Lietuvos vardą garsins neįprastu būdu
© Organizatorių nuotr.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Savaitės naujienų prenumerata

Naujienos

Planuojančius į Palangą vykti traukiniu gali ištikti nemaloni staigmena (12)

Prasidėjus vasaros sezonui, ženkliai išaugo traukinių keleivių srautai, o maršrutu Vilnius-Šiauliai-Klaipėda pilni traukiniai važiuoja jau nuo ketvirtadienio vakaro, rašoma pranešime spaudai.

Trumpiausią metų naktį nesėdėk namie: kur sutikti Jonines? (3)

Vasaros saulėgrįžos, Rasos arba Joninių naktis – viena seniausių baltiškųjų tradicijų, kai laužų šviesa ir lauko gėlių vainikais sveikinama astronominė vasaros pradžia.

„Wizz Air“ iš Londono Lutono oro uosto skraidins dar trimis naujomis kryptimis

„Wizz Air” Londono Lutono oro uoste atidarė pirmąją savo bazę Didžiojoje Britanijoje. Aviakompanija šiame oro uoste bazuos vieną „A320“ tipo orlaivį, padidindama savo operacijų skaičių iki 42 krypčių, rašoma pranešime spaudai.

Makalius apie lietuvių keliavimo ypatumus: kas pralenks Turkiją? (4)

Atostogų maratonas prasidėjo, o klausimas, kur praleisti užtarnauto poilsio dienas rūpi ne vienam. Likti Lietuvoje ar ieškoti kaitresnės saulės svetur, kokios kryptys populiarios ir prieinamos mūsų kišenei? Apie tai kalbėjomės su kelionių organizatoriumi Rimvydu Širvinsku – Makaliumi.

Oro linijos mokosi iš kelininkų – kiekvieną vasarą sutinka nepasiruošę padidėjusiam keleivių srautui (4)

Ruošiatės atostogoms šiltuose kraštuose? Jau dabar svajojate apie pasivaikščiojimus vandenyno pakrante? Svajokite atsargiai, nes oro linijos turi kitokių planų. Vasarą fiksuojamas ne tik kelionių ir atostogų pikas, tačiau itin padaugėja ir skrydžių sutrikimų, pranešime spaudai perspėja ekspertai.