Keliautojas apie pramogą Tailande: man tai – dramblių išnaudojimas

 (2)
Tropinis botanikos sodas Nong Nooch yra viena iš labiausiai lankomų vietų Tailande. Jame gausu pramogų, kurios, pasak lietuvio, sukelia ne pačius maloniausius jausmus.
Dramblių pasirodymas Tailande
© M. Strazdo nuotr.

Lankytojams šis tropinis sodas buvo atvertas 1980 metais. Per kelis dešimtmečius jo teritorija plėtėsi ir šiuo metu turistai gali pasivaikščioti po 2 kv. km dydžio sodo zonas. Jame siūlomos įvairios pramogos.

Pasak keliautojo Martyno, vaizdai garsiajame sode išties užburia: augalijos rūšys ir tai, kaip, pasitelkiant žmogaus rankas, suformuojami jų kilimai.

Sode galima užsisakyti ekskursijas, atšvęsti vestuves ar kitas svarbias sukaktis, išbandyti tailandietišką masažą. Tačiau pati populiariausia pramoga – jodinėjimas ant dramblių, taip pat įsiamžinimas nuotraukose, sėdint ant jų straublių. Tiesa, kelis kartus per dieną organizuojami ir jų pasirodymai.

Jų metu turistai gali pamatyti, kaip drambliai spardo kamuolį, neva demonstruodami futbolo žaidimą, taip pat tapo piešinius, šoka ir kita. Už tokį malonumą tereikia sumokėti vos kelis eurus. Tačiau keliautojui Martynui tokia pramoga sukėlė pasigailėjimą.

„Aš kategoriškai atsisakiau fotografuotis ant jų straublių, nors tai tekainavo vos 2,5 eur. Man nepatiko tai, kai darbuotojai tuos vargšus dramblius tampo už tų straublių specialiais kabliais. O stebint tą pasirodymą tebuvo viena mintis, kaip jų gaila. Man toks gyvūnų išnaudojimas nėra priimtinas“, – Perpasauli.lt pasakojo Martynas.

Keliautojo įamžintos akimirkos – nuotraukų galerijoje:

www.perpasauli.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Savaitės naujienų prenumerata

Naujienos

Lietuvių stiuardų kasdienybė šokiruoja: atvirai papasakojo, su kokiais pasibaisėtinais dalykais tenka susidurti (80)

Savo pavardžių nepanorę atskleisti tarptautinės skrydžių kompanijos stiuardai Darius ir Gediminas pasakojo pikantiškas darbo subtilybes. Pasibaisėtini dalykai lėktuvo tualete, neprognozuojamas keleivių elgesys ir net gyvybės gelbėjimas – stiuardo darbo kasdienybė.

Aktyvios šeimos tradicija: kiekvieną pavasarį – į kelionę su dukrele (3)

Įpusėjus pavasariui daugelis pajunta natūralų norą atsipūsti – vėsūs orai ima trauktis, nuotaika gerėja, gyvenimo tempas palengva ima lėtėti, vaikai laukia vasaros atostogų… Todėl vis populiariau šiuo laikotarpiu leistis į kelionę.

Populiarėja kelionės, kurios organizuojamos vien tik moterims (2)

Ne vienas pasaulinis tyrimas skelbia – moterys varo turizmo ir kelionių pasaulį pirmyn. Gali skambėti neįtikėtinai, bet: 80 proc. visų sprendimų, susijusių su kelionėmis, priima būtent moterys, net 75 proc. keliautojų yra moterys, jos turizmo rinkoje per metus išleidžia net 19 trilijonų JAV dolerių.

Prireikė apkeliauti pusę pasaulio, kad atrastų šią stulbinančio gamtos grožio šalį (29)

Pastaruosius trejus su puse metų praleidau keliaudamas po pasaulį ir turėjau galimybę aplankyti daugybę kvapą gniaužiančių vietų. Tačiau žinojau, jog negaliu teigti, kad kuri nors vieta yra įspūdingai graži, kol neaplankiau Naujosios Zelandijos.

Kaip per ilgąjį savaitgalį labai pigiai aplankyti Japoniją, Italiją ir Ameriką (14)

Į keliones po Lietuvą mėgstame išsiruošti 1–3 dienoms, o daugiausiai išlaidaujame nuvykę į Klaipėdos apskritį, – tokius duomenis atskleidžia Statistikos departamentas.