Helsinkio uostamiestis

Daugelis mano bičiulių, kuriems teko pabuvoti Helsinkyje, jo nelabai mėgsta – esą ten šalta, tamsu ir niūru. Na, žiemą ten tikrai tamsoka – jei jau Lietuvoje kamuoja saulės trūkumas, ten situacija dar prastesnė, nes retai kada normaliai prašvinta. Taip pat žvarbu – iš dangaus varvantis vanduo ir nuo jūros pučiantis vėjas skatina ieškoti šiltos pastogės, o ne dairytis į miesto grožybes.
Helsinkio uostas
© DELFI (E.Digrytės nuotr.)

Bet jei jau pasiryžtate spjauti į orus, siūlau keliauti tiesiai į uostą. Žinoma, vasarą ten kur kas gražiau ir šilčiau, bet net dabar yra į ką žiūrėti. Bures nuleidusių ir žiemoti pasirengusių jachtų, turistų, kurie traukia į Suomenlinną – tvirtovę netolimoje saloje, laukiančių keltų, lėtai vandenis skrodžiančių didžiulių keltų, restoranais paverstų laivų ir gelbėtojų laivelių čia – devynios galybės.

Sveiki atvykę – Šiaurės Europa, Helsinkis, uostas. Čia ir žiemą klykauja žuvėdros (nors specialios lentelės skelbia, kad jų maitinti negalima), bangos lūžta į krantinę, o žmonės ateina pasėdėti ant suoliukų... ne, ne saulės palydėti – ji žiemą Helsinkyje nedažnai pasirodo, o ir leidžiasi už namų, o ne į vandenį.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Savaitės naujienų prenumerata

Naujienos

Havanoje duris atvėrė pirmasis prabangus viešbutis

Kubos sostinėje Havanoje pirmadienį duris atvėrė itin prabangus penkių žvaigždučių viešbutis, kur naktis gali kainuoti iki beveik pustrečio tūkstančio JAV dolerių.

Kelionės į pajūrį traukiniu – jau nuo šio savaitgalio (76)

Jau šį penktadienį, gegužės 26 d., startuoja pirmasis „Pajūrio ekspresas“ – vasaros sezono naujovė, kuria „Lietuvos geležinkeliai“ siūlo keleiviams pajūrio kurortus pasiekti šiuolaikišku ir patogiu traukiniu, rašoma pranešime spaudai.

Savaitgalį poilsiautojus vilios į kaimus: 70 vietų – išskirtiniai pasiūlymai (1)

Pavasarinė akcija „Atviros dienos kaime“ miestiečiams yra ženklas, kad sezonas kaime prasidėjo. Kiekvienas svečių laukiantis šeimininkas akcijos dienoms paruošė įvairių pažintinių programų, ekskursijų, degustacijų, paskaitų ir kitokių pasiūlymų. Gegužės 27-28 d. duris lankytojams atvers daugiau nei 70 sodybų ir ūkių visoje Lietuvoje.

Pradedamas žiemos sezono kelionių pardavimas - naujos kryptys laukia!

„Ko norėsime Naujųjų metų rytą? Pasitikti jį pirmieji Japonijoje, pasimėgauti štrudeliu Vienoje, pasivaikščioti Romeo ir Džiuljetos keliais Veronoje ar panirti į Arabijos jūros bangas Idijoje?“, - tai klausimas kurį jau drąsiai galite užduoti sau ar savo antrajai pusei, nes gegužės 23-ąją kelionių organizatorius „Novaturas“ pradėjo pardavinėti išankstinius žiemos sezono kelionių kelialapius, rašoma pranešime spaudai.

Nuo Everesto atskilo didžiausias alpinistų iššūkis – „Hilario laiptai“

Nuo aukščiausios pasaulio viršukalnės atskilo „Hilario laiptu“ vadinama uolos dalis, kuri buvo paskutinis didesnis iššūkis alpinistams prieš užkopiant į viršūnę. Manoma, kad dabar Everestas alpinistams tapo dar pavojingesnis.