Alpinistas S. Damulevičius šturmuos Everesto kaimyną Makalu

 (3)
Vienas geriausių Lietuvos alpinistų Saulius Damulevičius išsiruošė į dar vieną kvapą gniaužiančią ekspediciją. Šį kartą jo tikslas – įkopti į Makalu viršūnę (8485 m) Himalajų kalnuose.
© Ola Dzik nuotr.

Šis įspūdingas kalnas stūkso vos 20 km nuo aukščiausios planetos viršūnės – Everesto (8848 m).

Tai bus pirmasis Baltijos šalių alpinistų bandymas įkopti į penktą aukščiausią pasaulio viršūnę – Makalu. Naujausiais duomenimis į viršūnę yra įkopęs tik 361 alpinistas (palyginimui – į Everestą jau yra įkopę daugiau kaip 6000 žmonių).

Kopiant nebus naudojamasi papildomu deguonimi ir aukštumų porterių paslaugomis (pirmasis Baltijos šalių alpinistų bandymas be papildomo deguonies pasiekti į tokį aukštį).

Ne mažiau kaip 4 savaites Saulius su kitais 11 patyrusių alpinistų iš viso pasaulio gyvens virš 5500 m aukščio ribos.

Lietuvis ekspedicijos metu naudos naują technologiją – „Garmin“ satelitinį GPS komunikatorių, kuriuo bus perduodamos žinutės tiesiai į Sauliaus „Facebook“ paskyrą. Kartu su tekstinėmis žinutėmis bus perduodamos ir tikslios alpinisto buvimo vietos koordinatėsiraukštis. Kopiant į viršūnę komunikatorius kas 30 minučių automatiškai perdavinės signalą (su GPS koordinatėmis) į specialią platformą (pasiekiamą irgi per „Facebook“ paskyrą), tuo suteikdamas galimybę gyvai stebėti pastangas įkopti į Makalu viršūnę.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Savaitės naujienų prenumerata

Naujienos

Makalius pataria: kaip susiorientuoti atnaujintame Kauno oro uoste? (6)

Prasidėjus Vilniaus oro uosto kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcijai galime lengviau atsikvėpti – baimė, kad susidursime su nepatogumais, buvo nepagrįsta. Laikinai pagrindiniais šalies oro vartais tapęs Kauno oro uostas keleivius pasitiko ypač svetingai, o susiorientuoti jame – išties paprasta, rašoma pranešime spaudai.

Uždarius sostinės oro uostą susivienijo Vilniaus ir Kauno turizmo centrai (2)

Mobilizuoti resursai priimti Vilniaus turistus, du specialūs laikini turizmo informacijos centrai, šešiomis kalbomis parengtos kelionių instrukcijos: šių ir kitų priemonių ėmėsi Vilniaus miestas, iš anksto pasiruošęs sostinės oro uosto rekonstrukcijai, rašoma pranešime spaudai.

Keliaujantiems po Lietuvą padės nacionalinė turizmo informacijos sistema (19)

Daug metų buvęs primirštas, atsainiai ar tiesiog „kaip mokam taip” daugybės atskirų informacijos centrų vystomas vietinis turizmas keičiasi ir atgyja. Žinoma, prie to prisideda dar vienas Europos sąjungos investicijų į turizmo skatinimą ir viešinimą raundas, rašoma pranešime spaudai.

Norintiems pasakiškų atostogų lietuviai siūlo apsistoti viduramžių pilyse (8)

Didžiausia pasaulyje atostogų būsto nuomos paieškos platforma „HomeToGo“ vasaros atostogoms siūlo įspūdingas vietas: didingas Europos pilis, įspūdingus apartamentus Niujorke ar net vieną seniausių JAV keltų, rašoma pranešime spaudai.

Lietuvos viešbučių kasdienybė: vieni neprisimena vakar gėrę, kiti vagia be sąžinės graužaties (22)

Ar teko, įsikūrus jaukiame viešbučio kambaryje su mažais dailiais šampūno buteliukais ir įvairių dydžių muilo gabalėliais, pasijusti kaip kleptomanams? Gal visi tie mieli daikčiukai nepastebimai atsiduria jūsų lagamine?