Alpinistas S. Damulevičius šturmuos Everesto kaimyną Makalu

 (3)
Vienas geriausių Lietuvos alpinistų Saulius Damulevičius išsiruošė į dar vieną kvapą gniaužiančią ekspediciją. Šį kartą jo tikslas – įkopti į Makalu viršūnę (8485 m) Himalajų kalnuose.
© Ola Dzik nuotr.

Šis įspūdingas kalnas stūkso vos 20 km nuo aukščiausios planetos viršūnės – Everesto (8848 m).

Tai bus pirmasis Baltijos šalių alpinistų bandymas įkopti į penktą aukščiausią pasaulio viršūnę – Makalu. Naujausiais duomenimis į viršūnę yra įkopęs tik 361 alpinistas (palyginimui – į Everestą jau yra įkopę daugiau kaip 6000 žmonių).

Kopiant nebus naudojamasi papildomu deguonimi ir aukštumų porterių paslaugomis (pirmasis Baltijos šalių alpinistų bandymas be papildomo deguonies pasiekti į tokį aukštį).

Ne mažiau kaip 4 savaites Saulius su kitais 11 patyrusių alpinistų iš viso pasaulio gyvens virš 5500 m aukščio ribos.

Lietuvis ekspedicijos metu naudos naują technologiją – „Garmin“ satelitinį GPS komunikatorių, kuriuo bus perduodamos žinutės tiesiai į Sauliaus „Facebook“ paskyrą. Kartu su tekstinėmis žinutėmis bus perduodamos ir tikslios alpinisto buvimo vietos koordinatėsiraukštis. Kopiant į viršūnę komunikatorius kas 30 minučių automatiškai perdavinės signalą (su GPS koordinatėmis) į specialią platformą (pasiekiamą irgi per „Facebook“ paskyrą), tuo suteikdamas galimybę gyvai stebėti pastangas įkopti į Makalu viršūnę.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Savaitės naujienų prenumerata

Naujienos

Sietlas - miestas, kuris patvirtina įsisenėjusius stereotipus apie JAV (3)

Sietlas – niekuo neišsiskirianti vidutinybė. Galbūt griežtokai, tačiau mums Sietlas nepadarė jokio įspūdžio, kaip miestas, pasižymintis kažkuo išskirtiniu. Galbūt todėl, kad neieškojome jame nieko įspūdingo. Nesame didmiesčių mėgėjai, tad ir nenorėjome jame užsibūti. Tačiau miestą atsiminsime dar labai ilgam.

Mianmaras – po ilgametės izoliacijos atverta lobių skrynia

50-ąją kelionės dieną iš Tailando įkėliau koją į aukso pagodomis spindintį Mianmarą. Visuomet galvoje nešiojausi stereotipišką šios šalies vaizdinį – šalia tų pagodų vaikštinėjančius purpuro spalvos apdarais apsivilkusius budistų vienuolius. Mianmaras man dvelkė egzotika, paslaptimi ir atrodė lyg visai neseniai po ilgametės izoliacijos atverta lobių skrynia.

Neįtikėtinai gražūs pasaulio kampeliai, kuriuos turistai pamiršta aplankyti (1)

Mūsų planetoje gausu vietų, kurios žavi nuostabiais vaizdais, keista topografija, floros ir faunos įvairove. Žemėje galybė vietų, kurios atrodo keistos ar neįprastos palyginus su tuo, ką esame įpratę matyti savo kasdienybėje. Štai keletas jų.

Štai kas nutinka monetoms, kurias įmetate į fontanus (2)

Trevi fontanas Romoje turi ilgametę tradiciją: jeigu stovėdamas nugara į jį per kairį petį įmeti monetą, tikrai dar sugrįši į Italijos sostinę.

Didžiausios Vilniaus paslaptys, kurios vis dar primena apie save

Akivaizdu, kad šiam sąrašui neužtenktų nei „penketuko“, nei „dešimtuko“, nei „šimtuko“ ribos - Lietuvos sostinė slepia tiek paslapčių, kad naują, nė trupučio ne mažiau įdomią už visas kitas galėtumėme ištraukti vos ne kas valandą - ir šiam įdomiam užsiėmimui neužtektų ir metų. O ką jau kalbėti apie jų išnarpliojimą!