Krizės metu Lietuvoje ypač klesti padėvėtų drabužių parduotuvėlės. Sako, kad ten lankosi ir žymios šalies ponios, ieškodamos nebrangių, bet išskirtinių daiktų. Apie tai kalbamės su aktore Egle Jackaite, Ingrida Kazlauskaite, prodiuseriu Egmontu Bžesku.
Drabužiai
© Corbis/Scanpix
Eglė Jackaitė
Eglė Jackaitė

Aktorė Eglė Jackaitė studentavimo laikais pirko drabužių iš „antrų rankų“ parduotuvių. Tačiau dabar moteris yra atsargesnė ir jau seniai tokiose vietose nebeapsiperka. „Nebenoriu pirkti tokių drabužių, nes nežinau, kokia žmogaus, vilkėjusio tuos drabužius, aura, kaip jis gyveno, galbūt vilkėdamas juos mirė... Tiesiog nenoriu pasiimti negatyvios energijos ar suteikti jos savo vaikams, juk skalbdamas drabužį jame esančios energijos neišplausi, – teigia Eglė. – Anksčiau pirkdavau iš dėvėtų drabužių parduotuvių ir atrodė, kad viskas gerai – juk drabužis ir nebrangiai kainuoja, ir atrodo naujas bei kokybiškas. Tačiau puikiai suprantu žmones, ypač pensininkus, kurie apsiperka tokiose parduotuvėse – dabar toks metas, tiesiog nėra kitos išeities. Tad kai yra galimybė įsigyti kažką pigiau, žmogus taip ir padaro.“

E. Jackaitė taip pat prisibijo įsigyti daiktų ir iš sendaikčių turgaus ar antikvariato. „Vėlgi nežinau, kur tas daiktas buvo, pas ką stovėjo. Turėjau panašios patirties su paveikslais ir žinau, kad daiktuose, ypač senuose, susikaupusi energija – labai stipri. O kokia ta energija – aš nežinau, todėl reikia elgtis išties atsargiai. Todėl neperku nei dėvėtų drabužių, nei daiktų iš antikvariato“, – savo nuomonę dėstė aktorė.

Tačiau dėl daiktų ar drabužių skolinimosi Eglė nėra tokia kategoriška, ypač jei skolinamasi iš pažįstamo žmogaus. Paauglystėje aktorė keisdavosi su draugėmis drabužiais, jos nuomone, taip daro dažnas paauglys. „Draugei duodavau kažką savo, o draugė – man. Dabar taip nesielgiu, bet toleruoju skolinimąsi iš pažįstamo žmogaus“, – pokalbį baigė žinoma Lietuvos aktorė.

Mėgsta viską, kas sena

Ingrida Kazlauskaitė
Ingrida Kazlauskaitė
© A.Solomino nuotr.

Dainingoji Ingrida Kazlauskaitė neslėpdama papasakojo, kad mokyklos laikais lankydavosi dėvėtų drabužių parduotuvėse prieš eidama į karnavalus, kuriuose reikėdavo atitinkamai apsirengti. Taip pat mergina atskleidė, jog garsusis stilistas Mantas Petruškevičius yra pašnibždėjęs, kad jis pats apsilanko dėvėtų drabužių parduotuvėse, norėdamas surasti kažką įdomaus, pavyzdžiui, fotosesijai, ir neretai aptinka netgi vardinių drabužių.

„Tokias vietas, kur galima rasti kažką gero ir įdomaus, reikia žinoti. Aš jų nežinau. Pati renkuosi prekybos centrus ar šiaip parduotuves. Būna, kad draugės, kurios žino mano skonį, ką nors man nuperka viešėdamos užsienyje, – pasakojo Ingrida. – O kas dėl sendaikčių, esame su mama apsilankiusios tokiame turguje Kaune. Pirkome kiemui skirtų daiktų – vežimo ratą, šiaudų smulkinimo aparatą, senas svarstykles. Kartais apsilankau ir antikvarinių daiktų parduotuvėse.“

Mergina sako mėgstanti visa, kas sena. Jai nebūtų gėda užsukti ir į „Humaną“. Jeigu tik žinotų gerų dėvėtų drabužių parduotuvių, būtinai ten apsilankytų. „Aš esu tikra rakandininkė, tad mielai pasikuičiu tokiose vietose. Kai lankiausi Prancūzijoje, užsukusi į sendaikčių ar antikvarinių daiktų parduotuvę tiesiog drebėdavau, kaip visko norėdavau. Ir visai nesvarbu, ar tai paveikslas, rėmas, veidrodis ar senovinis kavinukas. Mane žavi tokie daiktai“, – neslėpė I. Kazlauskaitė.

Ingrida taip pat pasakojo, kad su mama – dainininke Liveta Kazlauskiene – kartais keičiasi drabužiais, tačiau mokyklos laikais to nedarydavo – iš bendraklasių drabužių nesiskolindavo ir jais nesikeisdavo.

Užaugo tarp antikvarinių baldų

Egmontas Bžeskas
Egmontas Bžeskas
© A.Solomino nuotr.

Muzikos grupių prodiuseris Egmontas Bžeskas apsipirkdavo dėvėtų drabužių parduotuvėse studijų laikais, kai mokėsi Dailės akademijoje. O štai sceninius drabužius ir aksesuarus savo prodiusuojamoms grupėms ir atlikėjams Egmontas perka tik naujus.

Vyras sako užaugęs tarp antikvarinių baldų. „Mano tėvai labai domėjosi antikvariniais daiktais. Visi mūsų namai buvo apstatyti antikvariniais baldais, todėl pats savo namus įsirengiau visiškai kitaip, be jokių senienų. Man labiau patinka nenusėdėtos kėdės ir viskas, kas nauja. Nenoriu, kad mano įsigyti baldai, daiktai ar drabužiai turėtų savo istoriją, todėl nesilankau ir sendaikčių turguje“, – pasakojo E. Bžeskas.

Paklaustas, ar kada nors yra keitęsis daiktais ar drabužiais, Egmontas atsakė, kad, kai priklausė grupei „Naujieji lietuviai“, jos nariai dažnai keisdavosi koncertiniais marškinėliais. „Beje, turiu nemažai mūsų gerbėjų megztinių ir marškinėlių“, – juokdamasis baigė pokalbį žinomas prodiuseris.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Naujienų prenumerata

Top naujienos

Vaizdas pro langą į Europą: Baltijos regionas Kremliui – tik viena jo baisios strategijos detalė (14)

Su rusų ekonomistu, žurnalistu Dmitrijumi Travinu DELFI susitiko Europos universitete Sankt...

Paėmusieji būsto paskolas viliojami galimybe sutaupyti nemenką sumą (3)

Tūkstančiai šalies gyventojų įsigydami nuosavą būstą skolinosi pinigų iš bankų....

Azija kuria savo pasaulio tvarką (4)

Pastaruoju metu daug pasakyta apie tai, kaip Donaldo Trumpo administracijos politika kertasi su tuo,...

Orai: pajusime tikrą rudens alsavimą (11)

Iki pat savaitės pabaigos šalyje išsilaikys gaivūs orai , dažnai varvės dangus, įsismarkaus...

Traukinys Maskva-Vladivostokas: lietuviai juo vyko, tikėdamiesi nuotykių ir problemų (234)

Šią vasarą aš – Tadas, ir mano brolis Mantas, atostogoms nusprendėme pasirinkti kiek...

Geriausi pusryčiai norintiems sulieknėti (1)

Norintys mesti svorį gali lengviau atsikvėpti – šį kartą nereikės valgyti nieko neįprasto. Ir...

Atlikėjas iš P. Afrikos GSLIM žmoną ir ramybę rado Lietuvoje: dar visai neseniai ten mūsų santykiai būtų buvę nelegalūs (5)

Pusę metų Lietuvoje gyvenantis dainininkas iš Pietų Afrikos GSLIM (Gabriel Sweet Life In Music)...

Sezoninį darbą pasirinko dėl neįprastos priežasties: šis įdarbinimas buvo pats svarbiausias (17)

Dauguma jaunuolių sezoninį darbą renkasi dėl paprastų priežasčių, vieni nori užsidirbti...

Eksperimentas: 7 absoliutaus pritarimo vyrui dienos (24)

Kas bus, jei ištisą savaitę pamėginsime pritarti bet kokiam vyro sprendimui? Eksperimentas, kurį...

Tris kartus už nuosavus tvirtesni dantys – per parą (58)

„ Dantys per vieną valandą – dantys vienai valandai“, – anksčiau ironizuodavo...