Kinų nacionalinių kostiumų paroda (nuotraukų albumas)

“Arkos” galerijoje jau visa savaitė veikia Kinijos nacionalinių kostiumų paroda. Joje eksponuojama ne tik beveik 20 Kinijos etnininių mažumų kostiumai, bet ir foto medžiaga, atspindinti margatautės valstybės gyventojų nacionalinius apdarus.
Kinijoje yra 56 etninės gyventojų grupės . Kiekviena jų turi savo specifinius nacionalinius kostiumus. Žvelgiant į istoriją, kostiumas - tai savitas kultūrinis fenomenas, nes bėgant laikui keičiasi drabužių mados, naudojamos vis naujos medžiagos, kitos spalvinės paletės.

Kostiumai yra formuojami ir socialinės raidos. Kiekviena etninė bendruomenė, esanti Kinijoje, gyvena unikalioje aplinkoje, skirtingoje socialinėje terpėje, su skirtingu tikėjimu ir estetiniais standartais. Taigi, medžiagos, dizainas, spalvos ar siuvimo bei puošybos technikos, siuvant drabužius, labai ryškiai charakterizuoja bendruomenės gyventojus.

Kinų nacionaliniai kostiumai - ne tik Kinų kultūrinio palikimo dalis, jie ir perteikia laiko tėkmę.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Stilius

Tarptautinius apdovanojimus skinančiai jaunajai dizainerei rūpi ir planetos likimas (2)

Tarptautinio konkurso „A’Design Award and Competition“ bronzos laimėtoja vilnietė Kristina Sviderskaitė, susidomėjusi Kaunu kaip „Europos kultūros sostine 2022“ (KEKS), nusprendė čia pristatyti naujausią savo kolekciją.

Tinkamiausi šortai kiekvienam figūros tipui (1)

Kokia vasara be šortų? O jų pasiūla didžiule, kartais net sunku išsirinkti. Stilistai purewow.com pataria, kokie šortai tinka pagal jūsų figūros tipą.

Aukcione „Christie`s“ dirbanti lietuvė: tenka prisiliesti prie pačių rečiausių daiktų (1)

Vertingiausi meno kūriniai, juvelyrika, antikvariniai baldai – didžiausiame pasaulio aukcione „Christie`s“ dirbanti lietuvė Neringa Riškutė su tuo susiduria kasdien.

Pinigai – jaunavedžių geidžiamiausia dovana: kaip šiuos originaliai įpakuoti? (3)

Gavote kvietimą į artimų draugų vestuves, kuriame, be kitų šventės detalių, subtilia forma užsiminta, jog su dovana persistengti nereikėtų: užtenka, jog ši tilptų… vokelyje.

TOP 3 madingiausi šios vasaros įvaizdžiai (1)

Dryžiai, apnuoginti pečiai, gėlių siuvinėjimai, akį traukiančios detalės ir kaip niekada sodrios spalvos – tai pagrindiniai stiliaus akcentai, lydėsiantys jus kiekviename šios vasaros žingsnyje.