Kauno mados festivalyje triumfavo moksleivė

 (2)
Šeštadienio vakare Kauno klube "Nirvana" jau trečią rudenį iš eilės buvo surengtas avangardinės mados festivalis "Antipodiumas". Dalyvauti šiame renginyje kasmet kviečiami visi mados kūrėjai, turintys originalių idėjų. Norint dalyvauti festivalyje, nebūtina turėti dizainerio diplomą.
Svarbiausia konkurso sąlyga - sukurti ne mažesnę nei 5 modelių kolekciją. Konkursantų kolekcijos turėjo atspindėti pagrindinę renginio temą - "Ugnis ir vanduo".

Šiais metais dėl trijų prizinių vietų kovojo Kauno, Vilniaus ir Panevėžio dizaineriai, dauguma jų - studentai. Susirinkę keli šimtai žiūrovų per dvi renginio valandas išvydo 17 kolekcijų.

"Norinčių dalyvauti dizainerių buvo per dvidešimt, bet ne visi suspėjo paruošti savo darbus", - paaiškino viena "Antipodiumo" organizatorių Marina Kolesinskienė.

Išradingi kūrėjai drabužiams panaudojo ne tik audinius, bet ir popierių, skardos plokštes, šieną, stiklo gabalėlius, stalo teniso kamuoliukus. Publiką šokiravo vilnietė Aušra Norkutė - jos sukurtus modelius demonstravo pusnuogės manekenės su pritvirtintomis butaforinėmis krūtimis.

Konkursantų pasirodymus vertino komisija, į kurios sudėtį buvo įtrauktas ir Seimo narys liberalas iš Kauno Jonas Jučas.

Pagrindinį mados festivalio prizą - naujametę kelionę į Prahą ir nemokamus vairavimo kursus - laimėjo septyniolikmetės kaunietės Eglės Žiemytės kolekcija "Istorija paskendus jūroj". Jauniausia konkurso dalyvė kurdama naudojo gipso lipdinius.

Išgirdusi komisijos sprendimą, Kauno "Atžalyno" vidurinės mokyklos dvyliktokė E.Žiemytė nesulaikė džiaugsmo ašarų. Antroji ir trečioji vietos atiteko Vilniaus dailės akademijos studentams. Antrąją vietą laimėjo Kristinos Kruopienytės ir Egidijaus Rainio kolekcija "Absolut pepper", o trečiąją vietą komisija skyrė Viktorijos Tichanovos ir Viktorijos Jakučinskaitės kolekcijai "Mergaitės su degtukais".

"Lietuvos rytas"
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Stilius

Tarptautinius apdovanojimus skinančiai jaunajai dizainerei rūpi ir planetos likimas (2)

Tarptautinio konkurso „A’Design Award and Competition“ bronzos laimėtoja vilnietė Kristina Sviderskaitė, susidomėjusi Kaunu kaip „Europos kultūros sostine 2022“ (KEKS), nusprendė čia pristatyti naujausią savo kolekciją.

Tinkamiausi šortai kiekvienam figūros tipui (1)

Kokia vasara be šortų? O jų pasiūla didžiule, kartais net sunku išsirinkti. Stilistai purewow.com pataria, kokie šortai tinka pagal jūsų figūros tipą.

Aukcione „Christie`s“ dirbanti lietuvė: tenka prisiliesti prie pačių rečiausių daiktų (1)

Vertingiausi meno kūriniai, juvelyrika, antikvariniai baldai – didžiausiame pasaulio aukcione „Christie`s“ dirbanti lietuvė Neringa Riškutė su tuo susiduria kasdien.

Pinigai – jaunavedžių geidžiamiausia dovana: kaip šiuos originaliai įpakuoti? (3)

Gavote kvietimą į artimų draugų vestuves, kuriame, be kitų šventės detalių, subtilia forma užsiminta, jog su dovana persistengti nereikėtų: užtenka, jog ši tilptų… vokelyje.

TOP 3 madingiausi šios vasaros įvaizdžiai (1)

Dryžiai, apnuoginti pečiai, gėlių siuvinėjimai, akį traukiančios detalės ir kaip niekada sodrios spalvos – tai pagrindiniai stiliaus akcentai, lydėsiantys jus kiekviename šios vasaros žingsnyje.