Visai kaip rojuje

 (2)
Gerai, kai butas atitinka savo šeimininkų pasaulėjautą. Dar geriau, jei tai pasaulėjautai pritaria ir projekto autorius. Nuostabu, kai interjero sukūrimas tampa abiejų pusių saviraiškos forma. Ir tiesiog puiku, kai tokios bendros kūrybos rezultatas yra pavyzdys pamėgdžioti kitiems.
Gyvenimas rojuje
Svetainė

Kodėl gi į savo namus neįnešti žydinčio sodo dalelės? Tokiame būste bus galybė pasigerėjimų ir džiaugsmų, o melancholija ir nerimas bus paprasčiausiai neįmanomi.

Pirminis buto išplanavimas pasigerėjimo nesukėlė, bet ir nenuliūdino. Pirmiausia į akis krito “atliekamos” sienos svetainėje ir patalpoje, vadinamoje kabinetu. Šių dviejų kambarių paplatinimas prieškambario sąskaita, o taip pat miegamojo sienų konfigūracijos pakeitimas architektui nesudarė ypatingų problemų.

Dekoratyviniai elementai

Gerokai sudėtingesnė užduotis pasirodė naudingojo buto ploto padidinimas. Tačiau žaisti buvo verta: prijungus prie gyvenamosios erdvės balkonus, pavyko “priauginti” visus 12 kvadratinių metrų. Tuo pačiu trys balkonai tapo miegamojo, vaikų kambario ir svetainės dalimis, o ketvirtą, apsiribojus įstiklinimu ir kosmetiniu apipavidalinimu, buvo nutarta palikti kaip yra.

Iš dalies buvo perdaryti ir sanitariniai mazgai - šeimininkų bei svečių. Virtuvėje buvo pakeista stačiakampė kolona, kurios viduje yra ventiliacinis kanalas. Virtuvėje buvo paplatinta durų ertmė. Štai ir visi išplanavimo pakeitimai, kurie architektui atrodė reikalingi.

Dekoratyviniai elementai

Vėliau atėjo eilė vaizdiniam - spalviniam apipavidalinimui. Įkvėptas rojaus sodo ir vasaros idėjų architektas patalpų dekorui nusprendė panaudoti landšaftinius motyvus. Pavyzdžiui, sodo vaizdas, kurio matoma užuomina tapo stačiakampiai langeliai ir balkiai palubėje bei trijų patalpų sienose: svetainės, virtuvės, koridoriaus. Visos šios konstrukcijos padarytos iš gipso kartono ir dekoratyvinio penopoliuretano.

Dar vienas landšaftinis atraminės sienos dekoratyvinio akmens vaizdas interjere panaudotas dukart: prieškambaryje ir virtuvėje. Imitacijai panaudotos blizgančios dirbtinio akmens plytelės. Taip sutvarkytos sienos ne šiaip puikiai atrodo, bet ir stebėtinai lengvai plaunamos.

Prieškambaris

Dekoratyviniai virtuvės apipavidalinimo elementai (lubų balkiai, nišos ir kt.) paverčia šią patalpą ekspresyvia ir intriguojančia. Vykusių erdvės išplėtimo būdų dėka mažas prieškambaris atrodo kaip didelis šviesus holas. Tokį įspūdį sudaro atvira svetainės ertmė ir atspindys įmontuotos spintos veidrodinėse durelėse.

Kelias nuo svajonės iki tikrovės

Miegamasis

Nežiūrint į mažą plotą, prieškambaris sudaro tikro šviesaus holo įspūdį. Šis efektas pasiekiamas ne tiek atviros svetainės ertmės, kiek didinančios erdvę įmontuotos veidrodinės spintos dėka. Kvadratinių ir stačiakampių nišų, balkių ir stovų tema, išreikšta prieškambaryje, vystoma už jo ribų. Tiesa, ši struktūra svetainėje perkelta nuo sienų ant lubų ir iš atviro stelažo paversta neįprastu šviestuvu.

Miegamasis

Lakoniška gipso kartono konstrukcijų geometrija priešpastatoma gyvų augalų bujojimui. Jie išdėstyti lentynose ir atramose per visą svetainę, kas tapatina ją su vasaros sodu. Asociaciją sustiprina geltonos ir salotinės spalvos odiniai baldai bei pusiau peršviečiamos užuolaidos su ramunėmis.

Vaikų kambarys

Miegamajame saulėtą pusiaudienį keičia rami prieblanda. Šaltus žalius sienų ir drapiruočių atspalvius čia pridengia šiltos riešutinės spalvos faneruoti baldai. O gyvų augalų papildymui viduryje kambario “žydi” grakštus toršeras. Sveikas pragmatizmas, įkomponuojant baldus ir spendžiant architektūrinį - erdvinį patalpos klausimą, nesutrukdė miegamajame sukurti jaukią, ramią atmosferą. Vaikiškų baldų praktiškumas ne kliūtis sukurti emocionaliai nuspalvintą interjerą.

Virtuvė ir vaikų kambarys yra mažiau romantiški. Šių patalpų estetiką ir dizainą apsprendžia funkcionalumas.

Vonia

Dekoratyvinėje pertvaroje tarp vonios ir kriauklės yra patogios nišos susidėti šampūnus ir kosmetiką. Tai akivaizdus grožio ir naudos harmonijos pavyzdys, kas būdinga visoms buto patalpoms.

Žinoma, kad įstrižai orientuota erdvė vaizdžiai padidėja. Į tai buvo atsižvelgta klojant grindis. Pereidamas tokiomis grindimis iš kambario į kambarį įstrižo vaizdo linijas suvoki kaip judėjimo kryptį sodo takeliais.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Namai

Pristatė ranka pieštą kelionių po Lietuvą žemėlapį vaikams

Internetinis kelionių projektas Lietuvon.lt kartu su grafike Neringa Žukauskaite sukūrė pirmąjį Lietuvoje ranka pieštą šalies žemėlapį vaikams.

Atostogų užsienyje dilema: ką daryti susirgus vaikui

Vasarą dvigubai padaugėja atvejų, kuomet užsienyje su atžalomis atostogaujančios šeimos patiria rimtus iššūkius dėl vaikų sveikatos ar nelaimingų atsitikimų.

Mankšta padės sumažinti nemalonius pojūčius nėštumo metu

Atėjus vasarai turiu gerą progą praleisti daugiau laiko lauke ir jį išnaudoti kažkiek aktyvesnei fizinei veiklai, kuri pastaruoju metu man labai padeda kovoti su bendru organizmo apsunkimu ir tiesiog suteikia gerą energijos užtaisą.

Levretės – ir Europos didikų rūmus puošusi šunų veislė

Levretės buvo populiarios dar senovės Egipte, o nuo XIV amžiaus buvo itin mėgstamas augintinis Europos valdovų dvaruose.

„Pypliukas“: populiarieji suktukai iš vaikų rankų išstūmė telefonus ir kompiuterius (9)

Šioje laidoje: Vaikas nevalgo daržovių? Leiskite jam užsiauginti pačiam. Populiarieji suktukai iš vaikų rankų išstūmė net mobiliuosius telefonus. Nėštumo prietarai - ar verta jais tikėti? Ir Auksinės pypliukų mintys.