Harmoninga pusiausvyra

 (1)
Kai savo kambaryje imiesi apipavidalinti interjerą, iš pradžių viskas rodos lengva ir paprasta. Idėjų labai daug, ir kiekviena tokia originali, tokia graži ir netikėta! Bet štai ateina laikas iš visų patinkančių variantų pasirinkti vienintelį. Kitus pamiršti. Tačiau kaip norisi pasirinkti vieną variantą, minkštą, naminį, ir kiek “pagyvinti” jį šiuolaikiniu dalykiniu apstatymu iš antrojo, labiau išlaikyto. Ir dar pritaikyti ką nors iš trečio…
Šiandien kalbėsime apie butą, kuriame architektai turėjo pasiekti beveik nepasiekiamą pusiausvyrą: tarp namų ir ofiso, tarp vienybės ir įvairovės, tarp paprastumo ir sudėtingumo.

Svetainė

Kalbant apie buto stilių, šeimininkas pažymėjo du kraštutinumus, kurių liesti nenorėta. Turėjo būti balansas tarp namų ir darbo atmosferos.

Nieko labai nekeisdami išplanavime, architektai kai kur truputį pakoregavo. Pirmiausia, buvo pailginta pertvara tarp svetainės ir virtuvės. Tuo iš karto nušauti du zuikiai: išplėstas virtuvės frontas ir paslėptas nuo sofos zonos. Viename miegamųjų buvo padaryta pertvara su durimis, skiriančiomis drabužinės zoną nuo miegamojo. Įėjimas iš kampo diktuoja diagonalinį interjero išvystymą.

Lubų linija ir granitinių kvadratų takelis nurodo judėjimo bute kryptį.

Darbo kambarys

Svarbiausias akcentas teko lubų apipavidalinimui. Norėta asimetrinių formų, kurios pagyvintų ir padarytų sudėtingesne pernelyg aiškią išplanavimo idėją. Skirtingų lygių baltų plokštumų struktūra, atlikdama tą funkciją, tuo pačiu vaidina foninį vaidmenį, “neapima per daug”. Rezultate lubų piešinys žmogui nurodo judėjimo kryptį, bet ne chaotiškai, o pagal architektų sugalvotą scenarijų.

Teatras prasideda nuo pakabos, o butas nuo prieškambario. Tad ryškiausio įspūdžio reikėjo būtent čia. Siekiant pabrėžti išplanavimo iškeltą diagonalinę ašį, architektai dviejų kiek išlenktų lubų linijų pagalba “nupiešė” siaurą, ilgą juostą, prasidedančią vestibiulyje ir lanksčiai pereinančią į svetainę.

Vaizdas į vaikų kambarį

Kiek išsiplėsdama centre ši dinamiška forma tarsi įtraukia lankytoją į buto gilumą. Vestibiulyje juostą pralenkia žemesniame lygyje išdėstyta plokštuma su apšviestomis sudėtingomis ribomis. O svetainėje “judėjimas” sustoja ties sofos zona, kur padarytas kvadratinis plafonas su apšvietimu, derantis su taškinėmis lemputėmis.

Šis motyvas yra ir visose kitose patalpose: asimetrinis lubų išdėstymas įvairiais lygiais, švelnaus, paslėpto apšvietimo ir ryškiai spindinčių taškelių derinys. Mįslingos lubų formos pagamintos iš dviejų sluoksnių gipso kartono.

Miegamasis

Dar viena jungianti tema - tai kvadratiniai įdėklai. Jie taip pat atsiranda jau vestibiulyje. Čia į grindis (kurios, kaip ir visose gyvenamosiose buto patalpose, yra buko parketo) įmontuotos granitinės plytelės. Grupėmis po keturias šios plytelės gula iki svetainės, papildomai pabrėždamos pagrindinę interjero ašį.

Svetainė. Dėka ypatingos sienų ir lubų plastikos, tamsūs baldų masyvai suvokiami kaip neatskiriama interjero dalis. Nedidelis holas su minkštasuoliais vaizdžiai praplečia koridorių.

Holas

Gražus šviestuvas - dizainerių kalba - daiktas labai stiprus, nepakenčiantis panašių į save kaimynystės. Tam, kad įvertintumėte šį daiktą tinkamai, reikia, kad viskas aplinkui taptų jo fonu. Persotinti interjerą šviestuvais labai paprasta (juk jie tokie gražūs!). Ir tai viena įprastinių žmogaus pradedančio interjero apipavidalinimą, klaidų.

Motyvas tęsiamas durų apipavidalinime: buko faneros fone yra piešinys iš keturių matinio metalo kvadratų.

Virtuvė

Pasirenkant baldus pirmenybė buvo teikiama stambioms lakoniškoms formoms be detalių gausumo. Kad šiuos elementus pajungtų į bendrą buto interjerą, architektai ėmėsi papildomos sienų plastikos išdėstymo. Taip svetainės sienoje, tarp dviejų langų padaryta plati niša - portalas. Joje puikiai tilpo pakabinamos lentynos, o taip pat neaukštas padėklas televizoriui. Du analogiški portalai įrėmino kampą, kuriame išdėstyti minkšti baldai. Ir dar vienas portalas atsirado miegamajame, aplink duris.

Visi baldai bute pagaminti iš tamsaus medžio. Nėra daiktų ir sienų koloristinio neatitikimo. Kas gali būti harmoningiau už tos pačios spalvos atspalvius (visi interjero elementai yra rudos spalvos)?

Išplanavimas prieš rekonstrukciją

Ypatingą vietą buto apipavidalinime užima šviestuvai. Dekoratyvinių jų tarpe nedaug, nes pagrindinį apšvietimo krūvį turi šviesos karnizai ir taškinės halogeninės lemputės. Ir čia architektai sugebėjo pasiekti pusiausvyrą: dekoratyviniai elementai yra tik ten, kur jie iš tiesų reikalingi, o mažas jų kiekis tik padidina kiekvieno reikšmingumą.

Du matinio stiklo plafonai apšviečia virtuvės valgomąjį stalą. Šviesios vienspalvės miegamojo sienos fone labai gražiai atrodo penkiakampės peršviečiamo stiklo žvaigždės. Lubų kvadratuose virš sanitarinio mazgo durų patalpinti du šviestuvai su nedideliais plafonais - jie nukreipti į sausų gėlių kompoziciją. Suprantama, kad kiekvieno šviestuvo vieta neatsitiktinė.

Išplanavimas po rekonstrukcijos

Štai taip organizuoti šie ramūs ir jaukūs namai. Jo kūrėjai išlaikė pusiausvyrą situacijose, kai galima buvo išplėsti savo nežabotą fantaziją ir įgyvendinti pačias beprotiškiausias idėjas. Tačiau architektai to atsisakė, išreiškę išmintį ir santūrumą. Juk tik šiuo atveju gali gautis iš tiesų vientisas ir harmoningas interjeras.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Namai

Kodėl verta skaityti kūdikiams? Specialistų patarimai

Apie skaitymo naudą vaikams kalbama daug. O ką mes žinome apie skaitymą kūdikiams? Kuo skirsis raida vaikų, kurių gyvenime nuo pirmųjų dienų buvo knygos, ir vaikų, kurie tokios galimybės neturėjo? Savo įžvalgomis dalijasi skaitymo specialistas, psichologas ir dviejų vaikų mama.

Žaislų mados: iš kur atsiranda ir kiek išsilaiko (3)

Dar ne taip seniai visos pasaulio mergaitės verkė dėl lėlių Barbių ir atrodė, kad jų šlovė niekada neišblės, tačiau dabar mažosios tiesia rankas į lėlės–siaubūnes, vadinamas monstrėmis.

Pristatė ranka pieštą kelionių po Lietuvą žemėlapį vaikams

Internetinis kelionių projektas Lietuvon.lt kartu su grafike Neringa Žukauskaite sukūrė pirmąjį Lietuvoje ranka pieštą šalies žemėlapį vaikams.

Atostogų užsienyje dilema: ką daryti susirgus vaikui (1)

Vasarą dvigubai padaugėja atvejų, kuomet užsienyje su atžalomis atostogaujančios šeimos patiria rimtus iššūkius dėl vaikų sveikatos ar nelaimingų atsitikimų.

Mankšta padės sumažinti nemalonius pojūčius nėštumo metu

Atėjus vasarai turiu gerą progą praleisti daugiau laiko lauke ir jį išnaudoti kažkiek aktyvesnei fizinei veiklai, kuri pastaruoju metu man labai padeda kovoti su bendru organizmo apsunkimu ir tiesiog suteikia gerą energijos užtaisą.