Ekologinė dekoro tema

Ekologinė tema dekore įgauna pačių įvairiausių sumanymų. Tad kas gi joje patraukia žmogaus akį? Paprastumas ar sudėtingumas? Jeigu paprastumas, tai tikėtina, kad jis tapatinamas su aiškumu. O jeigu sudėtingumas, tai vientisas, su atskirų dalių priderinimu.
Italai taip pat sugalvojo kai ką naujo. Jie augalus patalpina į stiklo vidų. Didelis kvadratinis indas savo storymėje turi natūralius želmenis. Yra dar lėkštės su šlamučiu, padėklai su smulkiais akmenėliais arba žirniais - pupelėmis, peleninės su gėlių vainikėliais…
Kompozicijos

Panašūs neįprasti indai atrodo gana tradiciškai ir truputį primena gintarą. Ko gero, pačioje idėjoje stebimas paslėptas siekis išnykstančią iš mūsų gyvenimo gamtą bent tokiu būdu pateikti miestų gyventojams, o galbūt, ir ateinančioms kartoms.

Dabar apie dirbtines gėles. Visos šios kompozicijos pagamintos Prancūzijoje. Jose panaudotos ne tik dirbtinės gėlės, bet ir natūralūs - stabilizuoti žalumynai. Vazose ne vanduo, o dirbtinė smala. Ji reikalinga dėl dviejų priežasčių. Pirma, imituoja vandenį (bet kuris floristas jums pasakys, kad stiklinė vaza ir be vandens - tai nonsensas). Antra, smala fiksuoja puokštę reikalingoje padėtyje. Be to, ji niekada nesusigadins.

Kompozicijos

Dirbtinės gėlės nestatomos ten, kur priimta išdėstyti gyvas. Ir atvirkščiai. Sakysim, ant valgomojo stalo gali būti tik gyvos gėlės. Ant žurnalinio staliuko, komodos arba darbo stalo tinka gyvos arba sausos gėlės. Stiklinių spintų viduje, ant lentynų, nišose - sausos arba dirbtinės gėlės. Šios kompozicijos gerai atrodo ir vazose ant grindų. Tačiau tik tuo atveju, jei namie neturite mažų vaikų arba išdykėlių kačių.

Šios su stiklinėmis lentynomis nišos apipavidalinimui mes paėmėme orchidėjų puokštę. Ji harmoningai dera prie bendro žalsvoko visų panaudotų daiktų kalorito: stiklinės vazos ant metalinio stovelio, indiškos šilkinės su metaliniu siūlu alyvmedžių servetėlės, aromatinės žvakės stikliniame rutulyje. Viešpataujanti spalva papildyta bokalų, polėkštės aukso žvilgesiu ir dar vienu nuostabiu daiktu - maišu su aukso tinklu. Jam paskirtį sugalvokite patys.

Kompozicijos

Prieš mus trijų savotiško tipo stichijų susidūrimas. Trys taurės beveik vienodos pagal formą, bet pagamintos iš įvairių medžiagų: stiklo, medžio, akmens. Vienas pripažintas šiuolaikinis dailininkas pasakė, kad tik eksperimentas su medžiaga aktualus šiuolaikiniame taikomojo meno vystymosi etape. Šiuos žodžius galima visiškai prisikirti interjero dizainui.

Pirmasis paviršių apdailos medžiagų svarbą pademonstravo Mis van der Roe. Tai įvyko 1929 metais Barselonos parodoje. Meistro pastatyto paviljono, vėliau tapusio visos epochos fešenebelinio stiliaus prototipu, interjero pagrindą sudarė du dalykai: medžiagų proporcijos ir grožis.

Kompozicijos

Po 70-ties metų dekoratyvinių papuošimų olandų gamintojai taip pat ėmė eksperimentuoti su medžiagomis: įvairių dydžių lengvus plastikinius rutulius jie apklijuoja samanomis, natūraliais akmenimis, kriauklelėmis, šiaudeliais ir džiovintomis gėlėmis.

Štai alebastinis kiaušinis. Samanos ant jo užaugintos primityviu būdu, prieinamu kiekvienam. Jį naudoti geriau ne namie, o sodo sklypelyje. Pavyzdžiui, įrengėte alpinariumą, bet jis atrodo gana nenatūraliai, kaip žaislinis. Arba sakykim, pastatėte skulptūrą, o ji pernelyg nauja. Paimkite biojogurtą ir paprastu teptuku patepkite juo paviršių. Greitai viskas pasidengs samanomis, tarsi ji čia stovėtų jau visą šimtmetį.

Kompozicijos

Metalinėje vazoje yra sudžiovinti baobabo ir echinopso vaisiai. Lengvas dekoratyvinis audinys antriniame plane - firmos Da Vinci (Vokietija) organza.

Sidabrinis dekadans’o amžius, “Kokios puikios, kokios šviežios buvo rožės…” Rožės iš tiesų puikios, ir Prancūzijoje jas išmoko šviežiomis palikti visam laikui. Gėlytė panardinama į gliceriną, kuris po tam tikro laiko visiškai pakeičia augale esantį vandenį. Po to rožė “nei gyva, nei mirusi”. Ji kiek primena dirbtinę, bet vis tik tikra, kuo ir įdomi. Kompozicijoje yra ir glicerinu padengtų begonijos lapų. Sunku patikėti, kad jie tikri,- greičiau suspaustos aksomo skiautelės.

Kompozicijos

Beveik visi daiktai šioje kompozicijoje neįprasti. Pavyzdžiui, augalas stiklinėje vazelėje. Jis vadinasi tilandsija. Šiame pavidale - tai sausa gėlė. Ir augalas toks gali likti ilgam. Tik patekęs į vandenį jis pradeda žaliuoti, šakotis ir augti. Vazelė, į kurią sąmoningai neįpilta vandens,- vokiečių stiklapūčių iš Švarcvaldo rankų darbas. Pagaliau, užrašų knygelė. Ji apklijuota chojos lapais, o šaknelė padaryta iš papiruso.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Namai

Kaip prižiūrėti skalbimo mašiną? (8)

Įsigydami skalbimo mašiną dažniausiai tikimės, kad ji tarnaus mums ne vienerius metus. Tačiau realybė dažnai būna šiek tiek kitokia.

Nėščiosios mankšta gryname ore

Jovita laukiasi antrojo vaikelio ir kas savaitę savo nėštumo potyrius pasakoja internetiniame dienoraštyje. 32 nėštumo savaitę ji tęsia nėščiųjų mankštas gamtoje.

Kaip miesto vaikui pažinti gamtą? 5 patarimai (3)

Šiuolaikiniai vaikai gyvendami nuolat besivystančių technologijų apsuptyje dažnai pamiršta apie tai, koks įdomus, įkvepiantis ir pamokantis gali būti buvimas gamtoje. Gamta – tikras žinių šaltinis, ir jos pažinimas gali būti turiningas laiko praleidimas, ypač miesto vaikams.

Lauko terasos įrengimas: etapai ir specialistų komentarai (16)

Šiame vaizdo reportaže sužinosite, kaip pasirinkti medieną lauko terasos įrengimui. Parodysime visus etapus su kuriais tenka susidurti įrengiant medinę terasą.

Iš prekybos dėl pavojaus vaikų sveikatai išimti populiarūs žaislai – sukučiai (69)

Visi vaikai pametę galvas dėl sukučių „fidger spinner“, bet dalis šių žaislų jau išimti iš prekybos, nes baiminamasi, kad jie nėra saugūs.