Turistų Romoje laukia nauji viešbučių mokesčiai

 (5)
Turistų Romoje laukia nauji viešbučių mokesčiai
© AFP/Scanpix

Į Romą atvykstančių turistų laukia nauji mokesčiai viešbučiuose, informuoja telegraph.co.uk. Nuo sausio 1 d. visi Italijos sostinės lankytojai privalės primokėti 2 eurus už naktį vienos – trijų žvaigždučių viešbučiuose ir 3 eurus už naktį keturių ir penkių žvaigždučių viešbučiuose.

Papildomas mokestis bus imamas už pirmas 10 naktų. Surinktus pinigus panaudos Romos savivaldybė įvairiems darbas finansuoti. Per metus tikimasi surinkti apie 80 mln. eurų iš naujo mokesčio.

Jaunimo nakvynės namuose mokesčio nebus. Stovyklavietėse miesto ribose reikės primokėti po 1 eurą už penkias naktis (iš eilės).

Nakvynės namuose, kuriuose siūloma nakvynė su pusryčiais, reikės primokėti po 2 eurus.

Taip pat 1 euru pabrangs įėjimas turistams į muziejus.

Kasmet Romoje apsilanko apie 30 mln. turistų.

Kelionių organizatoriai ir viešbučių savininkai nepatenkinti nauju potvarkiu.

www.DELFI.lt
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Kelionės ir laisvalaikis

10 įdomių faktų apie Bulgariją (16)

2014 liepos mėn. 30 d. 00:01
Bulgarija – turtinga be galo gražia gamta šalis, išsaugojusi daugelio joje gyvenusių tautų patirtį bei dvasią, kiekvienam keliautojui galinti pasiūlyti itin platų kultūrinių vertybių bei pramogų spektrą. Švelnus klimatas, puikūs paplūdimiai, gera virtuvė, turizmo infrastruktūros vystymas – visa tai lemia, kad kelionės į Bulgariją vis populiarėja. Tai unikali šalis, turinti kuo nustebinti.

Kaip per atostogas pailsėti kokybiškai?

2014 liepos mėn. 29 d. 00:01
Kiekvienam žmogui reikalingos atostogos, kad tiek mūsų fizinė, tiek psichinė savastis pailsėtų ir įgautų naujų jėgų. Juk žmogus mažai skiriasi nuo buityje kiekvieną dieną naudojamų daiktų, mums irgi reikia energijos. Vis dėlto ne visi moka taip paprastai atsiriboti nuo minčių apie darbą ir kokybiškai pailsėti.

Porcelianinio puodelio istorija (3)

2014 liepos mėn. 29 d. 00:01
XVI a. portugalai vystė prekybinius mainus su Kinija ir įkūrė šioje šalyje savo prekybos atstovybę. Taip į senąjį žemyną atkeliavo pirmieji kiniško porceliano gaminiai. Europiečius lengvučio porceliano indai labai žavėjo.

7 būdai, kaip paįvairinti poros atostogas (8)

2014 liepos mėn. 28 d. 11:17
Nieko neveikimą, įprastą gulėjimą paplūdimyje ar „nardymą“ Europos sostinių gatvėmis vasaros atostogų metu jau dauguma porų išbandė. Tačiau, kad atostogos būtų išties įsimintinos, o grįžus iš jų tarpusavio santykiai dar geresni, verta peržengti savo komforto ribas ir ryžtis ekstremaliems arba tiesiog neįprastiems užsiėmimams.

Efesas - spindintis Antikos laikų perlas Turkijoje (18)

2014 liepos mėn. 28 d. 00:01
Atostogaujant Turkijos vakarinėje pakrantėje prie Egėjo jūros verta aplankyti vieno didžiausių antikinio miesto griuvėsius. Nuo Kušadasio kurorto iki Efeso yra tik keliolika kilometrų; juos patogu nuvažiuoti turistus aptarnaujančiais vietiniais „mikriukais“ – jie Turkijos kurortuose vadinasi „dolmuš“. Važiuoti reikia Selcuko miesto kryptimi, išlipti 3 kilometrus neprivažiavus jo. Tai populiarus ir gausiai turistų lankomas objektas.