Piligrimų žygis priartins Vilnių prie Linco

 (2)
Austrų piligrimai
© Vilniaus savivaldybė

Gegužės 6 dieną, trečiadienį, 10 val. iš Europos aikštės (prie įėjimo į Vilniaus miesto savivaldybę) buvo išlydėti du austrų piligrimai – 72-iejų Ernst Janko ir 66-erių Ernst Schwarzlmuller, kurie pėsčiomis iš Vilniaus iškeliavo į Lincą (Austrija), sakoma Vilniaus miesto savivaldybės pranešime spaudai.

Austrus į beveik du mėnesius truksiančią kelionę išlydėjo nepaprastoji ir įgaliotoji Austrijos Respublikos ambasadorė Lietuvai Andrea Wicke, Vilniaus miesto mero pavaduotojas, VšĮ „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ valdybos pirmininkas Gintautas Babravičius ir VšĮ „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ direktorius Rolandas Kvietkauskas.

„Šis žygis skirtas specialiai Vilniui ir Lincui – 2009 metų Europos kultūros sostinėms, - teigia Vilniaus miesto mero pavaduotojas Gintautas Babravičius. - Šia iniciatyva austrai iki Vilniaus pratęs dar nuo viduramžių žinomą Šv. Jokūbo piligrimų kelią. Tuo pat metu daugiau nei tūkstantį kilometrų jie neš žinią apie Lietuvos sostinę ir Lincą“.

Kelionės metu austrai ketina įveikti beveik 1,5 tūkst. km, vidutiniškai po 20-30 km kasdien. Dar du austrų piligrimai – 66-erių ir 67-erių metų – beveik prieš 2 savaites iš Linco pėsčiomis iškeliavo į Vilnių. Lietuvos sostinę jie planuoja pasiekti birželį.

Šis žygis austrų piligrimams jau ne pirmasis. Anksčiau jiems yra tekę iš Linco ar iš kitų Europos miestų pėsčiomis eiti taip vadinamu Šv. Jokūbo keliu iki Santiago de Compostela miesto Ispanijoje.

Šv. Jokūbo kelias (ispaniškai el Camino de Santiago) – tai katalikų piligrimų kelias į Santiago de Compostela miestą Ispanijoje, kur, manoma, yra palaidotas Šv. apaštalas Jokūbas. Šis kelias žinomas nuo viduramžių. Pirmieji Šv. Jokūbo kelio piligrimai aprašyti dar XI a. metraščiuose.

Istoriškai susiformavę keli pagrindiniai maršrutai, į kuriuos Lietuva neįtraukta. Rašytiniuose šaltiniuose minimas tik vienas atvejis, kai šis miestas pėsčiomis buvo pasiektas iš Lietuvos – 1766 metais iki Santiago de Compostela nuėjo 3 lietuvių vienuoliai.

www.DELFI.lt
Registruoti (0) Anonimiški (2)
Parašykite savo komentarą
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Kelionės ir laisvalaikis

Tarp 100 įspūdingiausių pasaulio vietų - ir Trakai (6)

2015 kovo mėn. 4 d. 15:43
Trakų salos pilis
AOP nuotr.
38-iose pasaulio šalyse leidžiamas žurnalas „National Geographic“ pirmosiomis pavasario dienos nudžiugino savo skaitytojus Lietuvoje. Specialiame žurnalo leidinyje tarp 100 nepažintų kelionių, į kurias siūloma leistis, žurnalo redaktoriai, įvardino ir vieną objektą Lietuvoje – Trakų pilį.

E. Aukštakalnytė Hansen knygoje griauna šablonus apie Kiniją (2)

2015 kovo mėn. 4 d. 00:00
E. Aukštakalnytė Hansen knygoje griauna šablonus apie Kiniją
Asmeninio archyvo nuotr.
„Mamahuhu. Šešeri metai Kinijoje“ – antroji Šanchajuje su šeima gyvenančios autorės knyga. Pirmojoje („Mama Afrika“, 2008) sugulė juodajame žemyne sukaupta lietuvės patirtis, įspūdžiai ir jausmai, o štai Kiniją Eglė Aukštakalnytė Hansen teigia pažinusi ne širdimi, o protu.

Pažintis su Malta – ragaujant (14)

2015 kovo mėn. 3 d. 00:00
Sakoma, jog bet kurį kraštą geriausiai galima pažinti susipažįstant su jo kultūra bei ragaujant įvairių tos šalies valgių. Šįkart tokią pažintį mezgame su Malta – Viduržemio jūros sala, garsėjančia ne tik įstabia gamta, architektūra, bet ir gardžiais, dėmesio vertais patiekalais.

Ten, kur baigiasi Golfo srovė (4)

2015 kovo mėn. 2 d. 10:29
Ten, kur baigiasi Golfo srovė
Asmeninio archyvo nuotr.
Vidurvasaris. Nesibaigianti diena, du laipsniai šilumos ir šlapdriba. Taip mus birželio viduryje, trečią valandą ryto, pasitiko Svalbardo salynas ir jo sostinė Longjyrbienas. Pagaliau išsipildė senų laikų svajonė aplankyti atšiaurias, toliausiai į šiaurę nutolusias Europos salas, pamatyti jų gamtą, įsijausti į čia gyvenančių žmonių kasdienybę.

Savo „Rojų Žemėje“ atradau Sardinijoje (34)

2015 vasario mėn. 25 d. 00:00
Savo „Rojų Žemėje“ atradau Sardinijoje
Asmeninio archyvo nuotr.
Labai banaliai skambančią frazę „Rojus žemėje“ patvirtino Sardinijos sala. Be išankstinių skaitinių internete grynai iš išskaičiavimo vieną pavasarį susikrovėm kuprines ir, nusipirkę pigų skrydį su Ryanair, išvykome paturistauti į Italijai priklausančią Sardinijos salą.