97 išskirtiniai būdai pasiekti beprotišką gyvenimo produktyvumą

 (9)
Prisipažinkite – juk jums patinka skaityti apie produktyvumo skatinimo būdus, triukus ir paslaptis, tiesa? Kadangi sąrašas gana ilgas, jį suskrisčiau į keturias svarbiausias sritis. Pirmiausiai nurodyti patys svarbiausi produktyvumo principai – be ko apie naudingą darbą nė nesvajokite.
© Shutterstock nuotr.

1. Neieškok produktyvumo vien dėl laiko taupymo. Ieškoj jo dėl savo darbo – siek padaryti daugiau to, kas, tavo manymu, pasauliui duos naudą.

2. Skirk laiką tobulėjimui, bet taip pat nepamiršk ir dirbti. Kas iš to, jog perskaitysi straipsnį apie 97 produktyvumo didinimo būdus, jei jų niekaip nepanaudosi?

3. Nedirbk kelių darbų vienu metu – moksliniai tyrimai rodo, kad tai gali laikinai sumažinti tavo intelekto koeficientą per 10-15 taškų.

4. Įsivaizduok, jog žaidi video žaidimą – prieš kiekvieną darbą paklausk savęs ar tikrai tas darbas padės tau „pakelti lygį“. Jeigu ne (arba tik labai mažai), ar nebūtų geriau daryti kažką kito?

5. Jei nesi tikras jei sugebėsi ar spėsi padaryti kažkokį darbą – perduok jį tam, kas jį geriau išmano. Paprašyk paslaugos arba užmokėk už tai. Taip to pačio darbo nereiks daryti du kartus.

6. „Skubos darbą Velnias renka“ – lietuvių liaudies patarlė.

7. Užsičiaupk ir niekam nepasakok savo tikslų.

8. „Nepriimk darbo pernelyg rimtai, juk gyvenime yra ir kitų dalykų“, Alan Spear, Coffee By Design įkūrėjas.

9. Nepasitikėk griežtomis taisyklėmis ir ištyrinėk kas tave veikia geriausiai. Pavyzdžiui griežtai ribojamas ar laisvai pasirenkamas darbas?

10. „Svarbiausia yra noras – tai tikra varomoji jėga“, Valtininkas.

11. Nepamiršk savo hobių ir laisvalaikio. Tau tikrai nėra sveika nuolat dirbti, netgi jei darbas ir labai patinka. (Taip – net jei darbas tau kaip poilsis, vis tiek neužsiimk vien juo.)

12. „Paklausk savęs – ar tai, ką darai duos tau pasitenkinimo ir pelno? Jei bent vieno ne – nedaryk to“, Abby Larson.

13. Tavo laikas svarbiau nei pinigai. Įsivaizduok pasaulį, kur laikas yra ribotas resursas (kaip šiam filme) – ką svajoji pasiekti iki savo mirties?

14. Atsakyk į klausimą, kodėl ieškai produktyvumo ir nenori paprasčiausiai džiaugtis gyvenimu tarytum hipis. Galbūt tau šių patarimų nė nereikia? ;-)

97 išskirtiniai būdai pasiekti beprotišką gyvenimo produktyvumą
© Shutterstock nuotr.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Karjera

Kodėl vargšai sugeba jaustis laimingesni už turtuolius? (45)

Sako, palyginimas – tai džiaugsmo vagis. Jei dabartiniame pasaulyje, kuriame net milijardieriai nelaiko savęs turtingais, nustotume save lyginti su kitais, ar taptume laimingesni? Kodėl neretai vargšai jaučiasi laimingesni už turtuolius, portale bbc.com aptaria žurnalistė Maddy Savage.

Keisčiausi darbo pokalbiai: klausė, kodėl šulinio dangčiai apskriti (11)

Darbinantis galite sulaukti vis įdomesnių klausimų ar net užduočių, mat darbuotojų ieškančios tarptautinės korporacijos, atrodo, darbuotojus išbandyti per darbo pokalbius bando vis dažniau.

Nemoku laisvai bendrauti, sunku susipažinti su žmonėmis (10)

Klausimas. Nemoku laisvai bendrauti, susipažinti su merginomis. Nesukuriu jokių santykių. Atrodo, taip paprasta ištarti „labas" ir „kaip tau sekasi“, bet net pasitaikius tinkamai progai to neišdrįstu.

Ar reikia atsakyti į vadovo laišką vidurnaktį? (18)

Visi žinome, kad internetas veikia ištisą parą, tačiau ar tai reškia, kad ištisą parą galime ne tik skaityti straipsnius, klausytis muzikos ir žiūrėti filmus, bet ir bendrauti? Specialistai sako – ne.

Emocinis smurtas santykiuose: kaip atpažinti ir ką daryti? (96)

Apie fizinį ir seksualinį smurtą bei jo žalą kalbama daug ir daugeliui aišku, kad tai – rimta problema. Tuo tarpu emocinis smurtas yra kur kas mažiau matomas ir vis dar neretai vertimas nepakankamai rimtai. Deja, emocinis smurtas gali lygiai tiek pat prisidėti prie įvairių psichologinių sunkumų, kiek ir fizinis.