- Ar turite savų metodų, kaip numalšinti stresą ir įtampą, dalyvaujant “Eurovizijos” konkurse? Kokių?

- Visuomet yra privalumas patirtis, einant į didesnę sceną. Aišku, jaudulys pasilieka, bet kartu juntamos geros emocijos. Tačiau nors žiūrovai atlikėją mato tik scenoje, bet darbas vyksta ir už jos ribų. Tai – įvairūs kvėpavimo pratimai, meditacija. Tai nėra kažkokie stebuklingi metodai, tiesiog gilūs kvėpavimai. Kai žmogus nuolat treniruojasi, tuomet ir streso atveju organizmas reaguoja automatiškai.

- Praktikuojate sveiko gyvenimo būdą?

- Mano tėvai – sportininkai ir sveikai gyventi mokė nuo vaikystės. Nuolat bėgiodavome lauke. Gamtoje sportuoti naudinga – tai padeda ne tik raumenis formuoti, bet ir energijos pasikrauti. Labai ramina ir sustiprina paprasčiausias medžio apkabinimas. Žmogus gali tikėti absurdiškiausiais dalykais, bet jei tuo tiki, jie veikia.

- Gal turite ir mėgstamiausią savo medį?

- Vieno kažkurio neišskiriu. Bet išskirtine energetika išsiskiria, be abejo, ąžuolas.

- Tikriausiai ir sveikai mitybai skiriate daug dėmesio?

- Jau 2-3 metus maitinamės vegetariškai. Visa mūsų aplinka nevalgo mėsos.

- Jūsų nuomone, scenos žmogui reikalinga laikytis sveiko gyvenimo būdo?

- Pasitaiko visokių atlikėjų – ir narkomanų, ir alkoholikų. Bet pats gyvenu sveikai, ir taip gyvenčiau net ir nebūdamas scenos žmogus.

- Kiek dėmesio skiriate sportui, kad palaikytumėte puikią formą?

- Vidutiniškai 4 kartus per savaitę: vieną dieną – gimnastika, kitą – kovos menai, dar kitą – įvairūs pratimai su treniruokliais. Taip pat labai daug galima padaryti ir naudojant vien savo kūną. Be to, tokie pratimai, kad ir kokie stiprūs, mažiausiai kenkia sąnariams. Ir dar esu pastebėjęs, kad kitiems, intensyviau pasportavus, pradeda skaudėti raumenis, o man – priešingai. Jeigu nepasportuoju ilgiau, mano kūnas pradeda į tai neigiamai reaguoti, jausti diskomfortą.

- Dabar - žiemos metas. Kaip stiprinate imunitetą?

- Apsipilu šaltu vandeniu rytais ir vakarais, priimu kontrastinį dušą, įlendu ir į eketę, net ir žiemą bėgioju pusnuogis, basomis. Reguliarus fizinis krūvis stiprina organizmą. Kasmet kiekvieną vasarį dalyvauju tradiciniame renginyje Lentvaryje, kurio metu vaikštome beveik 10-ies metrų ilgio taku, nuklotu žarijomis. Tokie dalykai sukrato imuninę sistemą.

- Gydytojai pabrėžia, kad imunitetui stiprinti reikalingas reguliarus režimas. Ar Jums pavyksta to laikytis?

- Mėgstama sakyti, kad kūryba geriau sekasi naktį. Kol neturėjau vaiko, aš irgi dažniau pasiduodavau naktinei kūrybinei atmosferai, bet dabar vėliausiai einu miegoti 23-24 val. Keliamės kartu su dukryte aštuntą ar pusę devintos. Iš tiesų yra svarbu išsimiegoti. Miegas – geriausias vaistas.

- Kad ir kaip grūdinatės, kartais turbūt vis tiek susergate, pavyzdžiui, peršalimu. Kaip gydotės?

- Svarbiausia – būti psichologiškai tvirtam, nepasiduoti bet kokios ligos baimei ir nepulti iš karto gerti vaistų, ypač - antibiotikų. Mūsų šeima pirmiausia geria žolelių arbatas, skalaujame gerklę. Į gydytojus kreipiuosi tik tada, jei per tris dienas nepavyksta atsitiesti.

- Turbūt dainininkui tenka ypatingai saugoti gerklę?

- Iš tiesų net ir su skaudama gerkle ar angina dainuoti įmanoma, jei dainavimo technika profesionali. Iš tikrųjų tai netgi yra rodiklis technikai pasitikrinti. Būna, kad tik nustojęs dainuoti pajunti, jog esi užkimęs. Dainuoti neįmanoma, sergant plaučių ir bronchų ligomis. O ypatingai lepinti gerklės nereikia, kad dėl menkiausio skersvėjo nesusirgtum. Tad jei yra galimybė vaikščioti be šaliko, aš ir vaikštau be jo.