Sausio mėnesį Lietuvoje bus pradėta taikyti procedūra, kurios metu pasmakrės riebalai bus šalinami specialiomis vaistų injekcijomis. Lietuva pateko tarp pirmųjų 23 Europos šalių, kurioms buvo suteikta vaistinio preparato licencija. Iki šiol procedūros buvo taikomos tik JAV ir Kanadoje, sakoma pranešime spaudai.

Renaldo Vaičiūno, „DR Klinikos“ plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojo, teigimu, pasmakrės riebalų šalinimo procedūra jau vadinama naująja plastinės chirurgijos era.

„Viršutinės veido dalies problemas sprendžiame su botulino toksinu, vidurinės veido dalies – hialurono rūgštimi, o pasmakrės sričiai visada tekdavo taikyti vienintelį būdą – operaciją. Šiandien situacija keičiasi. Norint pašalinti susikaupusius nepageidaujamus riebalus, nebereikės daryti ilgai trunkančių operacijų – pakaks vienos ar kelių injekcijų“, – sako R. Vaičiūnas.

Pasak plastikos chirurgo, naujas injekcinis vaistas „Belkyra“, kurio didžiąją dalį sudaro deoksicholio rūgštis, skirtas pasmakrės riebalams ištirpinti. Specialus tirpalas suskaldo riebalus iki mažų dalelių ir jos vėliau pasišalina iš organizmo.

Naujas preparatas skirtas gydyti sunkų arba vidutinio sunkumo pagurklio išgaubtumą bei papilnėjimą, atsirandantį dėl pasmakrės riebalų, kurie žmonėms dažnai daro neigiamą psichologinį poveikį.
Naujasis preparatas pasmakrės riebalus gali sunaikinti visam laikui – iki šiol tai galėjo užtikrinti tik riebalų šalinimo operacija.

„Į riebalinį audinį po oda pasmakrės srityje suleistas tirpalas ištirpdo lipocitų ląstelių membranas, riebalai suskyla ir metabolinių procesų metu pašalinami iš organizmo. Iš viso galima skirti ne daugiau nei 6 gydymo kursų, tačiau daugumai pacientų, kaip teigia preparatą užpatentavę amerikiečiai, pakanka ir 2–4 apsilankymų“, – sako plastikos chirurgas.

Kol kas injekcinis tirpalas naudojamas tik labai koncentruotoje vietoje – pasmakrėje, tačiau R. Vaičiūnas prognozuoja, kad ateityje jį bus galima taikyti ir kitų kūno sričių riebalams šalinti.

Kad įsitikintų preparato veiksmingumu, amerikiečiai atliko tyrimus su 2 600 pacientų. Šiandien minėtas injekcinis vaistas JAV yra patvirtintas Maisto ir vaistų priežiūros agentūros (angl. Food and Drug administration (FDA)) ir sėkmingai taikomas jau dvejus metus.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (12)