Aukštas kraujospūdis nėščiajai didina širdies ligos pavojų

Moterys, kurių kraujospūdis būna labai aukštas, rizikuoja būdamos nėščios anksčiau pagimdyti vaiką ar mirti nuo širdies ligos. Naujausiais, penktadienį paskelbtais norvegų mokslininkų duomenimis, paveldimas polinkis sirgti širdies kraujagyslių ligomis, kurios alina širdį, gali būti susijęs su traukuliais, kurie pasitaiko 3-5 procentais nėštumo atvejų.
Prieš pat pasireiškiant traukuliams, pakyla kraujospūdis, nėščiosios šlapime daugėja baltymų ir gali išsivystyti eklampsija - traukuliai, konvulsijos. Tokiais atvejais net kas dešimta nėščioji miršta.

"Būklė prieš eklampsiją dažnai baigiasi ankstyvu gimdymu ir tuo pat metu net aštuonis kartus padidėja mirties dėl širdies kraujagyslių ligos tikimybė", - aiškino Bergeno universiteto profesorius Lorencas Irgensas (Lorentz Irgens).

Medikai išnagrinėjo daugiau kaip 600 tūkstančių nėščiųjų ligos istorijas. Pirmuosius vaikus jos gimdė laikotarpiu tarp 1967 ir 1992 metų. Analizuota ir jų vyrų sveikatos būklė. Darbo rezultatus norvegų medikų grupė paskelbė žurnale "The British Medical Journal".

Jie visas moteris suskirstė į dvi grupes: į vieną pateko nėščiosios, kurioms buvo nustatyta priešeklampsinė būklė ir priešlaikinis gimdymas, kitoje grupėje - tokios būklės nepatyrusios moterys. Visos jos buvo stebimos 13 metų, kreipiant daugiausia dėmesio į širdies ligos vystymąsi.

Vis dėlto L.Irgensas mano, kad reikėtų dar ilgiau trunkančių stebėjimų, kad galima būtų patvirtinti nustatytą dėsningumą.

ELTA
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Grožis ir sveikata

Blogos naujienos mėgstantiems sūrį (78)

Mokslininkai nustatė, kad sūryje yra tų pačių cheminių medžiagų, kurios aptinkamos priklausomybę sukeliančiuose narkotikuose, rašo independent.co.uk.

Tarptautinė jogos diena Lietuvoje paminėta masiškai atliekant medžio pozą (5)

Trečius metus iš eilės Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, buvo minima Tarptautinė jogos diena.

Knarkimas – ne aplinkinių problema (3)

Apie knarkimo problemas knarkiantieji dažniausiai sužino iš aplinkinių, išgirdus jų nusiskundimus dėl sukelto triukšmo miego metu. Kaip nerizikuoti savo ir artimųjų poilsiu?

Bauginanti naujiena pamėgusiems kokosų aliejų (128)

Kai tai perskaitysite, kils noras išmesti turimą kokosų aliejų. Amerikos širdies asociacija išplatino naują ataskaitą, kurioje patariama žmonėms nenaudoti šios rūšies aliejaus, rašo womenshealthmag.com.

Pirmoji pagalba susidūrus su šlapimo nelaikymu (6)

Nustatyta, kad net viena iš keturių lietuvių moterų po nėštumo ir gimdymo susiduria su epizodiniais šlapimo nelaikymais.
KMI skaičiuoklė
  kg
      cm
      
Moterims rekomenduojamas KMI dydis yra 18-23, vyrams 20-25.
Mažiau kaip 18.5 - nepakankamas svoris.
18.5 - 25 – normalus.
25 - 30 – antsvoris.
Daugiau nei 30 – nutukimas.