Draudimo bendrovė „Pzu Lietuva“ šiuo metu tiria didelę automobilio avariją, kuomet netoli Hanoverio (Vokietija) nuo greitkelio nuriedėjusiame iš Lietuvos vykusiame mikroautobuse buvo sužeisti 7 keleiviai, 5 iš jų su sunkiais sužalojimais pateko į Vokietijos ligoninę. Mikroautobusas, vairuojamas licencijos ir reikiamo draudimo neturinčio vairuotojo, vežė keleivius į Angliją.
© A.Solomino nuotr.

Pradėjus nagrinėti autoįvykio detales, paaiškėjo, kad 7 Lietuvos gyventojai važiavo į Angliją su vežėjo licencijos neturinčiu vairuotoju, kuriam už kelionę keleiviai sumokėjo po 300 Lt. Jokių mokėjimą patvirtinančių dokumentų žmonės teigė negavę. Keleiviai vairuotoją, nelegaliai gabenusį juos į Angliją, susirado pagal skelbimus internete ar pažįstamus žmones.

Naktį per Vokietiją važiavęs vairuotojas prie vairo užmigo, ir mikroautobusas, riedėdamas nuo stataus skardžio, vertėsi net kelis kartus. Mikroautobuse nebuvo įrengta saugos diržų, todėl keleiviai keletą kartų besiverčiančiame automobilyje patyrė itin sunkius sužalojimus.

„Tuo metu aš dar nemiegojau ir mačiau, kad vairuotojas sukniubo ant vairo. Šūktelėjome jam, kad pabustų, o jis tuo metu staiga pasuko vairą ir nuriedėjo nuo kelio. Mes skraidėme mikroautobuse kaip degtukai dėžutėje, nes nei vienam keleiviui nebuvo įrengti saugos diržai. Patirtos traumos yra sunkios, teks ilgai gydytis. Į darbą Anglijoje nenuvykau, visi planai sugriuvo, teks gyventi Lietuvoje nedarbingam“, - pasakojo vienas iš sužeistųjų.

Tuo tarpu pats vairuotojas, kuris buvo prisisegęs saugos diržu, traumos nepatyrė. 5 keleiviams buvo nustatyti itin sunkūs sužalojimai - smegenų sutrenkimai, daugybiniai lūžiai, didelės žaizdos, stuburo pažeidimai ir t.t. Šiuos žmones kurį laiką Vokietijos medikai buvo uždraudę pervežti į Lietuvą.

„Vokietijoje vairuoti automobilį, kuris neturi saugos diržų keleiviams, yra griežtai draudžiama – šis įvykis patvirtino, kad keliauti tokiais automobiliais užsienio šalyse, kuriose greitkeliuose leidžiamas didesnis greitis, yra itin pavojinga“, - sakė „Pzu Lietuva“ Žalų departamento direktorius Modestas Žilionis.

Pasak M.Žilionio, vairuotojai, kurie siekdami sutaupyti keliasdešimt litų draudimui, pateikia draudikui neteisingus duomenis apie vykdomą veiklą ir nuslepia informaciją apie šalis, į kurias vyksta, rizikuoja patirti didžiulius nuostolius. Įvykus eismo nelaimei, draudikas įgyja teisę reikalauti iš automobilio savininko grąžinti iki 50 proc. nukentėjusiems išmokėtų draudimo išmokų.

„Pzu Lietuva“ Žalų departamento direktoriaus teigimu, vieno sužeisto žmogaus pargabenimas į Lietuvą kainuoja apie 10 000 litų. Šįkart gydymo ir parvežimo į Lietuvą išlaidas padengs „Pzu Lietuva“, viso šios avarijos išmokos gali siekti kelis šimtus tūkstančių litų, rašoma bendrovės pranešime.

„Suprantame, kad žmonės vyksta į užsienį ne iš gero gyvenimo, lėktuvo bilietui lėšų ne visuomet pakanka, tačiau važiuoti tokį ilgą kelią su vienu vairuotoju, kuris nesilaiko poilsio režimo ir jau kelionės viduryje užmiega iš nuovargio, yra mirtinai pavojinga. Primygtinai rekomenduočiau naudotis tik licencijuotų vežėjų paslaugomis, kurie daugeliu atvejų būna papildomai apsidraudę ir keleivius“, - teigia M.Žilionis.

„Pzu Lietuva“ bendrovės atstovas pabrėžė, kad keleiviai, apsisprendę vykti į svečias šalis su atsitiktiniais vairuotojais, turėtų pasidomėti, kokias draudimo rūšis vairuotojas yra įsigijęs ir kokią apsaugą jos užtikrina nelaimės atveju.

Be to, jis pataria keleiviams ir patiems pasirūpinti kelionės draudimu, kuris užtikrins bent gydymo išlaidas, jei nelaimė nutiks pakeliui į kelionės tikslą.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Dviratininkų pavojai tyko visiškai įprastose ir kasdienėse vietose (3)

Sinoptikai šį mėnesį žada gražų ir saulėtą, tad susigundžiusiųjų išriedėti į gatves su...

V. Radžiūnas. Kodėl žmogaus gyvybė įvertinta vos 90 eurų (11)

Jūs lekiate 90 km/val., viena ranka laikote vairą, kita – išmanųjį telefoną. Pirštais...

Lietuvoje – tūkstančiai be priežiūros paliktų automobilių (4)

Neatsakingi gyventojai netinkamą naudojimui seną automobilį palieka bendro naudojimosi vietoje ar...

Kiek kainuoja rodyti posūkius? (14)

Vienas dažniausiai pasitaikančių nusiskundimų prastais vairuotojais – posūkių signalų...

Fiksuoja skaitytojai: jei nemoki parkuotis, važinėk dviračiu (6)

Portalo „ Kas vyksta Kaune “ redakciją pasiekė pyktelėjusio skaitytojo laiškas ir nuotrauka,...

Top naujienos

Teroristinis išpuolis Barselonoje: mažiausiai 13 žuvo sunkvežimiui įsirėžus į minią, praneša apie įkaitų dramą nuolat pildoma (216)

Turistų pamėgto Ramblos rajono pagrindinėje gatvėje Barselonoje, į žmonių minią įvažiavo...

V. Adamkus: mes buvome matomi, o dabar tos lyderystės nebejaučiu (104)

Tarpusavio ginčai, smulkių, nereikšmingų skirtumų pabrėžimas, vienybės ir lyderystės stoka....

Siūbuojantis Vilniaus tiltas įvarė siaubo: manė, kad jis sugrius (23)

Vingio parko tiltas ne juokais išgąsdino žmones, kai po didžiulio Robbie Williamso koncerto...

Vilniaus centre ant vejos nakvoja nuo sekmadienio: užsienio darbininkai pateko į nepavydėtiną padėtį (108)

Jau kelias dienas vilniečiai parkelyje prie Prancūzijos ambasados atkreipė į neįprastą...

R. Karbauskis nusitaikė į draudimą išlaidauti: dėl to išvažiuoja dešimtys tūkstančių (308)

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis krizės metu priimtus...

Kelionė po Lenkijos pilis, kuriose buvo rezgami planai prieš Lietuvos kunigaikščius (2)

Kas gali būtų romantiškiau už pilis ? Ir kas gali būti įdomiau už kryžiuočių pilis? Pilis,...

Amerikiečių gydytojai: Kim Jong Uno elgesys rodo jo ligą (29)

Amerikiečių gydytojai, remdamiesi Šiaurės Korėjos diktatoriaus Kim Jong Uno elgesio analize,...

Prezidentas V. Adamkus įveikė vėžį

Netrukus 91 metų sulauksiantis prezidentas Valdas Adamkus įveikė vėžį, sako medikai.

Dviejų vaikų mama mirė dėl to, kad laikėsi jai netikusios dietos (4)

Liepos 19 d. savo namuose Mandūroje, Vakarų Australijoje, buvo rasta be sąmonės parkritusi...

Kauno oro uosto direktorius: liūdime (97)

Po mėnesį trukusių rekonstrukcijos darbų atsidarius Vilniaus oro uostui, Kauno oro uosto...