Vokietijos tikslas – milijonas elektromobilių iki 2020 m.

 (40)
Vokietijos vyriausybė atskleidė planus iki 2020 m. visoje šalyje įrengti elektromobilių tinklą, kuris galėtų aptarnauti milijoną elektros baterijomis varomų automobilių.
Elektromobilis „maitinasi“ Ženevos automobilių parodoje
© Reuters/Scanpix

Tikimasi, kad žengus pirmą žingsnį, iki 2030-ųjų šalyje jau būtų 5 mln. elektromobilių, o iki 2050-ųjų Vokietijos keliuose degalais varomi automobiliai visai išnyktų.

Vokietijos vyriausybė pažadėjo, kad elektros baterijų įkrovimo tinklo įrengimui skirs 500 mln. eurų (apie 1,726 mlrd. Lt).

„Mūsų tikslas yra pasiekti, kad Vokietija taptų pirmaujančia elektromobilių rinka“, – sakė ekonomikos ministras Karlas Theodoras zu Guttenbergas.

Šalies automobilių gamintojai skirtingai reagavo į šią žinią. BMW pasveikino tokį žingsnį, o „Audi“ vadovas Rupertas Stadleris buvo atsargesnis.

„Per 20 metų būsime elektromobilių gamybos lyderiais, bet juk tai sudarys tik 5-10 proc. visų automobilių rinkos“, – sakė R.Stadleris.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Laisva pavara

Ar žaibuojant saugu sėdėti automobilyje? (3)

Su tikruoju pavasariu grįžta ir žaibai. Juos įdomu stebėti, tačiau reikia pasirūpinti tinkama apsauga. Specialistai visuomet pataria nestovėti prie aukštų medžių, elektros stulpų ir kitų objektų, kurie žaibą gali pritraukti. Tuo tarpu automobilis yra laikomas gana saugia vieta, nes yra gerai izoliuotas nuo žemės.

M. Schumacherio sūnui – išbandymas vairavimo mokykloje (1)

Legendinio „Formulės 1“ lenktynininko Michaelio Schumacherio sūnui Mickui šiemet sukako 18 metų. „Mercedes-Benz“ pasinaudojo šia proga ir sukūrė šmaikščią reklamą, informuoja autoevolution.com.

Naujasis „Nissan Micra“ reklamuojamas kaip tinkamiausias bankų plėšikų pasirinkimas

Kokį šiuolaikinį automobilį išsirinktų Boni ir Klaidas, jei iš praeito šimtmečio persikeltų į dabartį? Galbūt naująjį „Nissan Micra“? Bent taip, ko gero, mano automobilio kūrėjai. Mat „Nissan Micra“ reklaminiais veidais kaip tik ir pasirinkti Didžiosios depresijos laikais nusikalstama veika pagarsėjusios gangsterių poros prototipai.

Žaibiškos reakcijos vairuotojas pats nufilmavo savo antrąjį gimtadienį (10)

Akistata su sunkvežimiu – ko gero, vienas iš klaikiausių vairuotojo košmarų. Ne ką jaukiau pasijunti ir tada, kai prieš akis staiga iškyla nuo vilkiko atitrūkusi priekaba.

Lenktyniauti negalintys „Shelby Mustang GT350“ savininkai padavė gamintojus į teismą (10)

Automobilių „Ford Mustang Shelby GT350“ savininkai Jungtinėse Valstijose pateikė kolektyvinį ieškinį prieš bendrovę „Ford“, esą pastaroji sukčiavo ir pažeidė garantijas, nes galinguoju automobiliu nesaugu lenktyniauti.
Facebook draugai