Vokietijos tikslas – milijonas elektromobilių iki 2020 m.

 (40)
Vokietijos vyriausybė atskleidė planus iki 2020 m. visoje šalyje įrengti elektromobilių tinklą, kuris galėtų aptarnauti milijoną elektros baterijomis varomų automobilių.
Elektromobilis „maitinasi“ Ženevos automobilių parodoje
© Reuters/Scanpix

Tikimasi, kad žengus pirmą žingsnį, iki 2030-ųjų šalyje jau būtų 5 mln. elektromobilių, o iki 2050-ųjų Vokietijos keliuose degalais varomi automobiliai visai išnyktų.

Vokietijos vyriausybė pažadėjo, kad elektros baterijų įkrovimo tinklo įrengimui skirs 500 mln. eurų (apie 1,726 mlrd. Lt).

„Mūsų tikslas yra pasiekti, kad Vokietija taptų pirmaujančia elektromobilių rinka“, – sakė ekonomikos ministras Karlas Theodoras zu Guttenbergas.

Šalies automobilių gamintojai skirtingai reagavo į šią žinią. BMW pasveikino tokį žingsnį, o „Audi“ vadovas Rupertas Stadleris buvo atsargesnis.

„Per 20 metų būsime elektromobilių gamybos lyderiais, bet juk tai sudarys tik 5-10 proc. visų automobilių rinkos“, – sakė R.Stadleris.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Laisva pavara

Lyg biblinė nelaimė: sunkvežimio vairuotojas Rusijoje nufilmavo įspūdingą šėlsmą (3)

Vairuotojai iš Rusijos, atrodo, itin mėgsta pasidalyti automobilių vaizdo kameromis užfiksuotais kadrais, bylojančiais apie neįprastas gimtosios šalies keliuose pasitaikančias situacijas. Jau teko regėti ir kelią perbėgančių gyvūnų, ir miesto vaizdų pro 200 km/val. lekiančio automobilio langą, ir ant šono virstančių transporto priemonių po nesėkmingų manevrų stovėjimo aikštelėje, ir net iš kosmoso atskriejančių objektų.

Kinijoje nubaustas gyvai savo kelionę transliavęs ir greitį viršijęs vairuotojas

Kinijoje, Anžui provincijoje policija sulaikė dideliu greičiu važiavusį vairuotoją. Šis, priešingai nei dauguma pažeidėjų, tiesiogiai transliavo internetu, kaip viršija greitį savo milijono juanių kainuojančiu automobiliu.

Per naktį aplėkė visą Lietuvą: pasiektas naujas rekordas (25)

Keliautojai bei įvairių rekordų vairuojant automobiliu siekėjai Vitoldas Milius ir Aidas Bubinas ką tik grįžo iš dar vieno išbandymo. Penktadienį vakare jiedu išvyko iš Palangos, visą naktį pasikeisdami vairavo miesto visureigį „Jaguar F-Pace“ ir įveikė 1243 kilometrus. Šį atstumą keliautojai nuvažiavo per 13 valandų ir 56 minutes. V. Milius ir A. Bubinas buvo užsibrėžę per vieną naktį aplankyti labiausiai į vakarus, šiaurę, rytus bei pietus nutolusius Lietuvos geografinius taškus.

„Eneos 1006 km lenktynių“ išvakarėse – naktinis Lietuvos rekordo siekis (5)

„Eneos 1006“ lenktynių išvakarėse, nurimus trasos paruošimo šurmuliui, o varžybų dalyviams nugrimzdus į gilų miegą, įvairių rekordų važiuojant automobiliu siekėjai Vitoldas Milius ir Aidas Bubinas nemiegos. Abu jie pasikeisdami vairuos naująjį miesto visureigį „Jaguar F-Pace“, per naktį apkeliaus Lietuvą ir įveiks daugiau nei 1200 kilometrų, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Palangiškius nustebino J. Valančiūno automobilis (174)

Likus 41-ai dienai iki Europos krepšinio čempionato starto į pirmąją Lietuvos rinktinės stovyklą renkasi geriausi šalies žaidėjai.
Facebook draugai