Pavojingiausi keliai pasaulyje

 (23)
Remiantis Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) pranešimu, pavojingiausia važinėti Eritrea valstybės, esančios Afrikoje, keliais.
Avariją patyręs autobusas
© AFP/Scanpix

PSO duomenimis, 2007-iais šioje šalyje 100 tūkst. gyventojų teko 48 žūtys keliuose. Antroje vietoje pagal šį rodiklį – Kuko Salos (45 žūtys).

Čia suskaičiuojama tik šiek tiek daugiau 13 tūkst. gyventojų, o 2007 m. keliuose užfiksuotos 5 žūtys, tačiau statistika sudaroma 100-ui tūkst. gyventojų. Toliau rikiuojasi Egiptas (41,6 žūtys) ir Libija (40,5).

Saugiausia vieta pasaulyje galima vadinti Maršalo Salų valstybę, kur gyvena 59 tūkst. žmonių, turintys tik 2,5 tūkst. transporto priemonių, o 2007-iais keliuose žuvo vienas žmogus.

Daugiausiai automobilių turinti valstybė pasaulyje yra JAV, kur 306 mln. gyventojų tenka 251 mln. transporto priemonių. Šioje šalyje užfiksuota 13,9 žūčių keliuose 100 tūkst. gyventojų, panašiai tiek pat, kiek ir Azerbaidžane, Turkijoje ir Šri Lankoje.

PSO skelbia, kad kasmet visame pasaulyje avarijose žūsta 1,3 mln. žmonių, o dar 20-50 mln. patiria įvairius sužalojimus.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Laisva pavara

Įspūdingas sprendimas: traukinio linija – kiaurai per 19-os aukštų pastatą (14)

Kinijos mieste Čunsine turistus ir fotografus traukia neįprastas metropoliteno sprendimas. Tiesiant liniją, nuspręsta nenugriauti ir neapeiti devyniolikos aukštų pastato, o nutiesti tunelį kiaurai per jį.

Kinų pirkimo ypatumai: per 33 sekundes įsigijo 350 „Alfa Romeo Giulia“ sedanų (6)

Kinijoje vos per 33 sekundes nupirkta 350 egzempliorių „Alfa Romeo Giulia“. Prekyba buvo vykdoma elektroninės prekybos platformoje „Tmall“, priklausančiai „Alibaba“. Skelbiama, kad tai buvo reklaminės akcijos „Tmall Super Brand Day“ dalis.

Kaip gaminama pavarų dėžė (3)

Prie Barselonos įsikūrusi „SEAT Componentes“ gamykla gamina naujosios kartos „Volkswagen Group“ MQ281 pavarų dėžę, kuri bus montuojama į daugelį šios grupės automobilių, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Sostinės centre bus stebimi dviratininkai (4)

Nuo balandžio mėnesio Vilniaus miesto centre bus stebimi dviračių srautai. Dviračių eismas bus stebimas Gedimino pr. – Šventaragio g. – T. Vrublevskio g. sankryžoje, rašoma savivaldybės pranešime. Tikimasi, kad turint tikslesnius duomenis, bus galima ne tik tiksliau prognozuoti eismo dalyvių srautus, bet ir užtikrinti visų jų saugumą.

Klaipėdą šiemet siūlo skelbti ir išskirtinių automobilių kultūros sostine (1)

Klaipėda šiais metais didžiuojasi Lietuvos kultūros sostinės karūna, o festivalio „Memel motor fest“ organizatoriai kviečia uostamiestį skelbti dar ir automobilių kultūros sostine. Kaip rašoma pranešime žiniasklaidai, jau trečius metus pirmąjį birželio mėnesio savaitgalį Klaipėdoje į vasaros sezono atidarymą kviečiami Lietuvos ir užsienio motorizuotos technikos savininkai ir jiems neabejingi žiūrovai.
Facebook draugai