Anglijos policininkai dažnai sumaišo, kokius degalus pilti

 (17)
Kartą ar du suklysti ir į automobilio kuro baką įpilti netinkamos rūšies degalų gali kiekvienas, tačiau Anglijos policininkai sulaukė kritikos bangos, kai paaiškėjo, kad policijos mašinų remontui dėl netinkamo kuro užpylimo iš mokesčių mokėtojų pinigų išleidžiama tūkstančiai svarų sterlingų, rašo dienraštis „The Daily Telegraph“.
Degalinė
© Žurnalas "Kelias"

Per pastaruosius penkerius metus, Yorkshire'o policijos pareigūnai išleido beveik 62 tūkst. svarų sterlingų (apie 232,5 tūkst. Lt) daugiau nei 500 kartų remontuodami tarnybinius automobilius, kuriems buvo pripilta netinkamo kuro.

West Yorkshire'o policininkai išskiriami kaip labiausiai „prisidėję“ prie šios liūdnos statistikos – per pastarąjį penkmetį jie kuro žarnas degalinėse sumaišė 394 kartus, o tai kainavo beveik 39 tūkst. svarų sterlingų (apie 146,2 tūkst. Lt). Palyginimui – 2002 m. tam buvo išleista 2,1 tūkst. svarų sterlingų (apie 7,8 tūkst. Lt), tačiau tuomet policijos mašinos buvo aiškiai pažymėtos, kokiais degalais yra varomos.

Suskaičiuota, kad kiekvienas klaidingas kuro pasirinkimas vidutiniškai kainavo 120 svarų sterlingų (apie 450 Lt).

„Kartą ar du tai gali nutikti kiekvienam ir tai galima laikyti žmogiška klaida, tačiau taip klysti nuolat yra neatsakinga, juk tai kainuoja mokesčių mokėtojų pinigus. Jeigu policininkai negali prisiminti, kokį kurą pilti, kiekviena mašina turėtų būti aiškiai pažymėta“, – sakė mokesčių mokėtojų interesams atstovaujantis Matthew Elliotas.

„Dabar visų mūsų naujų mašinų, varomų dyzelinu, kuro bakas turi apsaugą ir yra specialiai pažymėtas. Tai išties padeda, nes nuo balandžio mėnesio klaidingai įpiltų degalų atvejų sumažėjo 30 proc.“, – sakė West Yorkshire'o policijos transporto skyriaus vadovas Steve'as Thompsonas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Laisva pavara

„BMW M dienoms“ į Lietuvą atgabeno aštuonis išskirtinius automobilius (11)

Kačerginės Nemuno žiede nuo trečiadienio rinkosi BMW prekės ženklui neabejingi vairuotojai ir norintys jais tapti. Čia vyko analogų Lietuvoje neturintis renginys, kurio metu „BMW M“ serijos gerbėjai galėjo patirti unikalų „BMW M3“ ir „BMW M4“ automobilių teikiamą vairavimo malonumą, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Dirbtinio intelekto valdomas lenktynių automobilis: kaip tai atrodo iš vidaus

Lenktynių serijoje „RoboRace“ varžysis dirbtinio intelekto valdomi automobiliai. Kitaip sakant, tai bus visiškai autonomiški bolidai, lekiantys dideliu greičiu lenktynių trasose. Šios serijos organizatoriai Berlyne vykusiose „Formula E“ lenktynėse nufilmavo vaizdo klipą, norėdami geriau supažindinti su dar neįprastai skambančia koncepcija.

Senovinių automobilių kolekcininkas Sirijoje patyrė rimtų nuostolių (2)

Karinių negandų niokojamame Alepe gyvenantis ir senovinius automobilius kolekcionuojantis garbaus amžiaus vyras neišsižadėjo savo svajonės, nors jo kolekcija iš dalies buvo apgadinta.

Skraidantis automobilis „SureFly“: norint jį pilotuoti, nereikia piloto licencijos (2)

Skraidančio automobilio „SureFly“ kūrėjai įsitikinę, kad jau po kurio laiko šis mažylis negrįžtamai pakeis asmeninio transporto sektorių. Dvivietis skraidantis aparatas, pilnai apsirūpinus energijos ištekliais, gali įveikti iki 100 kilometrų atstumą.

Paprastas sprendimas išsprendė didelę Kauno dviratininkų problemą (6)

Dviratininkų galvos skausmą, kaip nuo Jonavos gatvėje įsikūrusio Kauno kempingo nusigauti į Kleboniškio mišką, išsprendė nauja jungtis. 400 metrų ilgio asfaltuotas takas pakeitė iki tol krūmokšniais apaugusį nesvetingą šaligatvį, o dviratininkų saugumą užtikrina netoli tilto įrengta saugi perėja su įspėjamaisiais ženklais, rašoma savivaldybės pranešime žiniasklaidai.
Facebook draugai