Vairavimo mokyklas norima bausti už „Regitros“ egzamino neišlaikančius mokinius

 (256)
Siekdama sumažinti jaunų ir nepatyrusių vairuotojų padaromų avarijų skaičių, Susisiekimo ministerija ėmėsi griežtinti būsimųjų vairuotojų ruošimo ir egzaminavimo tvarką. Planuojama, kad kitąmet gali įsigalioti tvarka, leidžianti sustabdyti licenciją vairavimo mokyklai, kurios daugiau nei 20 proc. mokinių „Regitroje“ iš antro karto neišlaikė kurio nors iš egzaminų.
Vairavimo mokykla
© "Sekundė"

Tai numatančiai Būsimųjų vairuotojų rengimo ir tobulinimo koncepcijai pritarta pirmadienio Saugaus eismo komisijos posėdyje. Tačiau susisiekimo ministras Eligijus Masiulis pabrėžė, kad kol kas tai yra tik projektas, kuris dar gali kisti atsižvelgus į gautus pasiūlymus. Planuojama, kad dauguma naujovių įsigalios nuo kitų metų birželio.

Koncepcijoje nurodoma, kad 2011 m. ta pačia vairavimo aikštele galėtų naudotis ribotas mokyklų skaičius. Šiuo metu tai nėra ribojama. Jos taip pat turėtų naudoti ne senesnes kaip 10 metų transporto priemones su įranga, skirta fiksuoti ir saugoti vairavimo duomenis. Susisiekimo ministerijos duomenimis, tokia įranga kainuoja 600-800 Lt.

„Naudojant šią įrangą bus matoma, kiek valandų vairuotojas važiavo mieste, šiuos duomenis matys vairavimo mokykla ir Valstybinė kelių transporto inspekcija, kontroliuojanti mokyklas“, – pristatydamas koncepciją komisijos posėdyje sakė Susisiekimo ministerijos Saugaus eismo departamento direktoriaus pavaduotojas Vidmantas Pumputis.

Šiuo metu mokinio vairavimas fiksuojamas specialiame lape. Taip pat siekiama, kad būsimasis vairuotojas mažiausiai 4 valandas turėtų vairuoti aikštelėje, 10 val. – mieste ir 2 val. – užmiestyje.

Šiuo metu aiškaus išskaidymo nėra ir tai esą būtų galima padaryti tada, kai automobiliuose bus įdiegta speciali įranga.

Koncepcijos taip pat numatyta, kad vairavimo mokyklai gali būti sustabdyta licencija, jeigu daugiau nei 20 proc. jos mokinių iš antro karto „Regitroje“ neišlaikė kurio nors egzamino. Tai esą turėtų paskatinti mokyklas atsakingiau rengti būsimuosius vairuotojus. Kuriam laikui gali būti sustabdyta licencija, kol kas nenuspręsta, tačiau diskutuojama apie sustabdymą ne mažiau nei porai metų.

Šiuo metu Lietuvoje yra apie 350 mokyklų. Skaičiuojama, kad „nepažangius“ mokinius rengiančių mokyklų gali būti keliasdešimt.
Koncepcijoje taip pat numatyta, kad teorijos mokymas turėtų būti papildomas eismo psichologijos klausimais.

„Tai yra tarpusavio supratimo ir suvokimo mokymas, kad kiekviename automobilyje prie vairo yra žmogus. Pavyzdžiui, mokiniams būtų paaiškinama, kad būna įvairių žmonių: cholerikų, isterikų, tačiau nėra normalu būti išsišokėliu eisme. Tai yra kitose šalyse pasiteisinusi praktika“, – apie eismo psichologijos klausimus DELFI sakė V. Pumputis.

Planuojama, kad turėtų griežtėti ir reikalavimai vairavimo mokytojams. Jie turės būti ne jaunesni nei 25 m. ir vairuojantys ne trumpiau nei 5 metus. Savo kvalifikaciją instruktoriai turėtų kelti kasmet.

Šiuo metu nėra numatyta reikalavimų vairavimo mokytojų amžiui, tačiau yra numatyta būtinybė turėti bent trejų metų vairavimo stažą, tobulinimosi kursai yra privalomi kas 5 metus. Kol kas nėra apsispręsta, kokius išsilavinimo reikalavimus kelti instruktoriams.

Susisiekimo ministerijos duomenimis, eismo įvykių kaltininkais dažniausiai būna 2 metų stažo neturintys vairuotojai. Jaunimas taip pat dažniausiai nukenčia keliuose.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Autonaujienos

Pasaulį išvydo unikalus „Porsche“: Baltijos šalims skirtas vienas egzempliorius (3)

Unikalus, prabangus ir galingas – taip apibūdinamas naujausias „Porsche“ kūrinys „911 Turbo S Exclusive Series“. Pasaulį išvys tik 500 tokių automobilių. Kaip rašoma pranešime žiniasklaidai, šiuo išskirtiniu naujuoju modeliu pristatomas „Porsche Exclusive Manufaktur“ padalinys, iki šiol veikęs kaip „Porsche Exclusive“.

BMW artimiausiais metais tyrimams išleis nuo 5,5 iki 6 proc. visų pajamų

Vokietijos automobilių gamintojas BMW mažiausiai iki 2019 m. išlaidas tyrimams ir plėtrai išlaikys aukšto lygio, teigia kompanijos vyriausiasis finansininkas Nicolasas Peteris.

Po skandalo Vokietijoje bus įkurta nauja automobilių taršos testavimo organizacija

„Volkswagen Group“ automobilių išmetalų emisijų skandalui atskleidus visos industrijos masto taršos problemą, siekiant atgauti klientų pasitikėjimą Vokietijoje bus įkurta nauja organizacija, tikrinsianti automobilių išmetamųjų dujų emisijas.

„Ford EcoBoost“ šeštą kartą tituluotas metų varikliu (9)

Automobilių koncerno „Ford“ sukurtas kompaktiškas ir galingas trijų cilindrų 1 litro darbinio tūrio „EcoBoost“ variklis šeštą kartą iš eilės tapo pasaulio „Metų varikliu“ savo klasėje. Taupų „EcoBoost“ šeimos variklį geriausiu metų varikliu išrinko žurnalistų-ekspertų komisija iš 31 pasaulio šalies. Šiemet „EcoBoost“ nugalėjo net 35 varžovus, rašoma pranešime žiniasklaidai.

BMW įsipareigojo sukurti naujų darbo vietų JAV gamykloje

Vokietijos automobilių gamintoja BMW, sulaukusi kritikos iš JAV prezidento Donaldo Trumpo, įsipareigojo sukurti naujų darbo vietų JAV gamykloje. Pirmadienį Vokietijos automobilių gamintoja pažadėjo sukurti 1000 darbo vietų JAV rinkoje iki 2021 metų, ketindama padidinti sportinių automobilių gamybą Pietų Karolinoje, informuoja „MarketWatch“.
Facebook draugai