Spalį Lietuvos naujų automobilių rinka smuko 70 proc.

 (20)
Spalį Lietuvos naujų lengvųjų automobilių (M1 ir N1) rinka smuko 70 proc. Praėjusį mėnesį mūsų šalyje įregistruoti 558 nauji automobiliai, o 2008 m. spalį buvo įregistruotas 1861 naujas automobilis, rašoma pranešime spaudai.
Renault Scenic
© Gamintojo nuotr.

Preliminariais „AutoTyrimų“ duomenimis, gautais pagal ES reglamentuotą metodiką išanalizavus „Regitros“ pateiktus pradinius duomenis, praeitą mėnesį asmeninių automobilių (M1) registravimas sumažėjo 70 proc. (iki 523 vnt.), o lengvųjų komercinių transporto priemonių (N1) – 74 proc. (iki 35 vnt.).

Spalį Lietuvos naujų automobilių rinkoje toliau užtikrintai pirmavo „Renault“ (124 vnt.), smarkiai aplenkusi antroje vietoje likusią „Peugeot“ (67 vnt.) ir trečiąją vietą užėmusią „Volkswagen“ (40 vnt.). Tarp prestižinių markių vėl pirmavo BMW (18 vnt.).

Praeitą mėnesį populiariausiu asmeninės paskirties (M1) modeliu Lietuvoje ir vėl tapo „Renault Megane“ (65 vnt.), antras liko „Renault Scenic“ (45 vnt.), o trečiąją vietą užėmė „Peugeot 308“ (44 vnt.). Tarp lengvųjų komercinių (N1) modelių pirmavo „Dacia Logan Van“ (6 vnt.).

2009 m. sausio-spalio laikotarpiu Lietuvoje iš viso įregistruoti 7077 nauji lengvieji automobiliai, t.y. 69 proc. mažiau nei atitinkamu laikotarpiu 2008 m. (22 731 vnt.).

Spalį Lietuvos rinkoje debiutavo mažylis „Suzuki Alto“ bei buvo įregistruoti egzotiški modeliai „Morgan 4/4“ ir „Roewe 750“.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Autonaujienos

Pristatytas naujos kartos „BMW X3“ (3)

Pirmadienio pavakarę (Lietuvos laiku) tiesiogiai iš JAV, Pietų Karolinoje įsikūrusios Spartanburgo gamyklos, buvo pristatyta jau trečioji „BMW X3“ modelio karta. Pirmadienį didžiausioje BMW gamykloje pasaulyje pristatytas visureigis X3 – sėkmingiausias savo segmente, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Vokietija prašo gamintojų atšaukti apie 12 mln. dyzelinių automobilių (8)

Vokietijos transporto ministerija ragina automobilių gamintojus atšaukti apie 12 mln. dyzelinių automobilių bei atnaujinti jų programinę įrangą, skelbia „Reuters“, remdamiesi savo šaltiniais.

D. Britanija užsibrėžė ambicingą tikslą automobilių pasaulyje investuos beveik milijardą (44)

Jungtinės Karalystės vyriausybė ketina investuoti daugiau nei 800 mln. svarų sterlingų (maždaug 907,3 mln. eurų) į naujų autonomiškų ir jokių teršalų į aplinką neišmetančių transporto priemonių technologijų kūrimą. Taip stengiamasi užtikrinti iš Europos Sąjungos žengiančios šalies ekonominę plėtrą.

„Volkswagen“ Vokietijoje supirks dalies klientų automobilius (4)

Automobilių gamintojas „Volkswagen Group“ (VW) pranešė apie sutikimą supirkti kai kuriuos Vokietijoje eksploatuojamus dyzelinius automobilius, kuriuose buvo įdiegta neteisėta emisijų rodmenis klastojanti programinė įranga. Toks sprendimas buvo priimtas nutarus neteikti apeliacinio skundo dėl teismo nutarties, ginančios ieškovų pretenzijas dėl kompensacijų.

Tyrimas: dotacijos elektromobilių pirkimui nėra efektyvus būdas taršai sumažinti (20)

Elektromobilių pirkimui skiriamos dotacijos Kanadoje yra neefektyvus būdas šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimui sumažinti ir nėra finansiškai rentabilus, rodo ketvirtadienį paskelbtos Monrealio ekonomikos instituto atlikto tyrimo išvados.
Facebook draugai