„General Motors“ pažadai vokiečiams atrodo įtartini

 (3)
„General Motors“ vadovas atsiprašinėja vokiečių, tačiau jie į amerikiečių ketinimus dar kartą gelbėti „Opel“ bendrovę jau žvelgia labai atsargiai. Vokietijoje apsilankęs JAV automobilių pramonės giganto vadovas Fritzas Hendersonas apgailestavo, kad „General Motors“ sprendimas nebeparduoti „Opel“ sukėlė pasipiktinimo bangą, rašo „Lietuvos rytas“.
© Reuters/Scanpix

Anot F.Hendersono, padėtis automobilių rinkoje pasikeitė, tad jei „General Motors“ nori išlikti pasauliniu gamintoju, jam pravartu išlaikyti padalinį Europoje. Tokie diplomatiniai F.Hendersono pareiškimai greičiausiai reiškia, kad „General Motors“ sieks su Europos šalimis, kuriose veikia „Opel“ gamyklos, derėtis dėl paramos šiam koncernui.

Pagalbos amerikiečiai tikisi sulaukti mainais už tai, kad neuždarinėtų fabrikų ar neatleidinėtų darbuotojų, tačiau prieš tai privalu grąžinti Vokietijai jos jau suteiktą 1,5 mlrd. eurų lengvatinį kreditą. Vis dėlto net jei amerikiečiai dabar atiduos paskolą, tikėtis pagalbos ateityje jiems bus sunku.

Vokietijos kanclerė Angela Merkel neslėpė nusivylimo „General Motors“ sprendimu nutraukti derybas su galimais investuotojais ir teigė, kad dėl tolesnės paramos „Opel“ galės spręsti žemių, kuriose veikia bendrovės gamyklos, vyriausybės. „Bet kuriuo atveju restruktūrizuojant įmonę didžiąją dalį finansinės naštos turės prisiimti „General Motors“, – įspėjo kanclerė.

Apie galimybę uždrausti Vokietijai paremti sunkiai besiverčiantį „Opel“ jau kalbama ir Europos Komisijoje.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Autonaujienos

Pristatytas naujos kartos „BMW X3“ (3)

Pirmadienio pavakarę (Lietuvos laiku) tiesiogiai iš JAV, Pietų Karolinoje įsikūrusios Spartanburgo gamyklos, buvo pristatyta jau trečioji „BMW X3“ modelio karta. Pirmadienį didžiausioje BMW gamykloje pasaulyje pristatytas visureigis X3 – sėkmingiausias savo segmente, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Vokietija prašo gamintojų atšaukti apie 12 mln. dyzelinių automobilių (8)

Vokietijos transporto ministerija ragina automobilių gamintojus atšaukti apie 12 mln. dyzelinių automobilių bei atnaujinti jų programinę įrangą, skelbia „Reuters“, remdamiesi savo šaltiniais.

D. Britanija užsibrėžė ambicingą tikslą automobilių pasaulyje investuos beveik milijardą (44)

Jungtinės Karalystės vyriausybė ketina investuoti daugiau nei 800 mln. svarų sterlingų (maždaug 907,3 mln. eurų) į naujų autonomiškų ir jokių teršalų į aplinką neišmetančių transporto priemonių technologijų kūrimą. Taip stengiamasi užtikrinti iš Europos Sąjungos žengiančios šalies ekonominę plėtrą.

„Volkswagen“ Vokietijoje supirks dalies klientų automobilius (4)

Automobilių gamintojas „Volkswagen Group“ (VW) pranešė apie sutikimą supirkti kai kuriuos Vokietijoje eksploatuojamus dyzelinius automobilius, kuriuose buvo įdiegta neteisėta emisijų rodmenis klastojanti programinė įranga. Toks sprendimas buvo priimtas nutarus neteikti apeliacinio skundo dėl teismo nutarties, ginančios ieškovų pretenzijas dėl kompensacijų.

Tyrimas: dotacijos elektromobilių pirkimui nėra efektyvus būdas taršai sumažinti (20)

Elektromobilių pirkimui skiriamos dotacijos Kanadoje yra neefektyvus būdas šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimui sumažinti ir nėra finansiškai rentabilus, rodo ketvirtadienį paskelbtos Monrealio ekonomikos instituto atlikto tyrimo išvados.
Facebook draugai