„Fiat“ ir „Ferrari“ valdybos pirmininkas pagerbtas „Auksinio vairo“ prizu

 (8)
Berlyne vykusiuose prestižiniuose „Golden Steering Wheel 2009“ („Auksinio vairo“) apdovanojimuose „Fiat Auto S.p.A“ bei „Ferrari S.p.A“ valdybos pirmininkui Luca Cordero di Montezemolo įteiktas specialus garbės prizas, rašoma pranešime spaudai.
Luca Cordero di Montezemolo
© Corbis

L.C.di Montezemolo apdovanojimą gavo už ypatingus nuopelnus Italijos automobilių pramonės sektoriui ir pasiekimus, vadovaujant „Fiat“ ir „Ferrari“ kompanijoms. Vadovaujant L.C.di Montezemolo, nauji „Ferrari“ modeliai sulaukė komercinės sėkmės visuose žemynuose, o „Team Ferrari” komanda „Formulės-1” lenktynėse pelnė gausybę apdovanojimų, o jos pilotas Michaelis Šumacheris 7 kartus tapo pasaulio čempionu.

Gimęs Italijos šiaurėje, Bolonijos mieste L.C. di Montezemolo jaunystėje dirbo Enzo Ferrari padėjėju ir Scuderia Ferrari lenktynių komandos vadybininku. 1975 m. tapęs kompanijos „Fiat“ lenktynių komandos vadovu, L.C.di Montezemolo pradėjo sparčiai kopti karjeros laiptas, o 1991 m. tuometinio „Fiat“ vadovo Giovanni Agnelli paskyrimu tapo visos „Ferrari“ kompanijos vadovu.

Vadovaujant L.C.di Montezemolo „Ferrari“ 1999 m. pirmą kartą nuo 1983 m. laimėjo „Formulės-1“ čempionės vardą komandinėje įskaitoje, o 2000 m. (pirmą kartą nuo 1979 m.) – ir „Formulės-1“ čempionų titulą pilotų įskaitoje.

Verta paminėti ir tai, kad būtent L.C.di Montezemolo buvo novatoriško „Ferrari Formula Uomo“ projekto sumanytojas. Projektas, iškėlęs žmogiškąjį faktorių aukščiau visų technologijų tapo pavyzdžiu ir įkvėpimo šaltiniu visai automobilių pramonei.

L.C.di Montezemolo yra gavęs Italijos ir Prancūzijos valstybinius apdovanojimus, o Didžiosios Britanijos verslo dienraštis „Financial Times“ „Fiat“ ir „Ferrari“ valdybos pirmininką yra įvardijęs vienu iš 50-ties geriausių pasaulio vadovų.

Nuo 1976-ųjų rengiami „Golden Steering Wheel“ apdovanojimai šiais metais Berlyne organizuoti jau 33 kartą. Didžiausia Vokietijos leidybos grupė „Axel Springer“, kuriai priklauso populiarusis vokiečių dienraštis „Bild am Sonntag“ bei 25 šalyse leidžiamas žurnalas „Auto Bild“ kasmet pagerbia iškiliausius asmenis automobilių pasaulyje.

„Golden Steering Wheel“ apdovanojimus jau yra gavę tokie žymūs veikėjai kaip Henry Fordas II, Ferdinando Porsche sūnus Ferry Porsche, M.Schumacheris, G.Agnelli bei kiti automobilizmo istorijoje pasižymėję asmenys.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Autonaujienos

„Volkswagen“ Vokietijoje supirks dalies klientų automobilius (3)

Automobilių gamintojas „Volkswagen Group“ (VW) pranešė apie sutikimą supirkti kai kuriuos Vokietijoje eksploatuojamus dyzelinius automobilius, kuriuose buvo įdiegta neteisėta emisijų rodmenis klastojanti programinė įranga. Toks sprendimas buvo priimtas nutarus neteikti apeliacinio skundo dėl teismo nutarties, ginančios ieškovų pretenzijas dėl kompensacijų.

Tyrimas: dotacijos elektromobilių pirkimui nėra efektyvus būdas taršai sumažinti (17)

Elektromobilių pirkimui skiriamos dotacijos Kanadoje yra neefektyvus būdas šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimui sumažinti ir nėra finansiškai rentabilus, rodo ketvirtadienį paskelbtos Monrealio ekonomikos instituto atlikto tyrimo išvados.

Didysis „Renault“ SUV „Koleos“ atvyko į Lietuvą (10)

2016 metais Kinijoje, Pekino automobilių parodoje, pristatytas naujasis „Renault Koleos“, jau parduodamas Australijoje, Persijos įlankos šalyse ir tam tikrose Pietų Amerikos bei Azijos rinkose, šį mėnesį jau pasiekė Europos rinkas, įskaitant ir Lietuvą.

„Jaguar E-Pace“ premjera – liepos viduryje

„Jaguar“ netrukus pristatys naują galingą ir kompaktišką miesto visureigį – „Jaguar E-Pace“. Naujas veidas „Jaguar“ šeimoje papildys pasaulio metų automobilio apdovanojimą pelniusio „F-Pace“ bei elektra varomų koncepcinių miesto visureigių „Jaguar I-Pace“ serijas.

„Subaru“ parduoda daugiausiai visais ratais varomų automobilių pasaulyje (13)

„Subaru“ yra keturių varomųjų ratų sinonimas, o dabar kompanija gali didžiuotis parduodanti daugiausiai automobilių su visais varomais ratais pasaulyje, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Facebook draugai