Alytaus vairuotojams teks pratintis prie žiedinių sankryžų

 (59)
Alytiškiams netrukus prisireiks keisti vairavimo įgūdžius – Alytuje ketinama įrengti bent aštuonias žiedines sankryžas.
© Corbis

Darbų kaina - per 7 mln. litų

Kaip vakar sakė miesto savivaldybės administracijos Statybos skyriaus vedėjas Sigitas Stumbras, privažiavimo gatvės nuo statomo tilto per Nemuną sankirtoje su Putinų gatve jau įrengta žiedinės sankryžos sankasa.

„Tai pirmasis žiedas Alytuje, kol kas neasfaltuotas. Jeigu bus lėšų, asfalto dangą paklosime kitų metų viduryje”, – kalbėjo skyriaus vedėjas.

Parengtas techninis projektas nutiesti maždaug kilometro ilgio antrąją Naujosios gatvės eilę ruože nuo Tvirtovės iki Žuvinto gatvės. Tiesiant antrąją eilę Jazminų, Naujosios ir Vilties gatvių sankryžoje bus įrengtas platus žiedas. Darbai šiame objekte turėtų prasidėti netrukus – lapkričio pabaigoje ir truks beveik metus. Konkursas atlikti darbus jau įvyko, vertinami pasiūlymai. Antros eilės statybos darbai kainuos per 7 mln. litų. Didžiąją dalį lėšų skyrė Europos Sąjungos fondai, miesto savivaldybės indėlis – apie 0,5 mln. litų.

Didžiausių trukdžių vairuotojams atsiras tuomet, kai bus įrengiama žiedinė sankryža. Miestelėnams teks keisti įprastus maršrutus. Gali būti, kad mašinų spūsčių susidarys Vilties, Žuvinto, Kauno, Sudvajų gatvėse. Mat Naujoji gatvė viena judriausių Dzūkijos sostinėje - per parą ja pervažiuoja apie 16 tūkst. įvairių transporto priemonių. Kiek sutriks eismas ir tvarkant Naujosios ir Statybininkų gatvių sankryžą.

Vengia žiedinių sankryžų

Pasak S.Stumbro, bendrovė „Kelprojektas” jau pradėjo rengti žiedinės sankryžos, jungiančios Kauno ir Vilties gatves, projektą. Projektavimo metu specialistai nusprendė, kad netoli esančią šviesoforu reguliuojamą Vilniaus ir S.Dariaus ir S.Girėno gatvių sankryžą irgi vertėtų pertvarkyti į žiedinę. Abi sankryžos nutolusios 150 metrų, tad per piką Kauno ir Vilniaus gatvių žiede gali susidaryti automobilių grūsčių.

„Antras žiedas įrengiamas abiejų sankryžų pralaidumui pagerinti”, - aiškino skyriaus vedėjas.

Tiesiant šiaurinį aplinkkelį atsiras žiedas Kalnėnų gatvės dalies sankirtoje su Putinų ir Pramonės gatvėmis.

Parengtas privažiavimo kelio prie statomo tilto per Nemuną nuo Antano Juozapavičiaus gatvės projektas. Jį įgyvendinant netoli bendrovės „Alita” numatyta įrengti žiedą.

Artimiausiu metu Lietuvos kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos ketina imtis visoje šalyje avaringumu garsėjančios Simno ir Seirijų sankryžos - ją pertvarkyti į žiedinę. Projektas jau parengtas.

Žadama pradėti projektuoti žiedinę sankryžą ir miesto centre Jono Basanavičiaus, Anzelmo Matučio ir Sporto gatvių sankryžoje prie „Dainavos” kino teatro.

Alytaus vairuotojams neišvengiamai teks pratintis prie žiedinių sankryžų. Ne paslaptis, kai kurie automobilininkai jų vengia, renkasi kitus maršrutus. Seniai nustatyta, kad žiedai gerina eismo saugumą, didina transporto priemonių arterijų pralaidumą.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Autonaujienos

„Volkswagen“ Vokietijoje supirks dalies klientų automobilius (3)

Automobilių gamintojas „Volkswagen Group“ (VW) pranešė apie sutikimą supirkti kai kuriuos Vokietijoje eksploatuojamus dyzelinius automobilius, kuriuose buvo įdiegta neteisėta emisijų rodmenis klastojanti programinė įranga. Toks sprendimas buvo priimtas nutarus neteikti apeliacinio skundo dėl teismo nutarties, ginančios ieškovų pretenzijas dėl kompensacijų.

Tyrimas: dotacijos elektromobilių pirkimui nėra efektyvus būdas taršai sumažinti (17)

Elektromobilių pirkimui skiriamos dotacijos Kanadoje yra neefektyvus būdas šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimui sumažinti ir nėra finansiškai rentabilus, rodo ketvirtadienį paskelbtos Monrealio ekonomikos instituto atlikto tyrimo išvados.

Didysis „Renault“ SUV „Koleos“ atvyko į Lietuvą (10)

2016 metais Kinijoje, Pekino automobilių parodoje, pristatytas naujasis „Renault Koleos“, jau parduodamas Australijoje, Persijos įlankos šalyse ir tam tikrose Pietų Amerikos bei Azijos rinkose, šį mėnesį jau pasiekė Europos rinkas, įskaitant ir Lietuvą.

„Jaguar E-Pace“ premjera – liepos viduryje

„Jaguar“ netrukus pristatys naują galingą ir kompaktišką miesto visureigį – „Jaguar E-Pace“. Naujas veidas „Jaguar“ šeimoje papildys pasaulio metų automobilio apdovanojimą pelniusio „F-Pace“ bei elektra varomų koncepcinių miesto visureigių „Jaguar I-Pace“ serijas.

„Subaru“ parduoda daugiausiai visais ratais varomų automobilių pasaulyje (13)

„Subaru“ yra keturių varomųjų ratų sinonimas, o dabar kompanija gali didžiuotis parduodanti daugiausiai automobilių su visais varomais ratais pasaulyje, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Facebook draugai