Aukcione parduodamas labai retas dinozauro skeletas (0)

465
REUTERS
2013 m. lapkričio 28 d. 09:31
Mažame Pietryčių Anglijos miestelyje virš žiūrovų galvų grėsmingai stūkso 150 mln. metų senumo milžiniškas dinozauras. Tai itin retas dinozauro diplodoko skeletas, kuris buvo aptiktas Amerikoje, surinktas Olandijoje, o dabar bus parduotas per aukcioną Didžiojoje Britanijoje.

Priešistorinio milžino griaučiai yra 17 m ilgio ir virš 4 m aukščio.

Tai vienas iš vos kelių diplodoko skeletų pasaulyje. Pusė jo yra autentiški griaučiai, o likę buvo atkurti. Pilno diplodoko skeleto niekur nėra išlikę.

Tokie griaučiai parduodami retai, nes priklauso muziejams. Didžiojoje Britanijoje iki šiol dar nebuvo pardavinėjamas tiek sukomplektuotas skeletas.

Šių griaučių kaina gali būti nuo 400 tūkst. iki 600 tūkst. svarų (nuo 1,6 mln. iki 2,4 mln. litų), tačiau aukciono organizatoriai prisipažįsta tiksliai nežinantys, kokia turėtų būti pradinė tokio reto ir ypatingo eksponato kaina.

Pasaulyje yra privačių dinozaurų kaulų kolekcionierių, tačiau jiems reikėtų gana didelės erdvės, norint savo namuose laikyti šį diplodoką, kuriam buvo duotas Misty vardas.

Kiti tikėtini Misty pirkėjai yra muziejai ir mokslo institucijos.

Pats E. Fulleris norėtų, kad Misty atsidurtų Gamtotyros muziejuje Londone, kurio pagrindinėje salėje daugiau kaip šimtmetį eksponuojama diplodoko griaučių kopija. Jo manymu, būtų gražu, jeigu kopijos vietą užimtų tikras skeletas.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai