„Virgin“ surengė išskirtinį bandyme naudotos kabinos pristatymą (0)

31777
REUTERS
2021 m. gegužės 10 d. 21:35
Į šiaurę nuo Las Vegaso esančioje dykumoje, kalnų papėdėje, stūkso ilgas baltas metalinis vamzdis.

„Virgin Hyperloop“ yra transporto sistema, kurią sudaro kabina, didžiuliu greičiu lekianti vakuuminiu tuneliu į galutinį kelionės tašką pasitelkiant magnetinę levitaciją. Lapkričio mėnesį bendrovė sėkmingai atliko pirmąjį bandymą su žmonėmis.

Tada savotiškais bandomaisiais triušiais tapo įmonės vykdomasis direktorius Joshas Giegelis ir už keleivių potyrius atsakinga Sara Luchian. Jie sėkmingai įveikė 500 metrų ilgio tunelį. J. Giegelis „Reuters“ reporteriams surengė išskirtinį bandyme naudotos kabinos pristatymą. Nors kabinoje vietos yra nedaug, bet ji atrodo erdvesnė. Tokią iliuziją padeda sukurti labai šviesios medžiagos ir užpakalinis veidrodis.

J. Giegelio teigimu, buvo daug svarbiau padaryti dizainą „draugišką“ negu patogų, kad pirmą kartą „Virgin Hyperloop“ besinaudojantys žmonės mažiau bijotų.

28 keleiviams pritaikyta kabina bus gerokai didesnė už netoli Las Vegaso išbandytą prototipą. Be to, magnetinės levitacijos būdu ji bus stumiama iš viršaus, o ne iš apačios, kaip prototipo atveju.

Ateityje „Virgin Hyperloop“ gali teikti ne tik keleivių gabenimo mažais ir dideliais atstumais paslaugas, bet ir transportuoti prekes. J. Giegelis yra įsitikinęs, kad „Hyperloop“ bus pirmoji per pastaruosius 100 metų pasirodžiusi nauja transporto sistema, pakeisianti keliones taip, kaip savo laiku pakeitė automobiliai, traukiniai ir lėktuvai. XXI a. trečiasis dešimtmetis bus „Hyperloop“ dešimtmetis, tvirtino jis.

Kabiną artimiausiu metu planuojama nugabenti į „Smithsonian“ istorinio meno ir pramonės muziejaus ekspoziciją „FUTURES“.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai