Užfiksuota, kokių priemonių ėmėsi pareigūnai stabdydami taikias protesto akcijas Rusijoje (1)

25694
REUTERS
2021 m. vasario 1 d. 14:08
Protestai Maskvoje ir visoje Rusijoje - ne naujiena, tačiau savaitgalį taikios demonstracijos sulaukė tokio aršaus jėgos struktūrų galios demonstravimo, kokio šalis ir pasaulis nematė jau daugybę metų.

Antrą savaitgalį iš eilės protestuotojai rinkosi į gatves išreikšti paramą kalinamam opozicijos lyderiui Aleksejui Navalnui.

Šį sekmadienį milicijos ir omon pareigūnai 85-iuose Rusijos miestuose sulaikė per 5000 žmonių - daugiausiai nuo pat 2011-ųjų.

Vien Maskvoje buvo suimta 1600 žmonių, tarp kurių buvo ir Navalno žmona Julija, kuri vėliau buvo paleista.

Užsienio televizijos rodė, kaip žmonės yra suimami atsitiktine tvarka vien už tai, kad buvo toje vietoje, kur rinkosi taikios žmonių minios.

Rusijos sostinė vakar buvo panaši į tvirtovę, kordonas sekė kordoną, miesto centras buvo visiškai blokuotas, uždarytos metro stotys.

Protestų organizatoriai nuolatos keitė susibūrimo vietas, kaskart priversdami riaušių policijas sekti paskui marširuojančias protestuotojų kolonas.

Pats Navalnas už grotų kalėjime uždarytas nuo sausio 17 dienos, kai grįžo į Rusiją iš Vokietijos. Rusijos disidentas Vokietijoje praleido kelis mėnesius. Ten jis buvo gydomas po to, kai nesėkmingai buvo bandyta jį nunuodyti galingu nervus paralyžiuojančiu nuodu.

Bandymu nužudyti Navalnas apkaltino Vladimirą Putiną, tačiau Kremlius kaltinimus atmeta.

Dramatiškas Navalno grįžimas į tėvynę, kai nebuvo jokių abejonių, kad jis bus suimtas, akivaizdu, kelia didžiulį nerimą Putinui, kuris jau daugiau nei du dešimtmečius dominuoja Rusijos politinėje arenoje.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai