Unikalaus britų autosporto „Auksinės žvaigždės“ finalas: 12 stulpelių su vėliavėlėmis, kaip mini golfo aikštelėje (0)

101
REUTERS
2023 m. sausio 24 d. 17:45
Mažai automobilių sporto šakų yra tokios unikalios kaip Didžiosios Britanijos automobilių trialas, kuris Straudo mieste užbaigė savo sezoną.

Kitaip nei daugelyje kitų autosporto šakų, automobilių trialo tikslas nėra įveikti trasą pačiais greičiausiais ar moderniausiais automobiliais.

Vietoj to, varžovai stengiasi įveikti atkarpas, pažymėtas 12 stulpelių su vėliavėlėmis, kaip mini golfo aikštelėje.

Jų tikslas – tame trasos ruože nesustojus pasiekti kuo daugiau vėliavėlių. Už kiekvieną neįveiktą vėliavėlę vairuotojas gauna tašką, todėl galiausiai varžybas laimi tas vairuotojas, kurio bendras rezultatas yra mažiausias.

Didžiosios Britanijos automobilių trialo pirmininkas Stuartas Beare`as papasakojo, kaip dalyviai iš anksto apžiūri kiekvieną trasos ruožą, kad susiplanuotų veiksmus ir nuspręstų, kaip reikėtų manevruoti savo transporto priemonėmis iki finalinės vėliavėlės ir neįstrigti kalvotoje vietovėje.

„Turime dviem ratais varomus automobilius. Mums neleidžiama naudoti bekelės padangų – jos turi būti vasarinės. Automobilio viduryje yra stabdžiai, kuriais galima užtraukti stabdį kiekvienam ratui. Taigi, viskas vyksta šiek tiek kitaip. Galite traukti abu stabdžius, kurie stabdys abu ratus ir leis išsaugoti sukibimą. Taigi, jei iš anksto nujaučiate, kuris ratas gali prasisukti, tuomet šiek tiek jį pastabdysite, kad išlygintumėte sukibimą abiejose pusėse. Taigi, kiekvienas ruožas ar kalva, galima sakyti, yra tarsi dėlionė. Tau leidžiama iš anksto jį apžiūrėti. Galite ten pastovėti ir kurį laiką pagalvoti, kaip automobiliu nuo 12 vartų apačioje nuvažiuosite iki pirmų vartų viršuje“, – teigė automobilių trialo pirmininkas Stuartas Beare`as.

Šių metų „Auksinės žvaigždės“ finalą pirmą kartą laimėjo Thomas Bricknellis iš Kornvalio ir jo keleivis Lesteris Smithas, kurie ant apšalusio Forsesterio kalno finišavo surinkę 18 taškų mažiau nei jų artimiausi varžovai.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai