Šunų terapija sumažina žmonių patiriamą skausmą, nerimą, nuovargį ir depresijos simptomus (2)

197
REUTERS
2021 m. rugsėjo 28 d. 10:25
Pepe, šuo ilgu šviesiu kailiu, ir Chimu, jo juodai balta kompanionė, vaikštinėja Čilės sostinėje Santjage esančios ligoninės koridoriais ir laižo pacientų rankas bei leidžia paglostyti ausis ir pilvą.

Šie šunys priklauso draugiškų keturkojų komandai, padedančiai sumažinti „Exequiel Gonzalez Cortes“ ligoninės pacientų stresą. Sostinės priemiestyje įsikūrusi ligoninė ne vieną mėnesį susiduria su dideliu COVID-19 ir kitais negalavimais besiskundžiančių pacientų skaičiumi.

Čilei itin smarkiai smogė pirmoji koronaviruso banga. Sparčiai augant susirgimų skaičiui, šalies sveikatos apsaugos sistema buvo atsidūrusi ties žlugimo riba.

Laimei, dėl greitai vykdomos vakcinacijos programos pastarosiomis savaitėmis naujų atvejų sumažėjo, ir šios Pietų Amerikos valstybės sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai pagaliau gali lengviau atsikvėpti.
COVID-19 persirgusi ligoninės laborantė Teresa Nilo sakė, kad šunys padėjo pakeisti pasaulėžiūrą.

Remiantis Jungtinėse Amerikos Valstijose veikiančio medicinos centro „Mayo Clinic“ duomenimis, gyvūnų terapija gali gerokai sumažinti įvairių sveikatos problemų turinčių žmonių patiriamą skausmą, nerimą, nuovargį ir depresijos simptomus.

Šunis ypač mėgsta ligoninėje gydomi vaikai, tvirtino jų tėvai. Anot automobilių mechaniko, kurio sūnui neseniai buvo atlikta akies operacija, Rodrigo Alvarezo, šunų terapija berniukui išėjo į naudą.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai