Slovėnijoje sertifikuotas pirmasis visiškai elektrinis orlaivis (11)

REUTERS
2020 m. birželio 29 d. 17:18
Europos Sąjungos aviacijos saugos agentūra birželio 10 d. išdavė sertifikatą kompanijos „Pipistrel“ visiškai elektriniam dviviečiui orlaiviui „Velis Electro“. Tai pirmasis pasaulyje visiškai elektrinis orlaivis su baterijomis, užsitikrinęs sertifikatą.

Be to, tai yra svarbus žingsnis, kurį aviacijos pramonė žengė emisijų neišskiriančios aviacijos link. Lengvą dvivietį orlaivį Slovėnijoje pagamino kompanija „Pipistrel“. Jo kreiserinis greitis – 171 km/h, maksimalus greitis – 181 km/h.

Skrydžio metu nėra triukšmo, orlaivis neišmeta dujų, tačiau baterija leidžia išsilaikyti ore tik maždaug valandą.

Pasak „Pipistrel“ tyrimų ir plėtros direktoriaus Tine‘o Tomaziciaus, toks orlaivis su baterijomis ateityje bus geriausias variantas susisiekimui mieste. Kompanija yra elektrinių orlaivių, varomų baterijomis, vandeniliu ar abiejų deriniu, gamybos pradininkė. Šiuo metu ji kuria du orlaivius: 19 vietų vandeniliu varomą tolimų nuotolių lėktuvą ir penkiavietį baterijomis varomą oro taksi.

Slovėnija pasaulyje įsitvirtina kaip viena iš elektrinių orlaivių gamybos lyderių. Šalyje gausu startuolių, besistengiančių pademonstruoti aviacijos pramonei, kuria kryptimi ji turėtų vystytis.

Rekomenduojame

Naujausi