Salotoms skirta paroda: menas, kurį gera suvalgyti (0)

626
REUTERS
2020 m. sausio 19 d. 17:19
Jau seniai vien drobėmis ir skulptūromis nebeapsiribojantis vaizduojamasis menas Niujorko „Whitney Museum“ įgavo dar vieną naują pavidalą – čia pirmą kartą atidaryta valgoma menininko Darreno Baderio paroda.

Nors oficialaus pavadinimo ekspozicija ir neturi, kuratoriai ją apibūdina kaip „vaisiai, daržovės ir vaisių bei daržovių salotos“.

Sausio 15 dieną Manhatane esančiame muziejuje debiutavusi paroda kviečia visus norinčius stebėti salotų kelią nuo pavienių ingredientų iki gardaus patiekalo. Lankytojus pirmiausia pasitinka vaisių ir daržovių ekspozicija.

Kai visi į valias apžiūri eksponatus, muziejaus darbuotojai juos surenka ir nuneša į virtuvę, kur iš jų gaminamos salotos. Procesas trunka apie pusvalandį. Parodos lankytojai gaminimo proceso gyvai nemato – tik projekciją ant sienos. Netrukus pagamintos salotos įvežamos į salę ir nedideliuose dubenėliuose patiekiamos netradicinio meno gerbėjams.

D. Baderis jau ne pirmą kartą plečia tradicinio meno ribas ir ieško naujų saviraiškos formų. Niujorke gyvenantis ir kuriantis menininkas išgarsėjo tokiais gana šokiruojančiais projektais kaip „Lazanija su heroinu“, kurio metu į klasikinį itališką patiekalą leido heroiną.

Skeptikų antakius kilstelėjo ir 2011 metų projektas „Andrew Kreps“ galerijoje Niujorke, kur galerijos patalpose tiesiog laigė dvi tikrų tikriausios ožkos.

Tiesą sakant, D. Baderis kartą jau eksponavo savo kūrybą „Whitney Museum“ – tai vyko 2014 metais, kai demonstravo dvi aukų dėžutes. Ant vienos buvo parašyta „Visos aukos kam nors atiteks“, o ant kitos – „Visos aukos niekam neatiteks“. Naujausios parodos lankytojai turi aiškią nuomonę apie kūrėjo darbus ir vertina publikos įtraukimo momentą.

Apžiūrėti parodą ir paragauti salotų galerijoje galima numatytomis valandomis.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai