Rusijos pareigūnai surengė virtinę reidų A. Navalno regioniniuose štabuose (0)

637
REUTERS
2019 m. rugsėjo 13 d. 15:39
Rusijos pareigūnai ketvirtadienį atliko dešimtis reidų protestų lyderio Aleksejaus Navalno regioniniuose štabuose ir jo rėmėjų namuose.

Pasak A. Navalno, šie reidai yra Kremliaus „isterijos“ rezultatas, prezidento Vladimiro Putino sąjungininkams patyrus didelių nuostolių sekmadienį vykusiuose Maskvos valdžios rinkimuose.

Prieš rinkimus A. Navalnas ragino savo šalininkus balsuoti strategiškai, kad vietos valdžios rinkimuose būtų išstumti valdančiosios partijos kandidatai.
Pasak jo, „per didžiausią policijos operaciją šiuolaikinės Rusijos istorijoje“ pareigūnai vykdė kratas daugiau nei 200 adresų.

Operacijoje dalyvavę policijos pareigūnai, tyrėjai, nacionalinės gvardijos ir saugumo tarnybų nariai konfiskavo štabuose rastus kompiuterius ir telefonus, sakė A. Navalnas.

Nuopelnus už tai, kad valdančioji partija neteko beveik trečdalio savo vietų Maskvos dūmoje, A. Navalnas priskyrė balsavimo strategijai.

Pasak A. Navalno, kratos buvo atliekamos jo štabuose ir rinkimų kampanijos koordinatorių bei jų artimųjų namuose, o taip pat jo įkurto „Kovos su korupcija fondo“ (FBK) biure Maskvoje.

A. Navalno atstovė Kira Jarmyš kaltino valdžios pareigūnus bandant suduoti „stiprų smūgį“ organizacijai.
Reidai buvo nukreipti prieš opozicijos aktyvistus visoje šalyje nuo Rusijos vakarinės Kaliningrado srities iki Vladivostoko Tolimuosiuose Rytuose, sakė A. Navalno padėjėjai.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai