Rusijos bendrovė siūlo įsigyti viltį atgimti (0)

1238
REUTERS
2020 m. kovo 4 d. 10:09
Kai mirė septyniasdešimtmetė Aleksejaus Voronenkovo motina, vyras sumokėjo, kad būtų užšaldytos ir saugomos jos smegenys. Vyras viliasi, kad vieną dieną, kai mokslas dar toliau pažengs į priekį, ją pavyks prikelti naujam gyvenimui.

Tai tik vieni iš 71 palaikų, kuriuos Rusijos bendrovės „KrioRus“ švelniai vadina pacientais, jie plūduriuoja skystame azote viename iš kelių didžiulių specialių talpų, saugomų šalia Maskvos. Jie laikomi 196 laipsnių šaltyje, nors kol kas mokslas ir neturi jokių įrodymų, kad įmanoma prikelti užšaldytus negyvus žmones ar gyvūnus.

„KrioRus“ sako, kad jų paslaugos jau sudomino šimtus potencialių klientų iš beveik 20 valstybių. Užšaldyti visą kūną kainuoja 36 tūkst. dolerių, o smegenis – 15 tūkst. Rusams, per mėnesį uždirbantiems vidutiniškai 760 dolerių, tai nemenka suma.

Ne Rusijos piliečiams įkainiai dar kiek didesni. Bendrovės atstovų teigimu, ji tokia vienintelė ne tik Rusijoje, bet ir visame regione. 2003 metais savo veiklą pradėjusi „KrioRus“ turi mažiausiai dvi konkurentes Jungtinėse Valstijose, šioje srityje dirbančias dar ilgiau.

„KrioRus“ direktorė Valerija Udalova, užsišaldžiusi 2008 metais nugaišusį mylimą šunelį, įsitikinusi, kad žmonija ateityje neabejotinai sukurs technologijų, kaip atgaivinti užšaldytus žmones ir gyvūnus, tačiau garantijų kol kas nėra. Moteris sako, kad tie, kurie moka didžiulius pinigus, kad būtų išsaugoti jų mirštantys artimieji, parodo, kaip stipriai juos myli.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai