Rusijoje per Navalno palaikymo akcijas sulaikyta per 1 tūkst. žmonių (0)

614
REUTERS
2021 m. balandžio 22 d. 12:07
Rusijos miestuose trečiadienį vakare per akcijas kalinamam Kremliaus kritikui Aleksejui Navalnui palaikyti policija sulaikė per tūkstantį žmonių, įskaitant daugiau kaip 350 žmonių Sankt Peterburge, pranešė nepriklausoma aktyvistų areštus stebinti grupė „OVD-Info“.

20 žmonių buvo sulaikyta sostinėje Maskvoje, 50 – Juodosios jūros kurorte Sočyje, 40 – Kazanėje, sakoma pranešime.

Daug šių žmonių buvo sulaikyta dar prieš prasidedant protestams. Rusijos sostinėje trečiadienį ryte buvo sulaikytos A. Navalno įsteigto Kovos su korupcija fondo (FBK) teisininkė Liubov Sobol ir jo atstovė spaudai Kira Jarmyš.

„OVD-Info“ duomenimis, iš viso 82 miestuose areštuoti 1 004 žmonės.

A. Navalno komanda, kuri nuogąstauja, kad garsiausio Kremliaus kritiko gyvybei kalėjime iškilęs rimtas pavojus, trečiadienį kvietė žmones į protestus maždaug 100 Rusijos miestų.

Sostinėje riaušių policija užtvėrė vietoves aplink Kremlių ir kai kurias teritorijas miesto centre. Sankt Peterburge policija blokavo Rūmų aikštę prie Ermitažo.
Kol kas neaišku, ar demonstracijos prilygo protestams, visoje šalyje kilusiems sausio mėnesį areštavus A. Navalną. Nepriklausomas naujienų portalas „Meduza“ citavo Vidaus reikalų ministerijos duomenis, esą Maskvoje į protestus susirinko apie 6 tūkst. žmonių, o Sankt Peterburge – apie 4 500.

A. Navalno bendražygių vertinimu, šiuose miestuose susirinkusiųjų skaičius yra dešimteriopai didesnis, rašo „Meduza“.

Protestai buvo surengti tą pačią dieną, kai V. Putinas pasakė metinį pranešimą. Jame jis smerkė užsienio vyriausybių „bandymus“ primesti savo valią Rusijai. V. Putinas, kuris viešai niekada nemini A. Navalno vardo, konkrečiai nenurodė, kam šis pasmerkimas skirtas, bet Vakarų vyriausybės griežtai kritikuoja elgesį su A. Navalnu ir ragina jį paleisti.

Kovo 31 dieną A. Navalnas paskelbė bado streiką, reikalaudamas tinkamo gydymo dėl nugaros skausmų bei kojų ir rankų tirpimo.

Šeštadienį 44 metų opozicionieriaus gydytojai įspėjo, kad jis „bet kurią akimirką“ gali patirti širdies smūgį, nes jo sveikatos būklė sparčiai blogėja.

Rusijos kalėjimų tarnyba, kuri kelis kartus neleido A. Navalno gydytojams jo aplankyti, pirmadienį perkėlė jį iš Pokrovo pataisos kolonijos Vladimiro srityje į ligoninę kitoje kolonijoje tame pačiame regione, esančiame maždaug 100 km į rytus nuo Maskvos.
Policija įspėjo nedalyvauti „neteisėtuose“ trečiadienio mitinguose. Anksčiau šiais metais per antivyriausybines demonstracijas šalyje buvo areštuota tūkstančiai žmonių.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai