Rekordinės liūtys Kinijoje: gatvės virto upėmis (0)

3634
REUTERS
2021 m. liepos 21 d. 13:25
Centrinėje Kinijos Henano provincijoje dėl smarkių liūčių sukelto potvynio susidarė ypač sunki padėtis. Henano provincijoje teko evakuoti gyventojus iš užlietų miestų ir gyvenviečių.

Pasak sinoptikų, tai didžiausi lietūs per 1000 metų, kuriuos patiria Kinija.

Pareigūnai praneša, kad mažiausiai 12 žmonių žuvo užtvindytoje metro linijoje, dar 500 išgelbėti.

Kinijos žiniasklaidos kanalų išplatintoje vaizdo medžiagoje matyti kaip gelbėtojai guminėmis valtimis iš pastatų gelbėjo vaikus nuo potvynio bangos.. Dėl lietaus valdžia sustabdė autobusų paslaugas, nes transporto priemonės varomos elektra.

Kinijos prezidentas Si Dzinpingas situaciją Henano provincijoje pavadino kritine, o potvynių kontrolės padėtį ypač sunkią.

Henano provincijoje dėl smarkių liūčių sugriuvus kelioms užtvankoms ir upėms išsiliejus iš savo krantų, iš 10 mln. gyventojų Džengdžou miesto teko evakuoti beveik 200 tūkst. žmonių.

Vien nuo šeštadienio vakaro iki vėlyvo antradienio Džengdžou iškrito 617 milimetrų lietaus - tai yra beveik metinis kritulių kiekis.

Lietinguoju metų laiku Kinijoje dažnai kyla potvynių, nuniokojančių kelius, pasėlius ir namus.

Ši grėsmė dar labiau išaugo pastaraisiais dešimtmečiais, nes šalyje buvo pastatyta daug užtvankų ir dambų, atribojusių upes nuo šalimais esančių ežerų bei užliejamų salpų, kurios padėdavo sugerti dalį vasaros kritulių pertekliaus.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai