Putinas su Lukašenka kartu slidinėjo ir važinėjosi sniegaeigiais (15)

30946
REUTERS
2021 m. vasario 23 d. 11:14
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ir Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka vasario 22 dieną kartu slidinėjo pietiniame Rusijos Krasnaja Poliana slidinėjimo kurorte.

Be to, lyderiai važinėjosi ir sniegaeigiais, kaip reikiant nustebindami vietinius ir kurorto svečius. A. Lukašenka pirmadienį dėkojo Rusijos prezidentui už ekonominę paramą šaliai, kurią masinių protestų fone iš Maskvos gavo praeitais metais.

Praeitą rugsėjį Baltarusijai Rusija paskolino 1,5 mlrd. dolerių. Tai buvo vertinama kaip paramos A. Lukašenkai gestas. Po rugpjūtį vykusių prezidento rinkimų, kurių rezultatai, anot oponentų, buvo suklastoti, A. Lukašenkai teko susidurti su precedento neturinčiais masiniais protestais.

A.Lukašenka neigia, kad rinkimai buvo neskaidrus ir laikosi įsitvėręs valdžios. Jam padeda ir Kremliaus palaikymas.

Susitikimo su V. Putinu metu A. Lukašenka pareiškė, kad rusiška vakcina nuo koronaviruso – pati veiksmingiausia pasaulyje, „kad ir ką besakytų troliai“.

Savo ruožtu V. Putinas pažymėjo, kad Rusija vasario ir kovo mėnesiais Baltarusijai pristatys naujas vakcinos partijas ir jau perdavė Minskui jos gamybos technologijas. A. Lukašenkos teigimu, gamybą planuojama pradėti kovo mėnesį baltarusiškoje įmonėje.

Kaip skelbė „Kommersant“, manoma, akad A. Lukašenka V. Putino gali paprašyti naujo 3 mlrd. dolerių kredito.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai