Prie Maskvos į paukščių būrį pataikęs laineris tūpė avariniu būdu (0)

21046
REUTERS
2019 m. rugpjūčio 16 d. 11:58
Vienos Rusijos oro bendrovės pilotas ketvirtadienį buvo giriamas kaip didvyris, kai jo laineriui susidūrus su paukščių būriu kylant iš oro uosto netoli Maskvos lėktuvą su daugiau kaip 230 žmonių pavyko saugiai nutupdyti gretimame kukurūzų lauke.

Oro bendrovės „Uralskie avialinii“ laineris „Airbus A321“, ketvirtadienį ryte turėjęs skristi į Simferopolio miestą Kryme, į kirų pulką pataikė vos pakilęs iš Žukovskio oro uosto, sakoma oro susisiekimo agentūros „Rosaviacija“ pranešime.

Keli paukščiai buvo įsiurbti į variklius ir juos sugadino, todėl įgula priėmė sprendimą nedelsiant tūpti. Važiuoklės nespėjęs išskleisti lėktuvas išjungtais varikliais nusklendė į kukurūzų pasėlius maždaug už 2 km nuo oro uosto tako.

Iš lainerio, kuriame buvo 226 keleiviai ir septyni įgulos nariai, žmonės buvo skubiai evakuoti pripučiamomis čiuožynėmis.

Sveikatos apsaugos ministerija nurodė, kad medikų pagalbos prireikė 55 žmonėms, įskaitant 17 vaikų, bet dauguma jų patyrė tik nesunkių traumų. Hospitalizuoti prireikė tik šešis žmones.

Visa šalis gyrė „lakūnus didvyrius“, sėkmingai nutupdžiusius lėktuvą ir išgelbėjusius šimtus žmonių gyvybių.

Rusijos tyrimų komitetas nurodė pradėjęs šios avarijos tyrimą.

Komitetas savo tinklalapyje paskelbė vaizdo įrašą, kuriame matomas lauke riogsantis laineris iškleistomis evakuacijos čiuožynėmis. Tyrėjai apžiūrinėjo pilotų kabiną. Lėktuvas turėjo skristi į Simferopolį – populiarų kurortą Rusijos aneksuotame Kryme, kur daug rusų vasarą vyksta atostogauti.

Keli ekspertai atkreipė dėmesį į didėjančią problemą, keliamą netoli Maskvos oro uostų esančių neteisėtų sąvartynų, kuriuose būriuojasi daug paukščių.

Netoli Žukovskio gyvenantys žmonės sakė, kad vienas neteisėtas sąvartynas yra tarp oro uosto ir Maskvos upės ir kad aplink jį nuolat sukiojasi pulkai kirų.

Rusijoje anksčiau įvykdavo nemažai lėktuvų katastrofų, bet pastaraisiais metais skrydžių saugumas buvo padidintas.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai