Prie Kaliningrado gyvenantys lietuviai pasitiki NATO saugumo garantijomis (0)

2886
REUTERS
2022 m. birželio 22 d. 13:55
Rusijos grasinimas nubausti Lietuvą dėl užblokuoto prekių tranzito geležinkeliais į Maskvos anklavą – Kaliningrado sritį – sukėlė nerimo kitapus sienos gyvenantiems lietuviams, nors jie ir tiki, kad jų šalies narystė NATO užkirs kelią galimiems kariniams veiksmams.

Lietuva nutraukė plieno ir kitų juodųjų metalų gabenimą į Kaliningradą jos teritorija, nes šeštadienį, birželio 18 d., įsigaliojo atitinkamos Europos Sąjungos sankcijos. Toks žingsnis sukėlė Rusijos pareigūnų įsiūtį, kurie pagrasino „rimtomis pasekmėmis.“

Draudimo srityje dirbantis 59-erių metų amžiaus Vitalijus Šidiškis teigia, kad, nors ir sunku prognozuoti Rusijos veiksmus, jis išliks ramus, nes Lietuva priklauso Europos Sąjungai ir NATO.

Kiti bemaž 6 tūkst. gyventojų turinčio Kybartų gyventojai sako, kad Rusijos grasinimai užgožė kitas jų problemas, pavyzdžiui, milžinišką infliaciją, kuri jau pakratė daugelio lietuvių kišenes.

Kaliningrado sritis yra įsispraudusi tarp NATO narių Lenkijos ir Lietuvos. Šiame Baltijos jūros uostamiestyje, kurį su likusia Rusijos dalimi jungia ES ir NATO narę Lietuvą kertanti geležinkelio linija, gyvena beveik milijonas rusų.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai