Po chaotiškų įvykių JAV Kongresas galiausiai patvirtino Joe Bideno pergalę (2)

33522
REUTERS
2021 m. sausio 7 d. 15:16
Vašingtono centre vykusiame mitinge, dabartinis prezidentas Donaldas Trumpas pats paragino savo rėmėjus, kurių mitinge buvo apie 30 000, įsiveržti į Kapitolijų, kur abu Kongreso rūmai tvirtino prezidento rinkimų rezultatus.

Didelė dalis vėliavomis mojuojančių Trumpo šalininkų prasiveržė pro metalines užtvaras, juosiančias Kapitolijų ir plūstelėjo pastato vidun.

Riaušininkams įsiveržus į Kapitolijų įstatymo leidėjai buvo priversti skubiai padaryti posėdžio pertrauką.
Protestuotojai pralaužė Kapitolijaus laiptų papėdėje įrengtas metalines užtvaras ir buvo pasitikti riaušių policininkų. Riaušininkai buvo ginkluoti molotovo kokteiliais, taip pat cheminiais dirgikliais, kuriuos naudojo prieš policiją.

Policijos pareigūnai buvo priversti atsakyti ašarinėmis dujomis, buvo nukenksminti ir du sprogstamieji užtaisai.

Jungtinių valstijų Kapitolijaus istorijos asociacija teigia, kad paskutinį kartą tokia barbariška ataka prieš demokratijos simboliu esantį pastatą buvo įvykdyta 1814-tais metais, kai britų kariuomenė padegė Kapitolijaus pastatą.

Užfiksuotuose vaizduose matyti, kaip Trumpo šalininkai siaubia pastato vidų, įstatymų leidėjų kabinetus, posėdžių sales, daužo langus, o policija bando numalšinti chaosą ašarinėmis dujomis.

Stulbinantis barbariškas šturmas truko apie 3 valandas.

Išsisklaidžius riaušių dūmams ėmė aiškėti niūrus vaizdas - chaosas nusinešė 4 žmonių gyvybes, paliko daugybę sužeistų, tarp kurių - 14 pareigūnų.

Visas šis gėdingas chaosas - Trumpo atsisakymo pripažinti pralaimėjimą ir nesibaigiančio kaltinimo suklastotais rinkimais kulminacija.

Tačiau po to, kai pastatai buvo išvalyti nuo riaušininkų, kongresmenai, pratęsę posėdžius, galutinai pripažino Joe Bideno pergalę prezidento rinkimuose, o daugelis Trumpo administracijos darbuotojų pasitraukė iš pareigų po vakarykščių šokiruojančių įvykių.

Galiausiai Trumpas pirmą kartą viešai pripažino, kad, nors ir nesutinka su rinkimų rezultatais, jis paliks Baltuosius rūmus ir perduos valdžią sausio 20 dieną, kai bus inauguruotas naujasis prezidentas Joe Bidenas.

Tiesa, pranešime Trumpas neatskleidžia, ar dalyvaus iškilmingoje inauguracijos ceremonijoje, per kurią bus prisaikdinti Joe Bidenas ir pirmoji Amerikos istorijoje viceprezidentė moteris Kamala Harris.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai