Pietų Korėjos mokslininkai laboratorijoje atkartojo chameleono gebėjimus (0)

3652
REUTERS
2021 m. rugsėjo 18 d. 12:52
Vienoje Seulo laboratorijų chameleonas atsargiai slenka skirtingų spalvų paviršiumi, o jo oda iškart prisitaiko prie aplinkos – visaip kaip gamtoje.

Tik šiuo atveju chameleonas tai mechaninis robotas, kuriam pritaikyta dirbtinio kamufliažo technologija, atkartojanti minėtojo driežo gebėjimą keisti spalvą.

Seulo valstybinio universiteto mechaninės inžinerijos profesorius Ko Seung-hwan vadovaujama komanda sukūrė „odą“, kurioje esantis specialus rašalas, reaguodamas į temperatūros pokyčius, keičia spalvą.

Ekspertai sako, kad svarbiausias jų tikslas buvo sukurti lengvai pritaikomą sprendimą, kaip greitai pakeisti raštą ir spalvą, o įkvėpimo šaltiniu taip maskuotės profesionalas iš gamtos – chameleonas.
Mokslininkų sukurtos ypatingomis savybėmis pasižyminčios medžiagos storis net plonesnis už žmogaus plauką.

Papildžius medžiagą daugiau sidabro nanogijų taškų, galima išgauti ir gana sudėtingų raštų. Ko Seung-hwan viliasi, kad jo ir komandos darbo rezultatai pasitarnaus net tik kariams, kurių naujos kartos uniformos galės susilieti su aplinka, bet ir atliks estetinę funkciją mados, automobilių ir pastatų eksterjero srityse.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai