„Pfizer“ vakcinos nesuteikia visiškos apsaugos nuo omikron atmainos, tačiau sunkios ligos formos pavyksta išvengti (3)

198772
2021 m. gruodžio 9 d. 16:10
Koronaviruso omikron atmaina dalinai panaikina apsaugą nuo COVID-19, įgytą pasiskiepijus dviem „Pfizer“ ir „BioNTech“ sukurtos vakcinos dozėmis.

Taip teigti tenka atsižvelgiant į Pietų Afrikoje veikiančiame sveikatos tyrimų institute atlikto tyrimo rezultatus.

Kalbėdamas su agentūra „Reuters“, instituto vadovas Willemas Hanekomas nurodė, kad, sprendžiant iš gautų rezultatų, omikron atmaina pajėgi įveikti imunitetą, bet mokslininkai, anot jo, vis viena įsitikinę, jog pasiskiepijus sunkios ligos formos ir mirties pavyksta išvengti.

Atliktas tyrimas, per kurį buvo analizuojami atitinkami kraujo mėginiai, parodė, kad liga persirgusio ir dukart pasiskiepijusio žmogaus organizmas geba neutralizuoti omikron atmainą, todėl yra pagrindo tvirtinti, kad stiprinamosios vakcinos dozės gali užkirsti kelią infekcijai.

Afrikos sveikatos tyrimų instituto profesorius Alexas Sigalas „Twitter“ žinute informavo, kad omikron atveju neutralizuojamasis poveikis yra gerokai mažesnis už tą, kurį pavykdavo nustatyti stebint reakcijas į ankstesnes koronaviruso atmainas.

Per pokalbį W. Hanekomas pasistengė paaiškinti, kokią tyrimo metodiką taikydamas profesorius A. Sigalas gavo tokius rezultatus.

Trečiadienį (gruodžio 8 d.) „Pfizer“ ir „BioNTech“ atstovai nurodė, kad, remiantis laboratorinių testų rezultatais, omikron atmainai neutralizuoti būtinos trys jų tiekiamos vakcinos dozės. Konkrečiai nuo omikron apsaugančią vakciną, jeigu tokios prireiktų, įmonės tikisi pasiūlyti 2022-ųjų kovą.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai