Per karantiną ištuštėjo ir Prancūzijos Sen Mišelio kalnas (0)

4238
REUTERS
2020 m. balandžio 28 d. 09:16
Kelių šimtmečių senumo vienuolyne ant Sen Mišelio kalno skamba varpai, kaimo restoranai ir gatvės tuštutėliai. Šis Prancūzijos šiaurės vakarų pakrantėje esantis kalnas virsta sala tik potvynius.

Įprastai čia per metus apsilanko apie 2 mln. turistų. Dabar kaime praktiškai tuščia, likusi tik saujelė vietos gyventojų, kurių restoranai, suvenyrų parduotuvės ir kavinės priklausomos nuo turistų.

Bendruomenės mero Yano Galtono teigimu, koronavirurusas sunaikino kosmopolitišką Sen Mišelyje buvusią atmosferą, kuri neįmanoma be turistų būrių.
Šią abatiją įkūrė 966 m. arkangelui Mykolui skirtame draustinyje. Tik 13 amžiuje pradėjo statyti gotikinio stiliaus vienuolynas ir tvirtovės sienos.

Praėjusio amžiaus devintą dešimtmetį vienuolyną ir kaimą palei tvirtovės sienas įtraukė į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, čia ėmė lankytis turistai.

Šiuo metu Prancūzijoje – karantinas, o Sen Mišelio kalnas uždarytas, nors vietos bendruomenei turizmas – vienintelis pragyvenimo šaltinis.

Kalno papėdėje įsikūręs 132 metų senumo restoranas „La Mere Poulard“, kuriame yra pietavę Pablo Picasso, Glenn Close, Coco Chanel ir daugelis kitų garsenybių.

Restoranui vadovaujančio Erico Bellono teigimu, šiuo metu 250 darbuotojų priverstinai atostogauja.
Daugelį amžių Sen Mišelio kalno vienuolynas traukė piligrimus. Tiesa, pandemija nesutrukdė penkiems vienuoliams ir šešioms vienuolėms dirbti ir melstis.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai