Paskutinis keleivinio lėktuvo Tu-154 komercinis skrydis (0)

1073
REUTERS
2020 m. spalio 29 d. 15:06
Trečiadienį (spalio 28 d.) įvyko paskutinis Rusijos keleivinio lėktuvo Tu-154 komercinis skrydis. Orlaivis priklauso valstybinės deimantų monopolininkės „Alrosa“ patronuojamai tokio paties pavadinimo oro transporto bendrovei, tačiau nuo šiolei jau nebus eksploatuojamas.

Dabar Tu-154 lėktuvais naudosis tik Rusijos vyriausybinės agentūros ir ginkluotosios pajėgos. Šio konkretaus modelio orlaiviai buvo suprojektuoti 7-ojo praeito amžiaus dešimtmečio viduryje bendrovės „Tupolev“ inžinierių. Ne vieną dešimtmetį jie buvo laikomi ne tiktai Rusijos, bet ir visos Sovietų Sąjungos oro transporto sistemos ašimi.

Paskutinį komercinį skrydį įvykdęs Tu-154 pakilo iš Mirno oro uosto Jakutijoje. Jo salone sėdėjo 140 keleivių. Lėktuvas nusileido Sibiro Novosibirsko mieste.

Tu-154 modelio orlaivių gamyba Rusijoje buvo sustabdyta 2013 metais. 2018-aisiais privatus Rusijos oro vežėjas „Red Wings“ nustojo eksploatuoti penkis savo parkui priklausiusius Tu-154 lėktuvus. Nuo tada „Alrosa“ tapo vienintele Rusijos aviakompanija, organizavusia komercinius skrydžius šio tipo lėktuvais.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai