Paplito socialiniuose tinkluose: Tibeto kiaulės leidžiasi iš kalnų į fermą kukurūzų (1)

1413
REUTERS
2020 m. rugsėjo 30 d. 11:13
Tibeto kiaulės yra labai reikšmingos – jos padeda kalnuotam Centrinės Kinijos Hunano provincijos kaimui apsiginti nuo skurdo ir padidinti ūkininkų pajamas. Dongzia kaimas įsikūręs kalnuotoje vietovėje Anhua apskrityje prie Ijango miesto.

Iki 2017-ųjų, kai kaimas pakilo iš skurdo, jo gyventojams teko ieškoti pajamų šaltinių už savo gimtosios vietovės ribų arba auginti arbatą ribotame plote. Dabar Ijango mieste įsikūrusi didžiausia Tibeto kiaulių auginimo ferma – kalnuose laisvai ganosi daugiau nei keturi tūkstančiai kiaulių.

Siekdamas pagerinti mėsos kokybę, Liangas Liminas, kiaulių fermos savininkas, pritaikė naują metodą. Suskambus linksmai muzikai, matyti, kaip daugybė kiaulių bėga iš kalnų ir skuba į fermą joms jau paruoštų kukurūzų. Ši scena buvo įrašyta ir plačiai paplito socialiniuose tinkluose bei pritraukė pirkėjų iš visos Kinijos.

Pasak Liango Limino, čia dirba apie 20 kaimo gyventojų. Metinės kiekvieno kiaulių augintojo pajamos yra nuo 40 iki 50 tūkstančių juanių (maždaug nuo 5055 iki 6319 eurų).

Liangas Liminas taip pat nemokamai skyrė paršelių ir suteikė techninę pagalbą kaimo gyventojams, norintiems savarankiškai auginti Tibeto kiaules.

Praėjusiais metais namų ūkis, pardavęs daugiau nei 30 kiaulių, uždirbo mažiausiai 100 tūkstančių juanių (apie 12 638 eurų).

Anhua apskritis – juodosios arbatos tėvynė. Ši arbata išpopuliarėjo valdant Mingų dinastijai (1368–1644 m.).

Nepaisant ribotų žemės plotų, kaime tebėra gyventojų, siekiančių ir toliau tradiciškai ūkininkauti 200 hektarų ploto arbatos ūkiuose.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai