Nyderlandai liepsnoja riaušininkų sukeltais gaisrais jau trečią dieną iš eilės (1)

1732
REUTERS
2021 m. sausio 26 d. 15:32
Šalis nematė tokių suvaržymų ne tik nuo pandemijos pradžios, bet ir nuo antrojo pasaulinio karo laikų - Nyderlanduose valdžia ryžosi įvesti komendanto valandą, kuri galioja nuo devintos vakaro iki pusės penkių ryto.

Pažeidėjai gali būti nubausti 95 eurų bauda, tačiau akivaizdu, kad tai visai nebaugina riaušininkų.
Protestai prieš valdžios paskelbtus suvaržymus prasidėjo savaitgalį.

Liepsnoja didieji šalies miestai - Amsterdamas, Roterdamas, Haga. Policija sako, kad tokių neramumų šalyje nebuvo jau keturis dešimtmečius. Pastebima, kad dauguma maištininkų - paugliai.

“Ką gi, labai apmaudu, kad taip vyksta. Labai gaila. Man atrodo, kad dauguma tų žmonių- ne visi, žinoma. Dauguma protestuotojų tai daro tikrai dėl suvaržymų, bet didžioji dauguma yra tie, kurie vaikšto į futbolo rungtynes ir ieško galimybių pasiausti ir kelti riaušes. Tai tikrai nėra visi Nyderlandai, tai gal tik viena dešimtoji, o dar greičiau - viena šimtoji nuo visos populiacijos, kuri, deja, taip elgiasi”, - sakė Amsterdamo gyventoja.

Policija skelbia, kad sulaikyta per 150 riaušininkų, tarp pareigūnų yra sužeistų.

Barai ir restoranai Nyderlanduose neveikia jau nuo spalio, mokyklos ir ne pirmo būtinumo prekių parduotuvės uždarytos praėjusį mėnesį. Į šalį uždrausti skrydžiai iš Jungtinės karalystės, Pietų Afrikos ir Pietų Amerikos, o tai ir vėl smarkiai kerpa sparnus AirFrance-KLM oro linijoms.

Jau kelias savaites susirgimų skaičius mažėja, tačiau baiminamasi, kad situaciją sujaukti gali britiškojo ir kitų šalių viruso atmaina.

Vis tik Nyderlandų valdžios sprendimas nėra vienareikšmis - pirmadienį buvo užfiksuota kiek daugiau nei 4 tūkstančiai naujų Covid-19 atvejų, o tai yra mažiausias skaičius nuo gruodžio 1 dienos.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai