Nelaisvėje gyvenę baltieji delfinai tyrinėja naują atvirą rezervatą (2)

685
REUTERS
2020 m. rugsėjo 30 d. 09:30
Du anksčiau nelaisvėje gyvenę baltieji delfinai Pilkutė ir Baltutė pradėjo žvalgytis po savo naujuosius namus – netoli Islandijos įkurtą atvirą rezervatą.

Ketvirtadienį, rugsėjo 24 d., baltieji delfinai pirmą kartą tyrinėjo Heimaey saloje esančią Kletsviko įlanką. Juos įdėmiai stebėjo prižiūrėtojų komanda.
Jungtinėje Karalystėje įsikūrusi labdaros organizacija „Sea Life Trust“ sakė, kad baltieji delfinai padarė didelę pažangą nuo tada, kai rugpjūčio mėnesį buvo perkelti į įlankoje įrengtus baseinus.

Pilkutė ir Baltutė maitinasi ir gerai aklimatizavosi prie natūralios aplinkos. Baltieji delfinai toliau bus pratinami prie maždaug 32 tūkst. kvadratinių metrų dydžio įlankos, kurios gylis siekia 10 metrų. Jų sveikatos būklė ir savijauta stebima ir vertinama kiekvieną dieną.

Šie baltieji delfinai praėjusiais metais buvo atgabenti iš Kinijos ir iš pradžių uždarame baseine buvo mokomi prisitaikyti prie naujų gyvenimo sąlygų. Dresuotojai supažindino juos su įlankos augmenija ir gyvūnija, išmokė naudoti akmenis odai nusinerti bei padėjo užsiauginti storesnį riebalų sluoksnį, leisiantį nesušalti vėsiame subarktiniame vandenyje.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai