Nauji vėjai konkurse „Mis Vokietija“: dėmesys skiriamas moters požiūriui ir asmenybei, o ne jos išvaizdai (1)

374
REUTERS
2021 m. kovo 2 d. 10:21
Šeštadienį, vasario 27 d., 33-ejų dviejų vaikų motina buvo karūnuota „Mis Vokietija“. Organizatoriai aiškina, kad konkursą užplūdo nauji vėjai: dabar dėmesys skiriamas moters požiūriui ir asmenybei, o ne jos išvaizdai. Todėl tradicinio pasirodymo su maudymosi kostiumėliu atsisakyta.

Juodą kelnių kostiumą vilkėjusi Anja Kallenbach, jau anksčiau tapusi „Mis Tiuringija“, įrodė savo pranašumą prieš kandidates iš 15 kitų Vokietijos žemių „Įgalinančių unikalių moterų“ konkurso finale. Šeštadienio vakarą konkursas buvo transliuojamas „YouTube“ platformoje.

Susidūrę su kritika, kad tokio pobūdžio konkursai yra seksistiniai, pasenę ir skatina mizoginišką požiūrį, kitų šalių, įskaitant Jungtines Valstijas, organizatoriai taip pat atsisakė tokių rungčių kaip pasirodymas su maudymosi kostiumėliais.

„Tikrai taip, pastaruoju metu viskas ėmė keistis, pakito pati konkurso idėja – dabar koncentruojamasi į asmenybę. Svarbu tai, ką patyrei, kokią viziją turi ar kaip gali ją perduoti kitoms moterims. Čia mes galime pastebėti ir pajusti tą patį. Mes esame vieningos ir kitų moterų nelaikome konkurentėmis. Tai paprasčiausiai atskiros ambasadorės, turinčios skirtingas misijas, ir čia jos suburiamos drauge. Galiausiai išrenkama „Mis Vokietija“, tačiau ji tiesiog tampa mūsų visų ambasadore“, - sakė konkurso dalyvė iš Reino krašto-Pfalco Sabrina Reitz.

Konkurso „Mis Vokietija“ organizatoriai pasakojo, kad jame dalyvavusios moterys, kurių amžius yra nuo 18 iki 39 metų, turėjo pademonstruoti, jog „turi aiškų tikslą ir yra pasirengusios siekti gražesnio rytojaus“.

Tarp kandidačių buvo moteris, kovojanti su „liekna yra gražu“ idėja, moteris, siekianti informuoti visuomenę apie neigiamas religinių sektų puses, taip pat aktyvistė, kovojanti prieš moterų ir vyrų darbo užmokesčio skirtumus.

„Esu nepaprastai laiminga. Visgi manau, kad dar nesuvokiu, kas įvyko. Man regis, pirmiausia leisiu viskam nusistovėti. Tačiau nepaprastai didžiuojuosi galėdama būti visų mūsų, 16 moterų, ambasadorė. Mes įgyvendinsime pokyčius“, - sAnja Kallenbach jau tapusi „Mis Vokietija“.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai